Ünlüler Yaşamak İçin Nereleri Tercih Ediyor?

Ünlüler yaşamak için nereleri tercih ediyor? Birçok kişinin merak ettiği bu sorunun cevabı tüm detayları ile yazımızda mevcut. Sanatçıların başkenti olarak lanse edebileceğimiz İstanbul, birbirinden farklı semtlere ve yaşam alanlarına da sahiptir. Ünlü oyuncuların evi de ünlülerin yaşamak istediği semte ve istediği hayat tarzına göre değişecektir. Bazı ünlü isimler villa tarzında, şehirden daha izole bir yaşam isterken bazı ünlüler de apartman dairesini tercih etmekte ve şehir merkezinden uzaklaşmak istememektedir. Çoğu Avrupa yakasında olan ünlülerin en çok kaldığı semtler birbirinden farklı değerde evlere sahiptir. Siz de bu semtlere uğradığınız zaman her an bir ünlü ile karşılaşabilirsiniz.

Sanatçıların yaşamak için tercih ettiği semtlerde kafeler, restoranlar ve barlar gibi mekanlar da fazlasıyla bulunuyor. Renkli bir gece hayatına sahip olduğunu söyleyebileceğimiz İstanbul, ünlülerin olduğu semtlerde 24 saat yaşayan sokaklara sahip.

Emirgan ve Etiler’i Seven Ünlüler

Hürriyet emlak haberine göre; yaşamak için Emirgan ve Etiler, ünlülerin tercih listesinde ilk sırada gelen ancak maddi anlamda yüksek rakamlara sahip evlerin olduğu bölgelerden biridir. Etiler’e baktığımız zaman şehrin en pahalı yerlerinden biri olduğunu söyleyebiliyoruz. Ünlü alışveriş merkezlerine yakın olması ve Avrupa yakasındaki pek çok noktaya kolay ulaşabilecek olmanız Etiler’in en avantajlı yanlarından biridir. Bu nedenle Zerrin Tekindor, Aslı Pamuk, Levent Yüksel ve Kutsi gibi isimler Etiler’i tercih etmiştir.

burcu esmersoy evi ile ilgili görsel sonucu

Ünlü oyuncuların evi için Emirgan bölgesine de bakabilirsiniz. Villa tarzında evler olduğu için apartman dairesinde kalmak istemeyen ünlüler Emirgan’ı rahatlıkla seçebiliyor. Bol yeşil manzarasıyla sizi şehrin kalabalığından uzaklaştıracak olan Emirgan içerisinde Sinem Kobal, Burcu Esmersoy gibi isimler kalıyor.

Cihangir ve Nişantaşı Seven Ünlüler

Oyuncuların, yönetmenlerin, senaristlerin, kısacası sinema dünyasındaki pek çok ismin öncelikli tercihi olan Cihangir sanatçıları ağırlayan semtlerden biri oluyor. Karşınıza sinema dünyasından pek çok insanın çıkabileceği bu semtte Fikret Kuşkan, Şener Şen, Engin Günaydın, Ata Demirer, Ayşegül Aldinç, Teoman ve Olgun Şimşek gibi isimler kalıyor.

Benzer Haber  Modacı Tommy Hilfiger ’ın Evi Tam Bir Sanat Müzesi!

teoman cihangir ile ilgili görsel sonucu

Avrupa yakasında her yere kolay ulaşabileceğiniz için tercih edilen yerlerden biri olan Nişantaşı, bu anlamda Etiler’e benziyor. Alışveriş merkezlerine ve ünlü kafelere de yakın olan Nişantaşı pek çok ünlü isme ev sahipliği yapıyor. Bu isimler arasında Ezgi Mola, Ayşe Özyılmazel, Ece Sükan, Gülse Birsel ve Berrak Tüzünataç gibi isimler bulunuyor.

Beykoz Konakları’nı Tercih Eden Ünlüler Kim?

Ünlü oyuncuların evi sıralamasında Anadolu yakasını tercih eden bazı isimler de bulunuyor. Bu isimler özellikle son yıllarda moda olan Beykoz Konakları’nda kalmayı tercih ediyor. Villa hayatını seven ve şehir kalabalığına girmek istemeyenler yemyeşil doğası nedeniyle Beykoz Konakları’nda huzur buluyor. Futbolcuların ve şarkıcıların sıklıkla tercih ettiği Beykoz Konakları’nda kaleci Volkan Demirel ve şarkıcı Berkay da kalıyor. Üstelik köprüye yakın olması çok kısa sürede karşı yakaya geçmesine olanak tanıdığı için avantaj yaratıyor.

Yorum Yazın