Ünlülerin Türkiye’de Tercih Ettiği İlçeler

Ünlülerin Türkiye’de tercih ettiği ilçeler yaşadıkları hayat standartlarını merak ettiğimiz için pek çoğumuz arasında konuşma konusu olmuştur. Çünkü onları televizyonda gördükçe bir bağ kuruyoruz. Bazen konutlarının bulunduğu ilçe bile onlarla aramızdaki bağı arttırabiliyor. Bunun yanı sıra, ünlülerin tercih ettikleri yerler genel toplum açısndan da o bölgelerin değerlendirilmesi açısından farklı olacaktır. Genelde sahil tarafında bulunan bu ilçeler ünlülere, boğaz manzarası eşliğinde dinlenip motive olma açısından büyük bir imkan sağlamaktadır. Peki, Türkiye’deki ünlüler ağırlıklı olarak hangi bölgelerde yaşamaktadır ve bu seçimlerinde hangi kararlar etkilidir? Bu gibi soruların yanıtı yazımızdan bulabilirsiniz:

Sarıyer

İstanbul’un kuzeyinde yer alan Sarıyer, özellikle de sahil hattında bulundurduğu yalıları ve biraz daha iç kısımdaki siteleriyle pek çok ünlüye ev sahipliği yapmaktadır. Bebek, Yeniköy, Tarabya ve Kireçburnu gibi ilçeleriyle ön plana çıkan Sarıyer; ayrıca İstinye Park gibi orta-üst gelirlilere yönelik alışveriş merkeziyle kendi kitlesini de gözler önüne sunuyor. Ünlülerin Türkiye’de en çok tercih ettiği ilçelerden olan Sarıyer, gerek ilçelerindeki ambians ve estetik gerekse mekanlarındaki ahenk bütünlüğü gibi başlıklarla bu unvanını hak ettiğini görmektedir.

Şişli 

İstanbul’un merkezi ilçelerinden olan Şişli de ünlülere Türkiye’de en çok ev sahipliği yapan ilçelerden bir diğeri. Teşvikiye ve Nişantaşı gibi bölgeleriyle yıllarca üst gelir kitlesinin nabzını tutan Şişli, o seçkin yapılarını ve ambiansını günümüzde de korumaktadır. Kendi içinde ufak ve samimi bir ambiansı bulunan ve bunu seçkinlikle birleştiren Şişli, geçmişten günümüze her alandan pek çok ünlüye ev sahipliği yapmak için başlıca seçenekler arasındaki yerini almıştır. Ünlülerin diğer favori yerleşim yerlerinden Beyoğlu’na da yakın olan Şişli, bu açıdan Beyoğlu’na gidip gelip konut olarak daha sakin bir yeri tercih edeceklere de önemli bir alternatif sunmakta.

Benzer Haber  Ryan Reynolds ve Blake Lively'nin Evi!

Beyoğlu 

Özellikle de İstiklal Caddesi ve Şişhane gibi alanlarıyla yakın geçmişte genç kesimin önemli bir kısmına ev sahipliği yapan, şimdilerde ise daha çok Cihangir gibi faktörlerle ön plana çıkmaya çalışan Beyoğlu, bu bölgede oluşturmaya başladığı alt kültürüyle isteğine yavaş yavaş ulaşmaya başlamış durumda. Sadece ünlüleri ya da daha az bilinen servet sahiplerini değil, ziyaret amacıyla gelen diğer tabakalara da ev sahipliği yapan Beyoğlu; ünlülerin Türkiye’de en çok tercih ettiği ilçelerden biri olmasının yanı sıra eski kemik kitlesini de çok kaybetmemiş durumda.

Kadıköy 

İstanbul’un yeni gözdelerinden olan Kadıköy, tıpkı gezme amaçlı olduğu gibi ünlülerin yaşama amacıyla da en çok tercih ettiği ilçeler arasında yer almakta. Kendine has ambiansıyla şehrin genel koşturmacasını reddeden Kadıköy, sakinlerine farklı bir yaşam tecrübesi sunmaktadır. Bu esnada standart evlerin yanı sıra gayet gösterişli evleri de bünyesinde barındıran Kadıköy, normal halkın yanı sıra bu ambiansın içerisinde yaşamak isteyen ünlülerin de en çok tercih ettiği ilçelerden biri haline gelmiştir.

Beşiktaş 

İstanbul’un ortasında samimi bir çarşı havasını sunan Beşiktaş da özellikle ünlüler için oldukça iyi bir yaşam seçeneği. Şişli’yle komşu sınırları bulunan Beşiktaş, tıpkı Kadıköy gibi hem orta gelirli hem de yüksek gelirli kişiler için farklı konutlar ve yaşam alanları sunmaktadır. Şişli’den farklı olarak sahille iç içe olan Beşiktaş, hem şehrin her yerine uygunluk hem de ünlülerin istediği dekorasyon ve tasarımdaki konutlarıyla bu konsepti arayan ünlülerin Kadıköy’le birlikte en çok yaşamak istediği ilçeler arasında yer almaktadır.

Beykoz 

İstanbul’un merkezinden uzakta, Anadolu Yakası’nın kuzeyinde yer alan Beykoz; özellikle de şehrin karmaşasından uzak yaşamak isteyenler için fazlasıyla çekici bir bölge. Bu nedenle özellikle son yıllarda, şehir kalabalığı en az olan ilçelerde yaşamak isteyen ünlüler Beykoz’u rotalarının ilk sıralarına yazmakta. Yeşilliği ve deniziyle insana ayrı bir huzur katan Beykoz, ünlülerin isteyeceği konut tiplerine de sahip olduğu için ünlülerin tercih ettiği ilçeler sıralamasında üst sıralarda yer almakta.

Benzer Haber  Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yorum Yazın