1 Milyon Dolara Nereden Ne Kadar Arazi Alabilirsiniz?

1 milyon dolarınız olsaydı yatırım amaçlı diğer ülkelerden ne alabilirdiniz? Bu düşüncenin pek çok kişi hayalini kurar. Biz de sizler için 1 milyon dolara nereden ne kadar arazi alabilirsiniz inceledik. Detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Monaco

Monaco,  Avrupa’da Akdeniz kıyısında bulunan bir şehir devletidir ve dünyanın en pahalı emlak piyasasına sahiptir. Somut duvarı ve gümrüğü olmayan tek ülke olan Monaco’nun uzunluğu 3.350 metredir.  Ülke, Monte Carlo semtindeki ihtişamlı kumarhaneleri ile meşhurdur. Dünyanın en yüksek yaşam süresine sahip ülkede, bir yat limanı ve stadyum vardır.

Monaco’dan 1 milyon dolar karşılığında 15 metrekarelik bir konut ya da arsa satın alabilirsiniz.

Hong Kong

Asya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Hong Kong,  şehir veya ülke olarak kabul edilebilir. Oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip olsa da şehirde yaşayan insan sayısı yaklaşık 7 milyondur. Bu nedenle dünyanın en kalabalık ikinci şehridir.  Halkın yaklaşık %93’ü Çin kökenlidir.  Resmi dili İngilizcedir fakat insanların çoğu Çince konuşmaktadır.  Birçok dine ev sahipliği yapan Hong Kong’da yaygın olan dini inanç Budizm’dir.

Hong Kong’da 1 milyon dolar karşılığında 20,6 metrekarelik bir arsa satın alabilirsiniz.

Londra

Londra, İngiltere’nin başkenti ve en popüler şehridir. Şehir, tam merkezinde yer alan ve Kuzey Denizine dökülen Thames Nehri ile ikiye bölünür. Şehrin kökeni Romalılara kadar uzanmaktadır. Burası ”City of London” olarak da adlandırılmaktadır. Londra, oldukça küresel bir şehirdir ve dünyanın finans merkezleri arasında yer almaktadır.

Londra’da da 1 milyon dolar karşılığında 25,2 metrekarelik bir arsa satın alabilirsiniz.

Singapur

Singapur Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya’nın en modern yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Singapur, Asya’da yer alan bir ada devlettir ve bu devlet Hint Okyanusu’nda bulunmaktadır. Ülkede 4 resmi dil konuşulmaktadır; İngilizce, Malayca, Mandarince ve Tamilce.  Singapur,  oldukça gelişmiş bir ülkedir ve vatandaşlarının refah seviyesi, Avrupa Birliği standartlarının da üzerindedir.

Benzer Haber  Sinpaş Süper Plan kampanyası başlattı!

Singapur’da 1 milyon dolara 32,6 metrekare satın alabilirsiniz.

New York

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alır.  Dünyanın en kalabalık kentlerinden biri olan New York, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın ekonomik olarak en güçlü şehridir. New York’un turistik bölgeleri arasında Niagara Şelaleleri, Finger Lakes, Lake Placid ve Whiteface Dağı yer almaktadır.

New York’ta 1 milyon dolara 40 metrekare satın alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yazın