Sezen Aksu’nun Yalısı

Boğaz turlarına da konu olan Sezen Aksu’nun yalısı Boğaz’ın en güzel manzaralarından birine sahip. Aksu, evini aynı zamanda stüdyo olarak kullanıyor. Kanlıca’da bulunan bordo renkli yalının, muhteşem şarkıların üretim yeri olduğu ve muazzam bestelerin bu yalıda yapıldığı biliniyor. Sezen Aksu’nun hayran bırakan evi, şarkılara konu olan ve pek çok sanatçının çalışmalarında kullandığı stüdyo olarak biliniyor.

Kanlıca’da Yer Alan Sezen Aksu yalısı

Ä°lgili resim

Stüdyo olarak kullanmak üzere çok sayıda sanatçının, Sezen Aksu evini ziyaret ettiği biliniyor. Son video klibinde de boğazın tüm güzelliğini sunan ve kendi evinde çekim yapan ünlü sanatçı, Kanlıca’daki yalısında yaşıyor.

Müzik çalışmalarına evinde devam eden Türkiye’nin en iyi kadın vokali, dekorasyonda ünlü sanatçıların tablolarını kullanıyor. Son klibinde evinin pek çok alanını sunan Sezen Aksu, yalının içinde bulunan stüdyoyu hem kendi çalışmaları için kullanıyor hem de başka sanatçıların kullanmasına izin veriyor.

İstanbul’un en nadide yerlerinden birine kurulmuş olan yalıda, söz ve müzik çalışmalarına devam eden usta sanatçı, yıllardır Türk müzik piyasasına aşk besteleriyle muhteşem eserler hazırlıyor. Sesiyle büyüleyen Sezen Aksu, Beylerbeyi’nde satın aldığı ev ile de haberlere konu olmuştu.

sezen-aksunun-yalisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beylerbeyi’ndeki Sezen Aksu konağı

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un evini satın alarak, 2012 yılında 1,5 milyon ödeyen Sezen Aksu, restorasyonuyla hayran bırakıyor. Kanlıca’daki yalısında yaşamaya devam ettiği söylenen sanatçının bu konağı sattığı iddia ediliyor. Beylerbeyi konağının restore edildikten sonra satıldığı haberi konusunda bir açıklama yapılmadı. Farklı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre ise Mehmet Akif Ersoy’un konağının satılmadığı söyleniyor.

Şair Mehmet Akif Ersoy’un evi olduğu bilinen Beylerbeyi’ndeki konak, tam 22 ay boyunca tadilatta kaldı. Mehmet Akif’in evini 2012 yılında satın alan ve uzun süre tadilatını yaptırdıktan sonra 2013 yılında yerleşen Minik Serçe lakaplı ünlü sanatçının bu konağı kullanmadığı söyleniyor. Şimdilerde Sezen Aksu’nun evi veya yeni bir ev satın alıp almadığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Benzer Haber  Karton Ev : Wikkelhouse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezen Aksu’nun muhteşem evini görmek isteyenlere boğazda özel tekne turları düzenleniyor. Sanatçının kalabalıktan sıkıldığı ve bu evin çok kişi tarafından bilindiği için başka bir ev satın almış olabileceği düşünülüyor.

Yorum Yazın