Ünlü Dizi ve Filmler Nerede Çekiliyor?

Ünlü Dizi ve Filmler Nerede Çekiliyor? Türkiye’nin en çok izlenen dizi ve filmlerinin nerede çekildiğini araştırdık. Bir zamanlar sosyal medyada çok konuşulan Sarmaşık Sitesi’nden, Haluk Bilginer’in son dizisi Şahsiyet’e, son günlerde bomba gibi düşen Organize İşler: Sazan Sarmalı’ndan henüz yayınlanmamış yapımlara kadar her şeyi derledik.

Organize İşler: Sazan Sarmalı Nerede Çekildi?

Yılmaz Erdoğan’ın son filmi Organize İşler: Sazan Sarmalı hem vizyona girdikten bir hafta sonra Netflix’e girmesiyle hem de Yılmaz Erdoğan’ın desteklediği ve meclis tarafından kabul edilen sinema yasası ile günlerce gündemde kaldı. Çekimler İstanbul’da gerçekleşti.

Hakan: Muhafız Dizisi Nerede Çekiliyor?

Netflix’in ilk Türk yapımı olan Hakan: Muhafız, İstanbul’un tarihi semtlerinde çekiliyor. Netflix’ten yeni sezon onayı da alan dizinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık yer alıyor. Her geçen gün biraz daha güçlenen ve kendisine yeni yol arkadaşları bulan Hakan’ın, dünyadaki tek Ölümsüz’ü durdurup İstanbul’u kurtarması gerekmektedir.

Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ülkemizde rap müziğin yeniden yükselişe geçmesini sağlayan Çukur dizisinin başrolünde Aras Bulut İynemli (Yamaç) ve Dilan Çiçek Deniz (Sena) yer alıyor. Genellikle Beyoğlu ve Balat bölgelerinde çekiliyor.

Çarpışma Dizisi Nerede Çekiliyor?

Organize İşler: Sazan Sarmalı filminde de yer alan Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Çarpışma, ekranlarda beklediği ilgiyi bulamadı. Show TV’de seyircileri ile buluşan dizisinin çekimleri Sarıyer’de gerçekleşiyor.

Şahsiyet Dizisi Nerede Çekildi?

Hem yerli hem de yabancı yapımlarda yer alan Haluk Bilginer’in son dizisi Şahsiyet, internet platformu olan BluTV’de yayınlandı. Agah Beyoğlu karakteri ile alzheimerlı bir emekli adliye memurunu canladıran ünlü oyuncu, başrolü Cansu Dere ile paylaşıyor. Cinayet büronun tek kadın polisi Nevra (Cansu Dere) ile yolları kesişen Agah Beyoğlu’nun nefes kesen hikayesi 10 bölümden oluşuyor. Dizi Kambura kasabası ile Beyoğlu’nda çekildi.

Benzer Haber  Miley Cyrus’un Evi

Yorum Yazın