calik-gayrimenkul-ahmet-calik

Çalık Gayrimenkul

Çalık Gayrimenkul

1981 yılında tekstil alanında faaliyetlerini başlatan Çalık Holding kısa zaman içerisinde hızla ilerleyerek hizmet alanını genişletmiştir. Holdingin kurulumu 1997 yılında gerçekleşse de temeli eskilere dayanmaktadır. Ahmet Çalık tarafından kurulmuştur. 1981 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Ortadoğu tekstil adlı şirket ile sektöre adım atılmıştır. Daha sonrasında ilerleyen zamanlarda yapılan çalışmalar ile hizmet sektörü genişletilmiştir.

Çalık Holding Tarihçesi

1981 yılında tekstil alanında faaliyetlere başlamıştır. 1987 yılında Çamlık denim kurulmuştur. 1995 yılına gelindiğinde GAP enerji ile artık firma enerji sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 1996 yılında GAP inşaat firması kurularak bu alanda çalışmalara başlanmıştır.

1997 yılında Çelik Holding kurulmuştur. 1998 yılında GAP enerji olarak belirlenmiş olan ismi Çalık enerji olarak değiştirilmiştir. 1999 yılında Aktif bank kurulmuştur. 2006 yılına gelindiğinde Arnavutluk BKT satın alınarak firmanın bünyesine dahil edilmiştir.

2007 yılında Albtelecom satın alınarak firmanın bünyesi daha da genişletilmiştir. 2010 yılına gelindiğinde Lidya madencilik faaliyetleri ile madencilik alanında hizmet verilmeye başlanmıştır. Daha sonrasında Yedaş elektrik satın alınmıştır.

Çalık Gayrimenkul

Aynı zamanda 2010 yılında Çalık gayrimenkul kurularak hizmete başlamıştır. 2012 yılına gelindiğinde Yepaş elektrik kurularak hizmete başlandı. 2013 yılında Aras elektrik satın alınarak firmanın bünyesinde yer almıştır. Daha sonrasında Kosova Keds elektrik aynı şekilde satın alınarak firmanın hizmet dahilinde yer almıştır.

2015 yılında Çelik enerji ve Mitsubishi Corp stratejik bir şekilde işbirliği yapmaya başlamıştır.

Çalık Holding Hizmet Sektörleri

Farklı alanlarda hizmet vermekte olan Çalık Gayrimenkul özellikle holdingin belirlemiş olduğu sektörler arasında yer almaktadır. Firma pek çok farklı sektörde aralıksız şekilde hizmetlerini sürdürmektedir.

Hizmet vermekte olduğu sektörler şunlardır; enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve Telekom sektörleridir. Bu sektörlerde aralıksız şekilde sürdürmüş olduğu çalışmaları ile birlikte 1981 yılından itibaren günümüze kadar gelişmiş olan firmalar arasında yer almaktadır.

Özellikle geniş hizmet alanının yanı sıra yapmış olduğu her çalışma ile firma kısa zamanda başarı elde etmeyi başarmıştır. Çalık Holding Ahmet Çalık başkanlığında aralıksız şekilde çalışmalarını devam ettirmektedir. Aynı zamanda holdingin kurucusu olan Ahmet Çalık günümüzde aynı şekilde faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Benzer Haber  Konut Kredisi Faizi Yeniden Yüzde 1'in Üzerinde

Yorum Yazın