cahit-balyen-caba-insaat

Cahit Balyen,”500 milyon ciro yaptık”!

lyamenlifo.ml Diyarbakır’lı genç ve başarılı İşadamı follow Cahit Balyen ile CABA İnşaat ve geliştirdiği projeler üzerine konuştuk. Evli ve 4 çocuk babası olan Cahit Balyen memleketi Diyarbakır ve iş camiasında çok seviliyor. Kendisiyle MESA Cadde projesinin lanmanında tanıştık. Henüz 41 yaşında olmasına rağmen çok büyük işlere imza atmış. Özellikle yurtdışı yatırımları sayesinde ülkemize girdi sağlamış.

lansglyciztie.cf Irak, Romanya, Suriye ve Türkiye’de çok sayıda projeye imza atmış. Cahit beye öncelikle bize zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Hem MESA Cadde projesini hem de yakın zamanda açıklayacağı diğer projeleri konuştuk.

http://leondumoulin.nl/language/books/the-princess-and-the-sea.php İşte o röportajın detayları;

CABA İnşaatı tanıyabilir miyiz?

Türkiyede ve yurtdışında projelerimiz var. Biz taahhüt firmasıyız. MESA ile Ankarada proje geliştirdik. CABA İnşaat olarak İstanbul’daki ilk projemiz. Biz sektörün iyi oyuncularıyla iş yapmak istiyoruz. MESA konut pazarında payı olan sektörün en güvenilir ve pazarlamayı bilen firması. Daha öncede birlikte iş yaptığımız için Mesa ile ortaklık yoluna gittik. Biz yine sektörün büyük oyuncularıyla devam edeceğiz. Arsaları kendimiz geliştireceğiz. Satın almalar yapacağız.

Yeni projeler var mı?

Ankara’da başka bir firma ile 342 konutluk bir rezidans projesi geliştiriyoruz. 1+1 ve 2+1 olacak daire tipleri. Uluslararası ortağımızla birlikte proje üzerinde çok titiz çalışıyoruz. Konfor ve kalite ön planda olacak.

Erbil Dedeman otelini yaptık. 2017 yılında Diyarbakır’da Radisson Blue otelini açtık. Yurt, enerji yatırımlarımız devam ediyor. Bükreşte konut projesi geliştiriyoruz. Yurtdışında projelere devam edeceğiz. Irak’ta çok iyi biliniyoruz. Irak konut pazarında herkes bizi bilir. Konut ve taahhüt alanında Irak’ta 3-5 firmadan biriyiz. Bölgedeki gelişmeler nedeniyle son iki yıldır ciromuz düştü.

Benzer Haber  Fuzul İnşaat

CABA İnşaat olarak 500 milyon liralık ciromuz var. 2017 ve 2018 yılı başında tamamladığımız projelerimiz oldu. 2018 yılı bizim için geri dönüş yılı olacak. Cirolarımız artacak.

MESA Cadde projesi nasıl bir proje oldu?

Öncelikle çok iyi bir lokasyona sahibiz ve adalar manzaralı. Arsa sahibi olmamız nedeniyle fiyatlarımız çok avantajlı ve biz de müşteriye yansıtıyoruz. MESA Cadde 4 bloktan oluşuyor ve altında çarşısı var. Cadde AVM’si 13 bin metrekare büyüklüğe sahip. Projenin metrekare birim fiyatı 7 bin 500 lira. Kalite ve lokasyona bakılınca fiyatlar oldukça uygun. Maliyetler çok arttı. Ama biz yansıtmadık ama bir süre sonra yansıtmak zorunda kalacağız.

Projeye ve ortaklık yapısına çok güveniyorum. İyi bir sinerji yakaladık arsanın alınması ve inşaatın yapılmasında birlikteyiz. Projeyi 3 ortak olarak gerçekleştiriyoruz. Ortağımız MESA’nın çok iyi bir pazarlama ve satış kabiliyeti var. Sektörün en büyük firması bunun da avantajını kullanıyoruz.

CABA İnşaat’ı nasıl tanımlar sınız?

Doğru zamanda ve doğru yerde iş geliştirmeye çalışıyoruz. Biz sabırlıyız işimizin her noktasında varız. İşimize vakıfız.

Ankara projesinde imza aşamasındayız. Uluslararsı bir marka ile birlikte hareket ediyoruz. Çok ses getirecek bir proje. Sadece Ankara’da değil Türkiye’nin başka illerinde de bu projeyi geliştireceğiz.

Bu keyifli sohbet için CABA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen’e çok teşekkür ederiz.

Yorum Yazın