Artaş İnşaat

ARTAŞ İnşaat, Süleyman Çetinsaya’nın öncülüğünde 13 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Artaş İnşaat’ın bağlı bulunduğu Artaş Grubu; gayrimenkul, turizm ve perakende sektörlerinde faaliyet göstermekte. 40 yılı aşan birikime sahip Artaş Grubu’nun ana şirketlerinden Artaş İnşaat, özellikle de Avrupa Konutları ile özdeşlemiştir. Firma, geçen 13 yılda Avrupa Konutları başta olmak üzere pek çok markayla 17.500 gayrimenkul inşa etti. Bu projeler yatırım anlamında kazanç sağlarken bulundukları bölgelerin gelişiminde de rol oynadılar. Toplamda 24 bin kişiye istihdam yaratan Artaş Grup, yer aldığı tüm sektörlerde çalışmalarına devam etmektedir.

Artaş İnşaat’ın Kuruluş Yılları

Artaş Grup, inşaat firmasıyla sektörde kurumsallaşmadan önce de çeşitli projelerde yer aldı. Bunlar arasında en bilinenler olarak Carousel AVM ve BW Plus Citadel Hotel ön plana çıkmakta. Artaş İnşaat ise 2005 yılında lansmanı yapılan Avrupa Konutları’nın ardından kuruldu. Avrupa Konutları 16 ayda tamamlanırken bu süreçte diğer yandan Kayseri Park AVM yapıldı. Bu projelerin ardından Avrupa Konutları konseptine devam edilirken ofis ve AVM yatırımları daha da ağırlık kazandı. Sonraki yıllarda inşa ettikleri ArenaPark ve Vadistanbul, şirketin bu alandaki önemli çalışmaları arasında yer almakta. Ayrıca Avrupa Konutları zamanla konutların yanı sıra ofis hizmeti de sağladı. Artaş İnşaat günümüzde de bu projelerini yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Artaş İnşaat’ın Devam Eden Projeleri

Artaş İnşaat, sektördeki çalışmalarına ilk olarak Halkalı bölgesinde başladı. Günümüzde ise Avrupa Konutları ve diğer markalarla İstanbul’un hemen her bölgesine yayılmış durumda. Firma, bu doğrultuda Avrupa Konutları Yamanevler konut projesinin yapımına devam etmektedir.

Artaş İnşaat’ın Tamamladığı Projeler

Artaş İnşaat, bugüne kadar pek çok gayrimenkul yatırımına imza attı. Firmanın başarıyla tamamladığı konut, ofis ve AVM projelerinden bazıları şu şekilde: Carousel AVM, ArmoniPark AVM, Avrupa Konutları Kale, Avrupa Konutları Kale 2, Avrupa Konutları TEM, Avrupa Konutları TEM 2, Avrupa Konutları Atakent 1, Avrupa Konutları Atakent 2, Avrupa Konutları Atakent 3, Avrupa Konutları Atakent 4, Avrupa Konutları Ispartakule 1, Avrupa Konutları Ispartakule 2, Avrupa Konutları Ispartakule 3, Avrupa Konutları Saklıbahçe, Avrupa Konutları Florya, Avrupa Residence Office Ataköy, Avrupa Konutları Başakşehir

Benzer Haber  Galatasaray'a Büyükçekmece'de 130 dönümlük arazi!

 

Yorum Yazın