Yılbaşı Tatilinde Nereye Gitmeli?

4 günlük yılbaşı tatilinde nereye gitmeli? Kış aylarının en güzel zamanı yılbaşı için yeni yıl atmosferini daha iyi yansıtan, tatil yapabileceğiniz yerleri sizler için derledik. İşte, 4 günlük yılbaşı tatilinde nereye gitmeli sorusu için 5 alternatif:

Yalova

Yalova, İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeken bir şehir. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak termal oteller için uygun bir alternatif. Eğer tercihinizi Yalova’dan yana yaparsanız Dipsiz Göl ve Yürüyen Köşk’ü de görmenizi tavsiye ediyoruz.  Büyük su medeniyeti olarak sularıyla şifa dağıtan Yalova, hem sağlık turizmi hem de yeni yıl kutlamaları için oldukça iyi bir alternatif.

Bolu

Kış mevsiminde karlarla kaplanan Bolu, belki de yeni yıl atmosferini en iyi yansıtan yerlerden biri. Abant Gölü, Yedigöller, Kartalkaya, Gölcük Tabiat Parkı, Seben Gölü, Tarihi Bolu Evleri Bolu’ya gittiğinizde görülmesi gereken yerlerden.  Abant, muhteşem kar manzaralarıyla yeni yılı doyasıya kutlamak isteyenler için ideal bir yer.

Bursa – Uludağ

Yeni yıl tatilini kayak tatiliyle birleştirmek isteyenler için Bursa – Uludağ oldukça iyi bir alternatif olacaktır.  Uludağ’a giderseniz; Uludağ Milli Parkı, Çobankaya Yaylası, Softaboğan Şelalesi, Aynalı Göl ve Buzlu Göl görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Marmara Bölgesi’nin en iyi tatil noktalarından olan Uludağ’da görülmesi  gereken pek çok doğa manzarası var. Kış turizmi ile meşhur Uludağ, yılbaşı tatili için iyi bir alternatif.

İzmir – Çeşme

Kış aylarının soğuk havasından kaçıp, daha ılık bir havanın eşliğinde yeni yıl kutlamak isteyenlerin adresi, İzmir – Çeşme.  Çeşme,  her sene yaptığı farklı yılbaşı kutlamalarıyla dikkatleri çekiyor. Plajlarda düzenlenen eğlenceleri, renkli  caddeleri ile Çeşme, yeni yılı karşılamak için muhteşem bir alternatif.

Benzer Haber  Seda Sayan'ın Evi

Şile – Ağva

Her mevsimi farklı güzelliklerle karşılayan Şile – Ağva daha çok nisan – mayıs aylarında sezonunu açar. Fakat kış aylarında da görülmesi gereken harika doğal güzellikleri vardır. İstanbul’a yakın olması da bir diğer tercih sebebi.  Özel aracınız ile gideibleceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sezonunu açtığı nisan – mayıs aylarında her hafta düzenlenen turlarla da ziyaret edebilirsiniz.  Birbirinden güzel koyları, restoranlarıyla giden herkesi büyüleyen Ağva, romantik, daha sakin bir yılbaşı kutlaması isteyen kişiler için ideal bir seçenek.

Yorum Yazın