Sibel Can’ın Evi

Sibel Can, 10 yıldan fazladır oturduğu Beykoz Konakları’ndaki villasından taşındı. Sibel Can’ın evi Beykoz Çubuklu’da yer alıyor. Habertürk’ün haberine göre modern mimarisiyle dikkat çeken yeni yuvasının dekorasyonuyla bizzat ilgilenen Can’ın, eski evini ise kiraya vereceği öğrenildi.

Çubuklu’da vadi manzaralı süper lüks bir villa satın alan ünlü sanatçı, Engin Altan Düzyatan, Şahan Gökbakar ve Türkan Şoray gibi isimlere komşu oldu.

 Sibel Can’ın Beykoz Konakları’ndaki Evi

Sibel Can’ın eski evinde sergilemeyi tercih ettiği aksesuarlar ya annesinden ya babasından ona yadigar kalanlar. “Annem kutulara, babam kuş figürlerine çok meraklıydı,” diyen Can’ın evinde hemen her yerde bunları görmek mümkün.

Sibel Can, bu evi alırken çocuklarını doğa içinde, bahçeli bir evde büyütme fikrinin ağır bastığını söylüyor. Daha önce yaşadıkları Nakkaştepe’deki müstakil ev de aynı mantıkla alınmış. “Orayı da çok seviyorduk ama burada okullarına daha yakınlar. Ayrıca Beykoz bana kendi çocukluğumun geçtiği yerleri hatırlatıyor, seviyorum burayı,” diyor Can.

Evde düzen ve temizlik en önem verdiği konuların başında geliyor Can için. Yemek saatlerinde herkesin evde olması çok önemli. “Ben çalışma hayatımla ev yaşantımı ayırmayı iyi başardım. Sanatçıların yorucu ve tempolu bir hayatı vardır. Ama benim için eve girdiğim andan itibaren huzur başlar. Etrafımdaki çoğu arkadaşımı bambaşka hayatları olan insanlardan seçerim,” diyor Can.

1.200 m2’lik dört katlı bu geniş bahçeli büyük evde -sekiz oda, altı banyo, bir hamam, iki misafir tuvaleti var- yıllar içinde birkaç kez dekorasyon değişikliği olmuş.

Salonda modern ve klasiğin karışımı avangard bir tarz hakim. Beyaz mutfak ise tamamen modern bir çizgide düşünülmüş. Evin diğer odalarında gözü yormayan, rahatlığın öne çıktığı sıcak bir dekorasyon var. Özellikle salondaki birçok mobilya Darcan çiftinin Amerika pazarı için özel tasarladıkları koleksiyonlarından seçilmiş. Bunlardan bronz ayaklı lambader, bronz vazo, oymalı antik koltuk ve puf ilk göze çarpanlardan.

Benzer Haber  Dünyanın En Pahalı Şehirleri Listesine Türkiye'den 5 Büyük İl Girdi

Evde klasik tarzda tablo görmeyi seviyor Can. Yüksek tavanlı sedef patine boya salonun duvarlarında müzayededen alınan Antonio Amorosi’nin Narlı Kız, Emanuel Panaitescu Bardasare’nin Falcı Kadın ve İbrahim Safi’nin Haliç tabloları dikkat çekiyor ve bu salonuna renk katıyor.

Labirent gibi olan bu büyük evin tadilatı bir ay gibi kısa sürede tamamlanmış.

Görkemli yemek odası…

Sunum, ikram ve görsellik Can için önemli. Aslen Boşnak olduğunu ve çok kalabalık sofraların kurulduğu bir ailede büyüdüğünü anlatıyor. Misafir ağırlama konusunda arkadaşları arasında popüler biriymiş. Bunu klasik tarzda hazırladığı yemek odasındaki göz alıcı sofrasından anlayabiliyoruz.

Yorum Yazın