agaoglu-iflas

Ağaoğlu’ndan kriz uyarısı!

Ağaoğlu’ndan kriz uyarısı!

Ali Ağaoğlu konut sektöründe yaşanan durgunluğa dikkat çekerek sektörü uyardı. Her yaptığı her söylediği olay olan Ali Ağaoğlu, “Hava günlük güneşlik değil, hem de hiçbir sektör için” açıklamasında bulundu. Ağaoğlu’nun bu açıklaması “kriz uyarısı” olarak algılandı…

Ağaoğlu’nun bu açıklamasının ardından Cumhuriyet Gazetesi “Ağaoğlu zorda” başlıklı bir haber yayınladı. Haberde Ağaoğlu’nun aktiflerini satarak borçlarını ödeyeceği belirtiliyor. Aslında işin aslı Cumhuriyet Gazetesi’nin yaptığı haberdeki gibi Ali Ağaoğlu zorda değil. Gelin Ağaoğlu’nun BloombergHT’ye yaptığı açıklamaya bakalım.

Faiz ve döviz kurlarının arttığı bir ortamda hemen hemen bütün sektörlerde durgunluk gözlemlediğini belirten Ali Ağaoğlu, inşaat sektörü için de durumun farklı olmadığını söyledi.

Kendi ifadesiyle “reytingi yüksek” bir kişi olduğu için inşaat sektöründeki durgunluktan en çok etkilenenlerden biri olduğu yönünde söylentiler çıktığını ifade eden Ağaoğlu bu iddiaları yalanladı: “Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz. Biraz fedakarlık yaparak bu dönemi geride bırakacağız.”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu’nun kastettiği fedakarlıkların başında biraz fiyat indirirerek varlık satışı yapmak geliyor. Grubun toplam banka borçlarının aktiflere oranının yüzde 9,4 seviyesinde olduğunu kaydeden Ağaoğlu, 2018 sonunda bu oranı yarıya indirmeyi amaçladıklarını, bu çerçevede aktiflerde yüzde 4-5 oranında satış planladıklarını belirtti.

Ağaoğlu burada herkese bir uyarıda bulunuyor. İnşaat sektörünün dikkatli olması gerektiğini ve şimdiden önlemlerini almasını istiyor. Sektörde böylesine deneyime sahip bir aktörün uyarılarına kulak kabartmalıyız. Ağaoğlu iflas mı edecek, Ağaoğlu batıyor… gibi söylemleri çok ciddiye almayın…

Bu tür haberler sektörün altına dinamit koymaya benzer. Elbette her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de bataklar, iflaslar olacaktır. Ali Ağaoğlu bir miktar borcu olduğunu kabul ediyor ve buna karşılık olarak da varlıklarının bir kısmını satacağını söylüyor.

Benzer Haber  Bakan Albayrak Emlak Bankası İçin Açıklama Yaptı

Ağaoğlu sürekli en güvenilir şirket seçiliyor

Ali Ağaoğlu çok popüler bir isim. Uzun yıllardır Ağaoğlu iflas mı edecek? sorularıyla karşılaşırız. Bu bir şehir efsanesi gibi sürekli konuşulur. Ben bugüne kadar Ağaoğlu’nun geliştirdiği hiçbir projeyi geç teslim ettiğini görmedim. Yapılan araştırmalarda Ağaolu Şirketler Grubu sürekli en güvenilir şirket seçiliyor. Sektörün en iyilerinden…

Turgut YILDIZ / Emlaklobisi.com

 

 

 

 

Yorum Yazın