Emlak Konut İstanbul’da 3 İlçede Arsa Satıyor!

Emlak Konut İstanbul’da 3 İlçede Arsa Satıyor! Düzenlediği kampanyalarla sektöre damga vuran gayrimenkulün öncü firmalarında Emlak Konut GYO, yeni bir yatırımla daha yatırımcıların karşısına çıkıyor.

Arsaları Satın Aldı

emlak-konut

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Emlak Konut GYO, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) Başakşehir İkitelli-1 Mahallesi ve Beşiktaş Mecidiye Mahallesi’ndeki 17 adet arsayı aldı.

Emlak Konut Bakırköy, Beşiktaş Ve Başakşehir’de Arsa Satıyor

Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir’deki dev arsalarını açık artırma usulü ile satışa sunuyor. Söz konusu arsaların ihalesi ise 15 Ekim 2018’de gerçekleştirilecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı(GYO) tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir’deki toplam 5 adet arsasını açık artırma ile satışa çıkarılacağı belirtilerek, ihalenin 15 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 14.00’te Emlak Konut Genel Müdürlüğü’nde düzenleneceği kaydedildi.

İstanbul Bakırköy Şevketiye Mahallesi

Bakırköy Şevketiye Mahallesi’nde satışa çıkarılan arsa üzerinde özel eğitim tesis ve ticaret+konut inşa edilebilecek. 1242 ada 1 parseldeki arsa 6 bin 998 metrekare alana sahip. Emsal değeri 1,00 olan arsada özel eğitim tesis alanı inşa edilebilecek.

Şevketiye 1242 ada 2 parseldeki arsa ise 45 bin 940 metrekare alana sahip. Emsal değeri 1,00 olan arsada ticaret veya konut yapılabilecek.

İstanbul Beşiktaş Mecidiye Mahallesi

Yine Emlak Konut tarafından Beşiktaş Mecidiye Mahallesi’nde satışa çıkarılan 16 parselden oluşan arsaya konut imar izni veriliyor.

İstanbul Başakşehir İkitelli-1 Mahallesi

Başakşehir İkitelli’deki satılık arsaların toplam büyüklüğü ise 99 bin 465 metrekareye sahip. Bu arsalar ise ticaret+konut-kısmen yol -kısmen sağlık tesisi şeklinde imara uygunluk verilmiş durumda.

Benzer Haber  Bakan Albayrak Emlak Bankası İçin Açıklama Yaptı

Yine İstanbul Başakşehir İkitelli 2 Mahallesinde ise 26 bin 665 metrekare büyüklüğünde tamamının fonksiyon alanı ticaret olarak açıklanan arsalar da satışa sunuldu.

İstanbul Başakşehir Kayabaşı Mahallesi

Başakşehir Kayabaşı Mahallesi’nde satışa çıkarılan arsanın büyüklüğü ise 20 bin 396 metrekare. 984 ada 1 parseldeki arsanın emsal değeri 1,50. Arsanın plan fonksiyonu ise ticaret ve turizm olarak belirtildi.

Kap Açıklaması Yapıldı!

Emlak Konut GYO’nun KAP açıklaması da basına yansıdı. Şirket açıklamasında; “Şirketimiz ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında;İstanbul İli, Başakşehir İlçesi İkitelli-1 Mahallesinde yer alan 13.502,27 m² yüzölçümlü 1 adet arsanın 27.004.540,00 TL bedel üzerinden peşin olarak, İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi Mecidiye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan toplam 29.760,50 m² yüzölçümlü 16 adet arsaların ise 360.001.900,00 TL bedel üzerinden altı eşit taksitte ödenmek üzere vadeli olarak, Şirketimizce satın alınmasına yönelik 03.09.2018 tarihinde protokol imzalanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın