Recep İvedik Nerede Çekildi?

Recep İvedik ilk olarak 22 Şubat 2008 tarihinde vizyona girdi. Recep İvedik, Şahan Gökbakar, Fatma Toptaş ve Tuluğ Çizgen, Hakan Akın, Lemi Filozof, Nedim Doğan ve Hakan Bilgin gibi yıldız isimlerin yer aldığı ilk filmiyle rekorlar kırarak tam 5 adet daha film yaptı. Recep İvedik 6 filminin vizyon tarihi Şubat 2019 olarak açıklandı. Peki, hayranları tarafından büyük ilgiyle izlenen Recep İvedik nerede çekildi? Yazımızda tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Recep-İvedik-Nerede-Çekildi-emlaklobisi

Recep İvedik serisi Türk sinemasının rekor gişe hasılatı yakalayan filmlerinin başında gelir. Serinin her filmi en çok gişe yapan filmler arasında yer alıyor.

Geniş bir hayran kitlesine sahip Recep İvedik serisi 6. Filmi ile Şubat ayında hayranları ile buluşacak.

Recep İvedik,  Şahan Gökbakar’ın TV8 kanalında yayınlanan skeç programı “Dikkat Şahan Çıkabilir” de en sevilen skeçler arasında yer aldı ve oyuncu tarafından film haline getirildi.

Filmin yönetmenliğini ilk Recep İvedik filminden itibaren Şahan Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar üstlendi. Recep İvedik nerede çekildi? Recep İvedik’in maceralarının konu alındığı filmde mekan olarak pek çok farklı yer kullanıldı.

Recep İvedik Filminin Konusu

Recep-İvedik-Nerede-Çekildi-emlaklobisi

Kaba saba, küfürbaz, saldırgan, karmaşık, üşengeç fakat aynı zamanda iyi kalpli ve yardımsever olan Recep, Güngören’de yaşamaktadır. Recep’in maceralarının anlatıldığı film serisinin her filminde farklı bir konuyu işleniyor.

İlk olarak 2008 yılında çekilen film yolda cüzdanını düşüren birisine cüzdanı geri verebilmek için İstanbul’dan Antalya’ya yol alan Recep’in orada çocukluk aşkıyla karşılaşmasını konu alıyor.

Serinin ikinci filmi Recep’in babaannesinin ölmeden önce ondan istediklerini yapması konusunu işliyor. Recep’in babaannesine verdiği sözü yerine getirmek için çalışmasını konu alıyor. Serinin üçüncü filminde yalnızlıktan bunalan Recep İvedik’in sosyalleşme çabası anlatılıyor.

Dördüncü filminde futbol sahalarını kurtarabilmek için Survivor yarışmasına katılan Recep’in hikayesi işleniyor. Serinin beşinci filmi ise 2016 yılında çekildi. Çeşitli spor müsabakalarında yarışan sporcuları müsabakalara götürmeyi görev edinen Recep’i görüyoruz.

Benzer Haber  Türkiye’de Nesli Tükenen Hayvanlar

Recep İvedik Nerede Çekildi?

Recep-İvedik-Nerede-Çekildi-emlaklobisi

Recep İvedik film serisi pek çok farklı mekanda çekilmiştir. İlk filmin çekimleri Recep’in yaşadığı mahalle olan Güngören ve Nashira Resort&Spa’da gerçekleşmiştir.  Nashira Resort&Spa Antalya Manavgat Titreyengöl mevkiinde yer almaktadır.

Recep İvedik serisinin 2 ve 3. filmlerinin çekimleri için İstanbul’da çeşitli mekanlar seçilmiştir. Recep İvedik 4 filminin çekimlerinin bir bölümü Bağcılar’da İnönü Mahallesi’nde, diğer kısmı ise Maldivler’de yer alan Robinson ve Fun adalarında yapılmıştır.

Recep İvedik 5 filminin çekimleri ise İstanbul, Antalya ve Üsküp’te gerçekleşmiştir. Filmin Antalya çekimleri için ise Belek beldesindeki beş yıldızlı bir otel seçilmiştir.

Recep İvedik 6 Nerede Çekildi?

 Recep-İvedik-Nerede-Çekildi-emlaklobisi

Recep İvedik 6 filminin Afrika çekimleri Bursa ilinde gerçekleşti. Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 filminin çekimlerini Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Longoz Ormanlarında yaptı. Recep İvedik 6 filmi vizyon tarihi ise Şubat 2019.

Yönetmen koltuğunda ise Şahan Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar oturuyor. Recep İvedik 6 filminin konusu ise Recep İvedik’in de içinde bulunduğu bir uçağın Afrika’nın ıssız bir bölgesine düşmesi sonrası başından geçen hikayeler oluyor. Sosyal medya fenomeni ve YouTuber olan Çorumlu Amir lakabı ile bilinen Amir Zakaria, Recep İvedik 6’da rol alıyor.

Yorum Yazın