biva-tower-bayrakli

Biva Tower Avrupa’nın en yüksek çelik binası olacak!

İnşaat sektörü geliştikçe mimaride modern tasarımlar ön plana çıkmaya devam ediyor. Sektörde 20. yılını kutlayan Biva Mimarlık İzmir Bayraklı’da hayata geçirdiği yeni projesi Biva Tower ile çelik yapılarda yeni bir akım geliştiriyor. Mimari tasarımıyla dikkat çeken Biva Tower tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek çelik yapısı olacak.

32 kat olarak tasarlanan ve yüksekliği 151 metre olan projede toplam 96 adet bağımsız bölüm yer alıyor. Yeşil bina konseptinde geliştirilen projede ticari ünitelere de yer verilmiş. İzmir’in yeni yaşam merkezi haline gelen Bayraklı’da Biva Mimarlık imzasıyla hayat bulan Biva Tower hem sosyal donatı alanlarıyla hem de modern mimari tasarımıyla İzmir’in simgesi olmaya aday.

Biva Tower Depreme karşı dayanıklı!

Bugüne kadar daha çok proje geliştiren ve anahtar teslimi sanayi tesisleri kuran Biva Mimarlık ilk kez girdiği markalı konut projesinde oldukça iddialı. Konut sektörüne yeni bir bakış açısı getiren firma depreme karşı oldukça dayanıklı projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Biva Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, hem depreme karşı dayanıklı hem de yeşil bina konseptine sahip Biva Tower projesinin 151 metre yüksekliğe sahip olduğunu söyledi. Vahap Yılmaz, “Nasıl farklı bir proje geliştirebiliriz? diye çok düşündük. İzmir’e yakışır yenilikçi bir proje olsun istedik. Ve Avrupa’nın en yüksek çelik yapısını ortaya çıkardık” dedi.

Tavan yüksekliğinin net 3.20 santimetre olduğunu ifade eden Vahap Yılmaz, “Sosyal donatı alanları arasında market, kafeterya, fitness, türk hamamı, özel güvenlik, vale hizmeti, 24 saat güvenlik, oto yıkma, özel resepsiyon hizmeti, özel temizlik, yüzme havuzu bulunuyor” diye konuştu.

İzmir’de arsa geliştirmenin zor olduğuna dikkat çeken Yılmaz, daha çok kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verdiklerini ve bundan sonra da kenstel dönüşüm odaklı projeler geliştireceklerini söyledi.

Benzer Haber  Depremler Gayrimenkul Piyasasını Da Etkiliyor

96 daire ve 8 ticari ünitenin yer aldığı projede daire tipleri ise 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlandı. Biva Tower projesinin daire fiyatları, ödeme planları, taksit seçenekleri, açık adresi gibi konularda bilgi almak için 444 30 31 numaralı telefonu aramanız yeterli. Temel atma aşamasında olan proje 2019 yılı içerisinde teslim edilecek.

Proje Künyesi:

Proje Tipi: Konut, Ticari

Geliştirici ve Yapımcı Firma: Biva Mimarlık

Teslim Tarihi: Aralık 2019

Daire Tipleri: 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1

Daire Sayısı: 96

Ticari Ünite Sayısı: 8

Adres: 35510 Bayraklı / İzmir

Telefon: 444 30 31

 

 

Yorum Yazın