Antalya Konut Projeleri

Antalya Konut Projeleri hangileridir? Yazımızı inceleyerek Antalya konut projeleri ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Konut sahibi olmayı arzu eden kişiler ülkemizin en kalabalık beşinci şehri olarak bilinen ve son dönemlerde en fazla göç almış olan şehirler arasında başı çekmiş olan Antalya’da konut projeleri üretmektedir. Gayrimenkul sektörü içerisinde gelişim koşulları sadece İstanbul gibi büyük kentlerle sınırlı kalmamaktadır. Anadolu’nun gelişmeye devam eden kentlerinde de markalı projeler üretilmektedir. Antalya da bu kentler arasında yer almaktadır.

Antalya konut projeleri ile ilgili görsel sonucu

1,3 milyon metrekare alan üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm uygulanması konusunda başı çeken Sur Yapı oldu. Ağaoğlu’ndan Sinpaş’a kadar farklı marka üreticilerin merceğinde yer alan bu özel kentin önümüzdeki günlerce marka yıldızı olması beklenmektedir. Ekonomist Dergisi’nde bulunan haberlere göre Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olarak bilinen Antalya şehir son zamanlarda en fazla göç alan kentler arasında yer alıyor. Turizmin başkenti olarak bilinen Antalya şehri gayrimenkuldeki gelişimiyle de dikkat çekmektedir. Yabancı yatırımcıların ilgi göstermiş olduğu kent üzerinde göçle beraber yeni konut talebi de artmaktadır.

Antalya konut projeleri ile ilgili görsel sonucu

Antalya şehri Ağaoğlu yapıdan Sinpaş’a kadar markalı üreticilerin de merceğinde yer alıyor. Kentte geçtiğimiz dönemlerde Sur Yapı’nın Antalya Kepez’deki 1,3 milyon metrekarelik alan üzerinde gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi yakın zamanda açıklandı. Bu proje uygulamasının kente daha da değer katması beklenmektedir. Gayrimenkul gelişimini mercek altına alındığı zaman Antalya’da, farklı bölgelerde üretim, planlama ve satış aşaması içerisinde toplam 23 konut projesi yer alıyor.

Antalya konut projeleri için en ideal bölgeler

Ä°lgili resim

Antalya şehrinde oturum konusunda en ideal bölgeler Kepez ve Muratpaşa olarak yer almaktadır. Lüks konutların merkezi olarak yer alan Konyaaltında yer alan Konaklar, markalı konutların merkezi Muratpaşa ilçesi üzerinde Lara ve Fener bölgeleri dikkat çekmeye devam etmektedir. Kentsel dönüşümün yoğun hale geldiği yer Kepez olarak yer alıyken, en hızlı gelişmeye devam eden ve değerlenen ilçeler arasında Döşemealtı ve Aksu olarak yer almaktadır.

Benzer Haber  Kanal İstanbul için yabancı yatırımcılar sıraya girdi

Antalya şehrinde geçtiğimiz dönemlere göre bu yıl konutların metrekare fiyat aralıkları yaklaşık olarak yüzde 9-10 artış gösteriyorken ortalama olarak metrekare fiyatları bin 900 TL’ler seviyesine yükseldi. Kentsel yenileme çalışmalarının hız kazanması ile beraber bu değerlenme durumunun devam etmesi bekleniyor.

Dev Yatırımlar

Antalya lara ile ilgili görsel sonucu

Antalya, 8 milyar TL tutarında dev bir dönüşüm projesine ev sahipliği yapmaktadır. Sur Yapı’nın Antalya Kepez Santral üzerinde yaklaşık olarak 1,3 milyon metrekarelik alanda gerçekleştireceği Kepez Santral Kentsel Dönüşüm uygulamasının sahip olduğu çevreci uygulamaları ile beraber Türkiye’ye örnek olması beklenmektedir. Proje alanı üzerinde her türlü atık ürünleri yeniden kullanılmak üzere dönüştürülmektedir. Dönüşümün gerçekleştirileceği arazideki 11 bin ağaç peyzajda kullanılmak için kimliklendirilip korumaya altına alınmıştır. Bölge üzerinde yaşayan sokak hayvanları için özel banklar kurulmuştur.

Antalya Yeni Projeler

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev alan Menderes Türel, Türkiye’nin en büyük ve sorunsuz kentsel dönüşüm proje uygulamasını Kepez-Santral’de yaptıklarını açıkladı. Türel, iki mahallenin 40 yıla yaklaşmış olan imar problemini bu proje ile beraber sonlandırmaya başladıklarını açıkladı. Antepe şirketi ile yürütüken, yeni nesil kentleşme projesinin en güzel örneği olduğunu söyleyen Menderes Türel projede çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Menderes Türel, kentsel dönüşüm uygulamalarının devamının geleceğini söylüyor.

Menderes Türel, Antalya’nın en eski yerleşim yerleri arasında yer alan Balbey’i kent üzerinde ikinci Kaleiçi yapmak üzere dönüşüm çalışmalarına başladığını açıkladı. Bakanlar Kurulu kararı ile beraber devlet projesi haline dönüştürülmüş olan Balbey’de, proje başladı. Proje ile sit alanı, tescilli yapılar tam anlamı ile tarihi yapıya uygun şekilde yapılırken, çeperlerde de Antalya şehrinin modern yapıları yer alacak. Antalya’ya yeni bir görünüm sunacak Balbey Projesi de şehrin merkezine tarihi ve estetiğiyle değer katmayı başaracak.

Benzer Haber  Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi!

 

 

Yorum Yazın