payitaht-abdulhamit-dizisi-nerede-cekiliyor

Payitaht Abdülhamid Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, bölümleri ile herkesi ekrana bağlayan, heyecanlandıran Payitaht Abdülhamid dizisi nerede çekiliyor? Dizinin hayranları Payitaht Abdülhamid’in çekim yeri ve setini merak ediyor. Yazımızı inceleyerek Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncu Kadrosu

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34’üncü padişahı olan, 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalan Sultan 2. Abdülhamid’in hayatının anlatıldığı ‘Payitaht Abdülhamid’ başrollerinde ise Bülent İnal ve Özlem Conker var.

payitaht-abdulhamit-dizisi-nerede-cekiliyor

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt yer alıyor.

Payitaht Abdülhamid nerede çekiliyor?

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi başarılı dizi  projeleriyle tanıdığımız Serdar Akar oturuyor.

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi ve Osmanlı döneminde geçen ‘Payitaht Abdülhamid’in nerede çekildiği izleyiciler tarafından oldukça merak edilen bir konu. Dizinin çekimleri özel olarak hazırlanan Kocaeli SEKA Film Platosu’nda yapılıyor.

payitaht-abdulhamit-dizisi-nerede-cekiliyor

İzmit’teki Seka Film Platosunda tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde yapılıyor. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı’nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit’te de dış çekimler yapılacak.

Dizinin çekimleri için İzmit’teki Seka Film Platosu tamamen yenilendi. Döneme uygun hale getirilen setlerde çekimler gerçekleşiyor. Platoda ayrıca, Abdülhamit Han’ın padişah olduğu dönemde kullandığı Yıldız Sarayı’nın belirli mekanları neredeyse birebir inşa edildi. Sadece bununla kalmıyor. Çekimler için çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe bölgeleri ve Eyüp semtinde setler kuruluyor.

payitaht-abdulhamit-dizisi-nerede-cekiliyor-

Es Film‘in yapımcılığında Trt 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Payitaht Abdülhamid dizisi nerede çekiliyor? Sorusunun yanıtını paylaştık. Peki, Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu nedir?

Benzer Haber  Ben Affleck’in Evi Satışta!

Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu

payitaht-abdulhamit-dizisi-nerede-cekiliyor

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor.

Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht – Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktarıyor.

 

Yorum Yazın