Zooey Deschanel’in Evi

Zooey Deschanel’in Evi Satılık! Müzik dünyasının genç yıldızlarından şarkıcı, oyuncu ve söz yazarı Zooey Deschanel, Hollywood Hills’te bulunan çiftlik evini 2.195 milyon dolara satıyor. Genç oyuncu, 2009 yılında aktör Mark Ruffalo’dan aldığı mülke o zamanlar 1.65 milyon dolar ödemiş.

1933 yılında inşa edilen 2,957 metrekare büyüklüğündeki evin 3 yatak odası ve 4 banyosu bulunuyor. Sonradan misafir kulübesi de eklenen evin etrafı ormanla çevrili.

Genç şarkıcı işini eve taşımış

Oturma odasının duvarları, perdeleri ve şöminesi beyaz renklerden oluşuyor. Zeminin koyu renk parkeyle döşendiği odanın bir kenarında, yine zeminle aynı renkte uzun bir komodin duruyor. Desenli krem rengi kilimin üzerine bej ve gri renkli iki adet koltuk yerleştirilmiş.

Koltukların karşısına ve kenarlarına koyu renkli farklı ebatlarda sehpalar dizilmiş. Duvarın bir bölümü renkli bir tabloyla, karşısı siyah-beyaz bir fotoğrafla süslenmiş. İşini evine taşıyan şarkıcı, odanın bir köşesine yerleştirdiği piyanosu ile kariyerine devam etmeyi planlıyor.

Komodinlerin tamamı ahşaptan

Salonun açık bir kenarından yemek odasına çıkılıyor. Sekiz kişilik ahşap yemek masasının üzeri pembe bir çiçekle süslenmiş. Koyu renkli minderlerin yerleştirildiği sandalyelerin konforu artırılmış. Klasik bir avizenin masaya kadar sarktığı yemek odasının iki kenarına ise gömme büfeler yaptırılmış.

Beyaz çerçeveli pencerelerin olduğu yatak odası çiçek desenli perdelerle renklenmiş. Gri badanalı duvarlara iki gece lambası monte edilmiş. Açık mavi renkli yatağa beyaz renkli yastıklar ve örtü serilmiş. Yatağın her iki yanına koyulan ahşap sehpalar duvar kenarındaki komodinle aynı renklerle boyanmış. Büyük halıların bulunmadığı koyu renkli parkelerin üzerine, iki adet küçük kilim serilmiş.

Tezat renkler bir arada

Beyaz renklerin hakim olduğu banyoda mermer fayanslarla çevrelenmiş bir küvet, iki lavabo ve dolap bulunuyor. Duvarına klasik bir tablonun asıldığı banyonun tepesindeki kristal avize ve aynaya uzanan iki adet lambayla aydınlatma sağlanmış.

Benzer Haber  Beyoğlu’nda Yaşamak İçin 10 Neden

Duvarları ördek yeşiline boyanan çalışma odasının tepesinde televizyon görülüyor. Bordo kadife perdelerin tezat oluşturduğu odanın kenarlarına süs eşyaları için gömme raflar yapılmış. Gri çizgili kilimin üzerini deri döşemeli puf kaplanmış. Televizyonun hemen altında bulunan geniş beyaz ve tuğla renkli büyük şömine, odanın en dikkat çeken objesi olma özelliği taşıyor.

Sandık tasarımlı sehpa

Çalışma odasının bir kenarından bahçe manzaralı küçük oturma odasına çıkılıyor. Koyu mavi renklerin hakim olduğu mutfağa çok sayıda dolap ve klasik tasarımlı beyaz eşyalar koyulmuş. İki adet yatay pencerelerin olduğu mutfağın bir ucuna masa ve sandalyeler dizilmiş. Aydınlatma ise üç yuvarlak lamba ve masanın tepesindeki avizeyle sağlanmış.

Yorum Yazın