bak-yapi-bursa

Bak Yapı

Bak Yapı

Bak Yapı, Bursa’da kurulmuş, gayrimenkul sektöründe hizmet veren önemli inşaat şirketlerinden biridir.

Bak Yapı, 1991 yılında Veysel Bakgör tarafından Bursa’da kurulmuş bir aile şirketi özelliği taşımaktadır ve bugüne kadar toplam 6.000 konutluk proje tamamlamış ve sahiplerine teslim etmişlerdir.

Ülkemizde son 15 yıllık süreç değerlendirilirse, inşaat alanında inanılmaz bir büyüme ve gelişim söz konusudur. Devlet tarafından desteklenen ve hayata geçirilen, 3. Boğaz köprüsü, yeni Havaalanı, Osmangazi köprüsü gibi dev projelerin yanında, özel firmaların yaptığı büyük iş merkezleri, AVM’ler, toplu konut projeleri ile şehirlerde eksen kaymaları, yaşam alanlarının değişmesi, merkezlerin yeniden yapılandırılması gibi durumlar söz konusu olmuştur.

Bu büyük projeler sayesinde 100.000’lerce insan yeni konut sahibi olmuştur. Aynı zamanda inşaat sektörü çok sayıda kişiye istihdam sağlamış ve yeni iş imkanları ortaya çıkmıştır. Ülkemizdeki en bilinir ve büyük inşaat firmaları İstanbul merkezli olarak bilinir. Veysel Bakgör’ün kurduğu Bak Yapı ise bu ezberi bozan son derece başarılı ve büyük inşaat şirketlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Veysel Bakgör Kimdir?

1969 yılında Bitlis’te dünyaya gelen Veysel Bakgör, 7 çocuklu bir ailenin 3. büyük oğludur. Veysel Bakgör’ün babası Ali Bakgör Diyarbakır’da kuyumculuk yapmakta idi. Yaşadıkları şehirde bilinen ve oldukça saygı gören bir aile olan Bakgör ailesi, zamanla ticari yatırımlarını büyütme ve genişletme kararı almıştır. 2008 yılında vefat eden baba Ali Bakgör, BUGİAD, Bitlis Kültür ve Dayanışma Derneği ve TUSİAD üyesi idi.

Bak Yapı’nın Kuruluşu

Ailece Bursa’ya taşınma ve ticari hayatlarına burada devam etme karar alan Bakgör ailesi fertlerinden Veysel Bakgör, Bak Yapıyı burada kurmuştur. 1991 yılında kardeşleri ile beraber inşaat sektöründe daha aktif ve agresif olarak yer almak isteyen Bakgör ailesi, Bak Yapı ile yaklaşık 30 yıldır çok başarılı işlere imza atmıştır.

Veysel Bakgör evlidir ve üçü kız, ikisi erkek olmak üzere 5 çocuk sahibidir. Şirketin kuruluşu sırasında Veysel Bakgör’ün iki büyük ağabeyi ortak bir karar alarak kendi şirketlerinin başına geçmeyi tercih etmişlerdir. Veysel Bakgör ve diğer 4 erkek kardeş, Veysel Bakgör’ün yönetim kurulu başkanlığı konusunda anlaşarak Bak Yapı firmasını kurmuşlardır. Şirketin faaliyet alanları arasında inşaatın yanında gıda ve dış ticarette yer alıyor.

Bak Yapı Grubuna Ait Firmalar

Bakyapı Grup bünyesinde, Bakgörler İnşaat, Bakgörler Gıda, Konor İnşaat, Bakyapı Enerji Madencilik İnşaat A.Ş, , Tezel Gıda, Algör Dış Ticaret ve Ona Makine gibi farklı alanlarda son derece başarılı olan birçok şirket bulunmaktadır.

Bursa haricinde Kütahya, Adapazarı, Çanakkale gibi şehirlerde önemli projelere imza atan Bak Yapı  yönetim kurulu başkanı Veysel Bakgör, Bak Yapı sosyal sorumluluk projeleri ile de yakından ilgilendiklerini ve bu illerde, aşevi, cami yapımı gibi projelere de dahil olduklarını dile getirdi. Bak Yapı tarafından yapılan en önemli projeler arasında Prestij Royal/Bursa, Bakyapı Presti Modern/Bursa, Konya Prestij Park / Selçuklu, Çanakkale Boğaziçi / Çanakkale, Çamlıca Park / Sakarya, Fulya Park / Bursa, Galata Sitesi / Bursa, Bursa Prestij Park, Şehremini Sitesi / Bursa sayılabilir.

 

Benzer Haber  İller Bankası Milyarlık Gayrimenkulünü Satışa Çıkardı

Yorum Yazın