Brezilyalı Gayrimenkul Girişimi QuintoAndar’dan Önemli Başarı

Brezilyalı gayrimenkul girişimi QuintoAndar’ın önemli başarısı ile ilgili tüm detaylar yazımızda… Brezilyalı gayrimenkul girişimi QuintoAndar’ın konut kiralama konusundaki önemli başarısı, son dönemde emlak sektörünü de yakından etkileyen teknoloji girişimciliğinin kısa, orta ve uzun vadede geleceği noktaya dair önemli ipuçları sunuyor.

Brezilyalı gayrimenkul girişimi QuintoAndar’ın önemli başarısı ile ilgili tüm detaylar yazımızda… Brezilyalı gayrimenkul girişimi QuintoAndar’ın konut kiralama konusundaki önemli başarısı, son dönemde emlak sektörünü de yakından etkileyen teknoloji girişimciliğinin kısa, orta ve uzun vadede geleceği noktaya dair önemli ipuçları sunuyor. Seri C yatırımında 64 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önceki yatırım turunda da 25 milyon dolarlık yatırım toplamıştı. Brezilyalı emlak girişimi QuintoAndar, 2015 yılında kuruldu.  Kiralık ev arayanların yüksek sigorta bedelleri ödemeyip daha düşük sigorta bedelleriyle ev kiralamasını sağlayan bir konut hizmeti servisi. Bu hizmeti sağlarken gayrimenkul sahiplerini mağdur etmemek için gayrimenkul sahiplerine de kiralarının ödeneceğine dair garanti verir. Bu sayede hem kiracı hem de kira sahibinin ilgi gösterdiği bir platform halini aldı.

3 yılda 370 milyon dolarlık değerleme

Sadece 3 yılda yaklaşık 370 milyon dolarlık değerlemeye ulaştı. Üç yatırım turunda topladığı toplamda 95 milyon dolarlık yatırımı Brezilya’daki ağını genişletmek, güçlendirmek ve emlak sektörüyle daha önemli ve kalıcı işbirlikleri kurmak için harcayağını belirtti. Konut kiralama hizmetini uçtan uca yaptığını belirttiğimiz Brezilyalı emlak girişimi QuintoAndar; bu sayede kiracının gayrimenkulu bulması, incelemesi, kiralaması ve evden çıkması gibi tüm prosesi kendi bünyesinde çözüyor. Yüksek sigorta maliyetini ödememenin yanı sıra karşısında bir sistem olduğu için de kiracı bu durumdan memnun olurken, ev sahibi de hiçbir sürece dahil olmadan kirasını aldığı için QuintoAndar’ı benimsiyor. Şimdilik sadece Nubank isimli bir finans çözümünün unicorn olduğu Brezilya’da QuintoAndar da ikinci Brezilyalı unicorn şirketi olmak için emin adımlarla ilerliyor.

Benzer Haber  Emlak Bankası yeniden açılıyor!

Günümüzde dijitalleşme ve teknoloji girişimciliği gibi başlıklar tüm sektörleri şekillendirmeye devam ediyor. Bu durum, konut sektörünü de yakından etkiledi. Aslında mevcut inşaat sistemini etkilemek bir yana dursun genelde tam tersine o sistemin iyileşmesini ve daha da yaygınlaşmasını sağlıyor. QuintoAndar, bunun en iyi örneklerindendir.  Gerçekleşmesini sağladığı binlerce kira işlemiyle mevcut konut sektörünün daha da gelişmesini desteklemekte. Önümüzdeki yıllarda bu sistem, gücünü artırarak devam edecek. Kendisini teknoloji girişimlerine entegre eden firmalar da sektörlerinde öncü rol üstlenip fark yaratacaklar.

  • (NOT: Unicorn, piyasa değeri 1 milyar doları geçen girişimlere verilen bir unvandır ve Brezilya’da bu unvana sahip olan tek şirket, 2013 yılında kurulan Nubank)

Yorum Yazın