Uludağ Kayak Merkezi      

Kış tatili denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Uludağ Kayak Merkezi ziyaretçilerine muhteşem bir tatil vadediyor.

Bursa sınırları içerisinde yer alan Uludağ, özellikle kış mevsiminde kış turizmi için kayak imkanı sağlamaktadır. Ülke içerisinden ve ülke dışından gelen ziyaretçilerinin çok iyi imkanlarda tatil yapabilmeleri için tesisleşmiş olan Uludağ Kayak Merkezi gerek otelleri gerekse de tatilcilerin rahatça kayak yapabilecekleri alanlar ile dünyanın sayılı yerlerinden birisi olma özelliğini kaybetmiyor. Birçok kış sporunun yapılabilmesi için gerekli yerlerin bulunduğu bölgede kayak yapmayı bilmeyenler için ise özel hocalar eşliğinde gerekli eğitimin verilebilmesine imkan sağlanıyor.

Uludağ Kayak Merkezi Ulaşım

Bursa il sınırları içerisinde yer alan 2.543 kilometre yükseklikte yer alan Uludağ Kayak Merkezi ulaşım seçenekleri de oldukça fazladır. Uludağ Kayak Merkezi, Bursa Yenişehir Havaalanı’na 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eğer uçakla geldiyseniz buradan kalkan minibüsler ile şehir merkezine giderek merkezden kalkan Uludağ minibüslerine binebilirsiniz. Aynı zamanda havaalanı içerisinden de Uludağ Kayak Merkezi’ne belirli saatlerde servisler kalkmaktadır. İstediğiniz gibi ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi girişleri ücretsiz olsa da kayak merkezinin kullanımı için belirli bir ücretin ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda konaklama için tercih etmiş olduğunuz otellerin imkanlarından da faydalanabileceksiniz.

Uludağ Kayak Merkezi Konaklama

Bölgenin kış aylarında ziyaretçi akınına uğraması nedeniyle otelleşme sorunsuzca yapılabilmiştir. İstenilen kış sporlarının yapılabilmesine imkan sağlanan bölgede mükemmel tesisler kurulmuştur. Aynı zamanda gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kurulan oteller farklı sınıflarda ve istenilen hizmetlere göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. İsterseniz lüks bir tatil yapabileceğiniz lüks otellerde konaklayabilir isterseniz de sadece geceleri uyumak için kullanacağınız otelleri tercih edebilirsiniz. Uludağ Kayak Merkezi otelleri bu konuda size istenilen imkanları sunabilmektedir.

Benzer Haber  'Yıldız Savaşları'ndan Luke Skywalker'in Evi: Matmata yer altı şehri

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Kayak merkezinde bulunan pistler de size istediğiniz gibi rahat bir kayak deneyimi sunmaya çalışıyor. Farklı özellikte ve uzunlukta olan kayak pistleri arasında yer alan Kuşaklı Kayak Pisti 2.750 metre uzunluğu ile en uzun pistlerden birisidir. Aynı zamanda bölgede 800 metre uzunluğundaki Ergün Kayak Pisti, yine 800 metre uzunluğunda olan Belvü Kayak Pisti ve 1.100 metre uzunluğundaki Kervansaray Kayak Pisti bulunmaktadır. Kayak pistleri üzerinde bulunan tesislerde istediğiniz gibi konaklama ya da kış sporları yapmanıza imkan verilen alanlar bulunmaktadır. Bu şekilde tatilinizi daha eğlenceli ve amacına uygun hale getirebilirsiniz.

Ülkemizde kış sporu denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Uludağ sayesinde istediğiniz gibi kış sporu yapabileceksiniz. Bölgede kurulmuş olan spor tesisleri ve aynı zamanda rahatça konaklayabileceğiniz oteller ile sizlere sorunsuz ve unutamayacağınız bir tatil imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda özellikle hava karardıktan sonra şömine başında romantik anlar yaşayabilmeniz için de imkan sağlanmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi kış sporları ve kış tatili için ülkemizde bulunan en büyük tesislerinden birisidir.

Yorum Yazın