Ünlülerin Dünyada Tercih Ettiği Şehirler

Ünlülerin dünyada tercih ettiği şehirler bazen çeşitli istisnalara göre farklılık göstermekle birlikte aynı nedenlere dayanır. Gösterişi en yüksek seviyede yaşamak, en iyi koşullarda yaşamak, global bir networke ulaşmak ve bunlar gibi pek çok sebep… Tüm bunlar, dünyadaki bazı şehirleri ünlülerin tercihi açısından daha ön plana çıkarmaktadır. Asya, Avrupa ve Amerika’dan eşit derecede birkaç şehrin ön plana çıktığı listemizde, metropol şehirlerin diğer şehirlerden bir hayli önde olduğunu görüyoruz. Bu durum elbette bu metropol şehirlerin konut başta olmak üzere pek çok konuda ünlülerin yaşamış olduğu bu şehirlerin diğer şehirlerden çok daha pahalı olmasına neden olmakta. Peki ünlülerin dünyada tercih ettiği bu metropol şehirler nerelerdir ve hangi özellikleriyle sıyrılmaktadırlar? Konuyla ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

New York

Sadece Amerika’nın değil dünyanın da vitrininde yer alan New York, bu yanıyla sadece Amerika’dan değil dünyanın hemen her yerinden ünlülerin tercih ettiği bir merkez yaşam alanı görevini görüyor. New York; Central Park, Özgürlük Heykeli ve Times Square başta olmak üzere onlarca eseriyle global turizmin de en önemli rotalarından biriyken, bunun yanında ünlüler için de sağlamış olduğu şık tasarımlı ve pahalı konutlar, ünlülere kendilerini fazlasıyla farklı hissettiren dekorasyonlar ve sunduğu yaşam standardıyla muhtemelen önümüzdeki yıllarda da ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği şehir olma özelliğini sürdürecek gibi gözüküyor.

Paris 

Ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği şehirlerden bir diğeri ise Paris. Özellikle de Amerika yerine Avrupa’yı tercih etmek isteyenlerin uğrak adreslerinden olan Paris; Eyfel Kulesi’nden Champs-Elysees’e, Louvre Müzesi’nden Notre Dame Katedrali’ne kadar pek çok yapıtıyla turizm için de dünyanın güzide şehirlerinden biridir. Hem bu ilgi çeken yapıtları hem de sunduğu yaşam kalitesiyle ünlüler için gayet keyifli bir yaşam sunan Paris, tüm bu yönleriyle Avrupa’yı temsilen dünyada en çok ünlünün yaşadığı yerlerden biri olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Benzer Haber  Londra'nın En Lüks Alışveriş Mağazası Harrods'ta 21 Milyon Dolar Harcayan Kadın Kim?

Tokyo 

Ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği şehirlerden biri de sadece Japonya’nın değil Asya’nın da en önemli ve yaşam standardı yüksek şehirlerinden Tokyo. Özellikle de Japonya’nın komşu ülkelerinde yaşayan ya da  bir şekilde Asya’yla bağı olan pek çok ünlünün tercihi olan Tokyo; barındırdığı lüks konutlar, kaliteli çevreler, diğer şehirlere nazaran çok daha kuvvetli altyapı, sahip olduğu yaşam standardı ve Japonya’nın Asya’daki ağırlığı gibi faktörlerle günümüzde Asya kıtasını aşmış, dünya genelindeki ünlülerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri halini almıştır. Elbette bu durum Tokyo’daki konutların fazlasıyla pahalı olmasını ve bölgedeki ünlülerin bu pahalı konutlarda yüksek yaşam standardıyla kendilerini seçkin hissetmelerini sağlamıştır.

Londra 

Finans merkezi olarak bilinen ve Paris ile birlikte sadece bölgesinin değil dünyanın da en önemli Avrupa metropollerinden Londra, her mevsim soğuk ve yağışlı olmasına rağmen dünyada ünlülerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Gerek tarihi dokusu, gerek gelişmişlik düzeyi gerekse ambiansıyla dünyanın her yerinde insanları çeken Londra; isteğe bağlı lüks ve tarihi konutları ve diğer şehirlere nazaran daha ilgi çekici yaşam standardıyla ünlülerin Paris ile birlikte Avrupa’da konut alıp yerleşmek için en çok tercih ettiği şehirlerden biri olmanın hakkını vermektedir.

Berlin 

Ünlülerin dünyada en çok yaşadığı yerlerden biri de Almanya’nın başkenti Berlin. Sadece Almanya değil Avrupa Birliği açısından da kilit noktalardan biri olan Berlin, özellikle tarihiyle halen fazlasıyla konuşulmaktadır. Sadece o bölgede yaşayan yerel halk değil, Avrupa Birliği’nin diğer ülkelerinde yaşayan çok sayıda insan da Berlin’e taşınabiliyor. Bunun yanı sıra diğer kıtalardan da ünlülerin tercih ettiği Berlin, dokusu ve insana sunduğu kaliteli hayat sebebiyle ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği yerlerden biri olmayı hak ediyor.

Benzer Haber  Bir Umut Yeter Dizisi Nerede Çekiliyor?

Shangai 

Ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği yerlerden bir diğeri ise, listemizin ikinci Asya şehri olan Shangai. Çin’de bulunan şehir, özellikle de Çin’in Shangai bölgesinde oluşturmak istediği ticaret ve yaşam merkezi açısından Asya bölgesindeki tüm ülkelerin ünlülerine pek çok konuda istediklerini sağlamakta. Yaşamanın ayrı bir konfor ve lüks olduğu şehirde, ünlüler her açıdan kendilerine seçkin bir hayat oluşturabilirler. Özellikle de Uzak Doğu’dakilerin önemli bir göç başlattığı Shangai bölgesi, önümüzdeki yıllarda listedeki sıralamasını yükselteceğinin sinyallerini şimdiden vermeye başladı.

Miami

Ünlülerin dünyada en çok yaşamak istediği şehirlerden bir diğeri olan Miami, Amerika’nın dünyaya sunduğu en yaşanılası şehirlerden biri olabilir. Uzun sahilleri, huzur veren ambiansı ve muazzam bir ahenk bütünlüğü sağlayan bütün unsurlarıyla herkesin rüyalarını süsleyen Miami, ünlülerin dünyada en çok tercih ettiği şehirlerden bir diğeri. İlk sıralarda yer almaması ise muhtemelen Amerika içinde New York ile kıyaslama yapıldığında gösterişi New York kadar yansıtamamasıyla ilgili.

Dubai 

Dubai, Orta Doğu’nun son dönemde parlayan yıldızlarından. Birleşik Arap Emirlikleri’nin üzerine milyarlarca dolar harcadığı bir gelecek yatırımı olarak dikkat çekiyor. Birleşik Arap Emirlikleri, çölün ortasındaki bir şehir için yapılamaz denen her şeyi yaptılar.  Şimdi de sürdürülebilirlik ve yeşil ekonomi stratejileriyle Dubai’yi tam anlamıyla geleceğin şehri yapmak için hazırlıyorlar. Bölgedeki gerek Birleşik Arap Emirlikleri gerekse diğer ülkelerin vatandaşları için fazlasıyla konforlu ve ultra lüks olanaklar sunuyor. Bu doyumu yaşamak isteyen ünlülerin şimdiden dünyada en çok tercih ettiği şehirlerden biri konumunda. Dubai’nin yeni projeleriyle birlikte sıralamadaki yerini ise önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Yorum Yazın