Yabancı Diziler Nerede Çekiliyor?

Yabancı Diziler Nerede Çekiliyor?  Birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. En ünlü diziler nerede çekildi? Hangi ülkede ve neresinde? İşte bu yazımızdan tüm detaylarıyla sevdiğiniz dizilerin çekim yerlerini inceleyebilirsiniz.

Game of Thrones – Hırvatistan, İrlanda, İzlanda, Fas

Game of Thrones çok farklı iklimler ve kültürler barındıran bir fantezi dünyasında geçiyor ve bunu ekrana yansıtabilmek için çekimler başta İzlanda, Hırvatistan, Fas ve Kuzey İrlanda olmak üzere farklı yerlerde yapılıyor.

İster bir süreliğine Jon Snow’un yerine geçip İzlanda’daki ünlü Ring Road’u keşfetmeyi, ister ejderha diyarları olan Fas şehirleri Essaouira ve Ait-Ben-Haddou’yu gezmeyi seçebilirsiniz.

Hırvatistan’ın surlarla çevrili Ortaçağ şehri Dubrovnik’te, Westeros başkenti Kralın Şehri’nde güç çekişmelerinin ve entrikaların dünyasına adımınızı atabilirsiniz. Kral Yolu’nun sıra sıra dizilmiş görkemli ağaçlarının büyüsüne kapılanlar ise Kuzey İrlanda’nın yolunu tutup Dark Hedges’te 200 yıllık kayın ağaçlarının arasında yürüyüşe çıkabilir.

Westworld – Utah, ABD

Westworld, insan görünümlü robotların yaşadığı kovboy temalı bir eğlence parkının hikayesini anlatan aynı adlı 1973 yapımı filmin yeniden çevrimi. Dizinin genel havası karanlık ve kasvetli olsa da sinematografinin güzelliği pek çok izleyiciyi kendine hayran bırakmayı başardı. Doğu Utah’taki Arches ve Canyonlands ulusal parkları kesinlikle görülmeye değer. Kumtaşı sütunlar, renkli tepeler ve doğal kemerler başka bir yerde karşılaşılması zor, esrarengiz ve büyülü bir manzara ortaya çıkarıyor.

Big Little Lies – ABD

Küçük bir okyanus kasabasında sadece huzurlu bir hayat yaşanır diye düşünüyorsanız, bu diziyi henüz izlememişsiniz demektir. Dizide, aynı sınıfta okuyan bir grup çocuğun annelerinin başından geçenler işleniyor. Liane Moriarty’nin aynı isimli romanından gerçeğe uyarlanan hikayede başrolleri Nicole Kidman, Reese Witherspoon ve Shailene Woodley paylaşıyor. Kitaptaki hikaye Avustralya’da geçmesine rağmen dizide ABD’nin muhteşem manzaraya sahip olan lokasyonları tercih edildi. Olay örgüsü gereği birçok farklı mekanda çekimlerin gerçekleştiği yerler görülmeye değer. Bunlardan ilki San Francisco’da bulunan Fisherman’s Wharf’ın renkli tarihi binaları. Birçok sahneye ev sahipliği yapan binalar bölgenin en popüler tarihi yerlerinden.

Benzer Haber  Bahçelievler’de Yaşamak İçin 10 Neden

İkinci sırayı ise Pirriwee Yarımadası’nın Amerika versiyonu olarak kabul edilen Kaliforniya sınırları içinde yer alan Monterey sahili alıyor. Birçok sahnede göze çarpan sahil yaz – kış fark etmeksizin dizi ekibinin en uğrak mekanlarından. En az bu sahil kadar popüler olan bir diğer mekan ise sürüş sahnelerinin olmazsa olmazı Bixby Creek Köprüsü. Kaliforniya’da bulunan Bixby Creek Köprüsü, Big Little Lies için en önemli çekim mekanları arasında yer alıyor.

Lost – Oahu Adası – ABD

Tüm dünyada bir fenomene dönüşen ve yıllardır milyonlarca kişinin takip ettiği Lost dizisi, Büyük Okyanus’ta Hawaii’nin Oahu adasında çekildi.

Hawaii adalarının en fazla nüfusa sahip bölgesi olan Oahu’nun yüzölçümü 1,545.4 kilometrekare. Yaklaşık 900 bin kişinin yaşadığı ada volkanik kökenli iki dağ grubu arasında yer alıyor.

 

Yorum Yazın