Türkiye’de Yılbaşı Kutlamak İçin En İyi Yerler

Türkiye’de yılbaşı kutlamak için en iyi yerler yazımızı inceleyerek en güzel yılbaşı kutlamaları için tatil rotanızı değiştirme kararı alabilirsiniz. Bu sene yılbaşı tatilinizi evde geçirmek yerine bir yerlere gitmekten yana kullanmak, hatta yeni yılı yeni bir şehirde karşılamak mı istiyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız, Türkiye’de yılbaşı kutlamak için en iyi yerler yazımızı okumalısınız…

İstanbul

Hemen hemen her konuda olduğu gibi ilk sıraya İstanbul’u koymazsak olmaz. Zira sadece Kız Kulesi ve boğazıyla dahi sizlere mükemmel bir gün, mükemmel bir tatil süreci sunabilecek bir şehirdir İstanbul…

Heyecanlı bir şekilde başlarsanız güne ve İstiklal Caddesi’nin o yoğun, kalabalık akışında sevgilinizle el ele her şeyden uzak bir şekilde gezinirken bulursunuz kendinizi. Sonra Galata Kulesi’ne doğru iner, mükemmel İstanbul manzarasının tadını çıkarırsınız beraber. Akşam olduğunda ise, o buz gibi havanın ve boğazın tam ortasında; Kız Kulesi’nde mükemmel bir akşam yemeği yerken 2019 yılını coşkuyla karşılarsınız.

Bolu

Yılbaşına huzur dolu bir ortamda girmek ve tüm o şehir yoğunluğundan kaçarak, sadece bembeyaz karın tadını çıkarmak istiyorsanız, mutlaka Bolu’ya uğramalısınız. Şehir merkezi, birçok farklı kentten farklıdır. Olabildiğince sakin ve kartpostal havasında bir deneyim sunar sizlere.

Diğer yanda ise, Abant vardır. Tek yapmanız gereken, göl kenarında bir ev tutmaktır. Gerisini doğa sizlere en iyi şekilde sunacaktır. Şöminenizi yakar, bir yandan bembeyaz ormanı, diğer yandan gölü izlersiniz. Tıpkı bir film sahnesi gibi olur her şey. Sessiz, bembeyaz ve huzurlu… Böylece unutulmaz bir yeni yıl deneyimini yaşama şansına sahip olursunuz.

Karlar İçerisinde Romantizm; Bursa

Her ne kadar Bursa merkez bembeyaz görüntüsü ile sizlere güzel bir yılbaşı tatili sunacak olsa da, bizim asıl önerimiz Uludağ olmaktadır. Madem yılbaşı kar demek, madem yılbaşı sizin için romantizm demek; o halde her ikisini de dopdolu sunan Bursa’yı ziyaret etmelisiniz. Uludağ’a çıkarken mutlaka teleferik yolculuğunu deneyimleyin. Teferrüç’ten kalkıp Uludağ bölgesine uzanan eşsiz teleferik yolculuğunda kendinizi başka bir dünyaya seyahat ediyormuş gibi hissedeceksiniz.

Benzer Haber  Türkiye'nin En İyi Balık Avı Yapılabilecek Yerleri

Uludağ, sizlere filmlerden alışmış olduğunuz şömine ve mükemmel bembeyaz doğa manzarasını en iyi şekilde sunar. Fakat tek sunduğu sadece manzara değildir … Akşam bu manzarada romantik ve sakin bir yemek yiyip kafa dinlemekle birlikte, gündüzleri kayak yapmanın ve sınırsız eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir

İzmir’in masal diyarı diyebileceğimiz, sevdiğinizi alıp en uzaklara, en sakin noktalara gitmek istediğiniz anlarda sığınabileceğiniz bir adrestir. Büyük binalar yoktur, sürekli ses ve uğultu yoktur… Sadece minik ve şirin evler, bembeyaz bir doğa, huzur dolu bir tatil vardır. Bizim önerimiz, İzmir merkezde romantik bir gezi, akabinde Şirince’de güzel bir yılbaşı tatili geçirmeniz yönündedir.

Nevşehir

Eskişehir

Yılbaşı tatili deyince ilk akla gelen şehirlerden biri olmasa da üniversite şehri Eskişehir, kesinlikle Türkiye’de yılbaşının en eğlenceli geçtiği şehirlerden. Üniversitelilerin şehri Eskişehir, binlerce öğrencinin akın ettiği barlar sokağında pek çok güzel mekana sahip ve siz de bunlardan birine gidebilir, 222 Park gibi mekanlarda canlı müzik eşliğinde yapılan, hatta oryantal şovların düzenlendiği yılbaşı yemeklerine katılabilirsiniz.

 

Yorum Yazın