Yol Arkadaşım Filmi Nerede Çekildi?

Yol Arkadaşım Filmi Nerede Çekildi? 2017’nin Ekim ayında vizyona giren ve hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden çok olumlu tepkiler alan romantik komedi Yol Arkadaşım filminin nerede çekildiği merak konusu. BKM’nin sevilen oyuncusu İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazdığı ve Oğuzhan Koç’la başrolünü paylaştığı Yol Arkadaşım filminin nerede çekildiği belli oldu. Filmde Onur’un yolculuk sırasında karşısına çıkan Şeref’i arabasına almasıyla eğlenceli bir yolculuk başlıyor.

Oğuzhan Koç ile İbrahim Büyükak’a Erdem Kınay, Aslı Bekiroğlu, Eda Ece, Toygan Avaoğlu, Muharrem Bayrak, Rahşan Fırtına ve Bahar Şahin’in eşlik ettiği Yol Arkadaşım filminin çekimleri İstanbul ve Ayvalık‘ta yapıldı. İstanbul’da başlayan çekimler genel ağırlıklı olarak Ayvalık yolu üzerinde çekildi.

Yol Arkadaşım Filminin Konusu

Hayatın bitmek bilmeyen koşuşturması arasında kimliğini kaybeden, çocukluğunda olmak istediği kişi ve şimdi olduğu kişi arasındaki fark günden güne büyüyen Onur, başarısız bir ilaç mümessili. Onur bir gün yaptığı bir hata yüzünden işinden kovuluyor. Üstüne üstlük çalıştığı iş yeri Fevzi Kimya’nın sahibi olan Fevzi Bey, Onur’dan ölesiye nefret ediyor ve onu bir daha işe almamaya ant içiyor. Bu arada Onur’un oldukça kaprisli sevgilisi Aysun, Onur’u ailesiyle bayram kahvaltısı etmesi ve kendileriyle tanışması için Ayvalık’a gitmeye zorluyor.

Onur bu ısrarlara daha fazla dayanamıyor ve hem hazırladığı ve başarılı olacağını umduğu sunum ile işini geri alma hem de sevgilisi Aysun’un ailesi ile tanışarak onu mutlu etme hayalleriyle Ayvalık’a doğru yola çıkıyor. Yolda karşılaştığı Şeref’i yolculuk masraflarını da bölüşebilmek adına yanına alıyor, fakat Şeref saflığı ve pervasızlığı ile Onur’un birçok beklenmedik sorunla uğraşmak zorunda bırakıyor. Gittikçe zayan yolculuk çekilmez bir hal alırken üniversite öğrencisi Bahar’ın da hikayeye dahil olması ile işler iyice çığırından çıkıyor.

Yol Arkadaşım filmi nerede çekildi?

Yol Arkadaşım filminde başrolleri Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Aslı Bekiroğlu,  Eda Ece ve Emre Kınay paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer oyuncular Bahar Şahin, Toygan Avanoğlu, Muharrem Bayrak, Dilber Ay, Erdem Baş ve Nurseli İdiz.

Benzer Haber  Bir Litre Gözyaşı Dizisi Nerede Çekiliyor?

İzleyiciyi özellikle kahvaltı ve kurbağa sahneleriyle kahkahaya boğan Yol Arkadaşım, adından da anlaşıldığı üzere bir yol filmi niteliğinde. Filmin çekimleri ilk olarak İstanbul’da başladı. Şehrin farklı noktalarına yayılan sahneler çekildikten sonra İstanbul-Ayvalık yolu üzerinde çekimlere devam edildi. Filmin büyük bir bölümü bu yol üzerinde çekilse de Balıkesir’in Ayvalık bölgesinde çekilen birçok sahne de mevcut. Ayvalık’ın kendine has dokusunu, geleneksel evlerini, sokakta gezen kedilerini dahi ekrana yansıtan film, izleyicileri yaz mevsiminine götürüyor.

Yorum Yazın