emlak-konut-kampanyasi-ev-fiyatlari

Emlak Konut kampanyası konut fiyatları ne kadar?

Emlak Konut kampanyası konut fiyatları araştırılıyor. Emlak Konut projeleri başvuru ne zaman, nasıl yapılır? Ev almak isteyen vatandaşlar Bakanlık tarafından sunulan kampanyaya yoğun ilgi gösteriyorlar. Emlak Konut kampanyası başvuru şartları merak ediliyor.

Akşam Gazetesinde yer alan habere göre, 31 Ekim’e kadar sürecek kampanyaya Emlak Konut, İller Bankası, Kiptaş, Oyak inşaat ile sektörün derneklerine üye firmaları destek veriyor. Faizin 0.98’e çekildiği kampanyada vatandaş yüzde 20 değil yüzde 10 peşinat verecek. Projede toplam 33 projeden 100 bin farklı konut tipi satışa sunuluyor. Dairelerin fiyatları seçilen daireye göre değişirken 235 bin liradan 1 milyon liraya kadar çıkıyor.

Emlak Konut fırsatları hakkında güncel açıklamalara haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz. Emlak Konut GYO’dan ev almak isteyen bireyler doğrudan kendilerine en yakın Emlak Konut GYO ofislerine gitmeliler. Satın almak istedikleri evi ve bunun ödeme planını çıkarmalarının ardından Emlak Konut GYO çalışanları işlemlerin tamamlanması için kendilerine eşlik etmektedirler.

1953 yılında bir ülkenin kentleşme çalışmalarına öncülük edecek, insanların yaşam kalitesini yükseltecek anlayış hayat buldu. İnşaat alanının köklü markası Emlak Konut’un, başarılarla dolu yolculuğu başladı. İnsan hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern kentler kurmak, kurumsal vizyon olarak belirlendi. Bu temel amaçla birlikte Emlak Konut, sektörüne pek çok yenilik getiren uygulamaların mimarı oldu.

Emlak Konut kampanyası başvuruları ne zaman yapılacak?

Başvurular 29 Ağustos itibari ile başladı ve 31 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Çevre ve Şehircilik Başkanlığı öncülüğü ile konut sektöründe yeni bir kampanya başlıyor. Bugün başlayan ve 31 Ekim’e kadar sürecek kampanyaya Emlak Konut, İller Bankası, Kiptaş, Oyak inşaat ile sektörün derneklerine üye firmaları destek veriyor. Faizin 0.98’e çekildiği kampanyada vatandaş yüzde 20 değil yüzde 10 peşinat verecek.

Yüzde 10 peşinat ödeme imkanı

Minimum yüzde 10 peşinat alınacak. Bu peşinatla alakalı, bugün dövizde veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize ve altına artış geldi, bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil.

“Şimdi stok noktasında, net bir rakam veya bir stok sayısı var mıdır derseniz veya stoğu neye göre belirliyorsunuz? Bu bakış açısına bağlı. Bu kampanya 100 bin konutu içeriyor. 100 bin konutta da kota var. Yani yaklaşık yüzde 25’i kadar. Tabi bunu inşallah sektör temsilcilerimiz arttıracaktır. Bugün buradan sözünü alırız inşallah. Şu anki kampanya şartları 100 bin konut ve bunun yaklaşık yüzde 25’i diye düşünebiliriz.”

Benzer Haber  Nuhoğlu İnşaat

Kampanyada ilk detaylar şu şekilde:

-Kampanyaya tüm sektör temsilcileri destek veriyor.

-Daha önceki kampanyada faiz indirimi 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde geçerliydi bu böyle bir sefer limit olmayacak.

300 bin liralık ev örneği

-Proje satış fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacak.

– ABD menşeili ürün kullanılmayacak.

– Tüm inşaat firmaları kampanyaya katılacak.

– 12. ve 24. aylarda yüzde 15’lik ara ödeme var.

– Konut kampanyası sınırlı stok içeriyor.

– Kampanyada banka ve kefalet olmayacak.

– 120 ayda yüzde 0.98 vade farkı uygulanacak.

Emlak Konut kampanyası ev fiyatları ne kadar?

Projede toplam 33 projeden 100 bin farklı konut tipi satışa sunuluyor. Dairelerin fiyatları seçilen daireye göre değişirken 235 bin liradan 1 milyon liraya kadar çıkıyor.

Emlak Konut kampanyası ödemeler nasıl olacak?

300 bin TL’lik dairenin örnek ödeme planı:

Konut Bedeli: 300 bin TL

Yüzde 10 İndirim: 30 bin TL

İndirimli Daire Bedeli: 270 bin TL

Peşinat: 27 bin TL (Yüzde 10)

  1. Ay Ara Ödeme: 40 bin 500 TL (Yüzde 15)
  2. Ay Ara Ödeme: 40 bin 500 TL (Yüzde 15)

Vadelendirilecek Bedel: 162 bin TL (Yüzde 60)

Alıcının Aylık Taksidi: 2 bin 302 TL (120 ay 0,98 vade farkı

400 bin TL’lik dairenin örnek ödeme planı:

Konut Bedeli: 400 bin TL

Yüzde 10 İndirim: 40 bin TL

İndirimli Daire Bedeli: 300 bin TL

Peşinat: 36 bin TL (Yüzde 10)

  1. Ay Ara Ödeme: 54 bin TL (Yüzde 15)
  2. Ay Ara Ödeme: 54 bin TL (Yüzde 15)

Vadelendirilecek Bedel: 216 bin TL (Yüzde 60)

Alıcının Aylık Taksidi: 3 bin 69 TL (120 ay 0,98 vade farkı)

500 bin TL’lik dairenin örnek ödeme planı:

Konut Bedeli: 500 bin TL

Yüzde 10 İndirim: 50 bin TL

İndirimli Konut Bedeli: 450 bin TL

Peşinat: 45 bin TL (Yüzde 10)

  1. Ay Ara Ödeme: 67 bin 500 TL (Yüzde 15)
  2. Ay Ara Ödeme: 67 bin 500 TL (Yüzde 15)

Vadelendirilecek Bedel: 270 bin TL (Yüzde 60)

Alıcının Aylık Taksidi: 3 bin 836 TL (120 ay 0,98 vade farkı ile)

1- 120 ay boyunca taksitleri devam eden alıcılar için;

Konutun toplam maliyeti 640 bin TL’dir. Bu durumda vade farkı oranı 0,84’tür.

2- Bir yıl içinde borcunu kapatmayı tercih eden alıcılar, sözleşmelerinde belirtilen ek fırsatlardan da faydalanabilecekler.

Benzer Haber  Karden İnşaat

Emlak Konut Kampanyası nasıl ev alınır?

Emlak Konut GYO’dan ev almak isteyen bireyler doğrudan kendilerine en yakın Emlak Konut GYO ofislerine gitmeliler. Satın almak istedikleri evi ve bunun ödeme planını çıkarmalarının ardından Emlak Konut GYO çalışanları işlemlerin tamamlanması için kendilerine eşlik etmektedirler. Ödemeler havale olarak alınabilmekte ve kredi çekme işlemleri de bankaya uğramadan doğrudan Emlak Konut GYO ofislerinde gerçekleştirilebilinmektedir.

EMLAK KONUT GYO A.Ş Genel Müdürlük

Adres : Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BATI ATAŞEHİR) ATAŞEHİR – İSTANBUL

Telefon : 0216 579 15 15

Faks : 0216 456 48 75

E-Posta: info@emlakkonut.com.tr

İlinizde bulunan Emlak Konut GYO adresleri hakkında bilgi almak için iletişim adreslerinden irtibata geçebilirsiniz. Emlak Konut GYO hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Emlak Konut hakkında

1953 yılında bir ülkenin kentleşme çalışmalarına öncülük edecek, insanların yaşam kalitesini yükseltecek anlayış hayat buldu. İnşaat alanının köklü markası Emlak Konut’un, başarılarla dolu yolculuğu başladı. İnsan hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern kentler kurmak, kurumsal vizyon olarak belirlendi. Bu temel amaçla birlikte Emlak Konut, sektörüne pek çok yenilik getiren uygulamaların mimarı oldu.

Emlak Konut, ülkemizin planlı kentleşmesinde örnek teşkil eden, iz bırakan projeler gerçekleştirdi. Bulunduğu semte ismini verecek büyüklükte ve döneminin en yenilikçi kentlerini inşa etti. Bu istikrarlı büyüme, ciddi bir dönüm noktasını beraberinde getirdi ve 2002 yılında Emlak Konut, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü.

Bu dönüşüm aslında dev projelerin, ses getirecek atılımların ve daha büyük bir şirket olmanın habercisiydi. ‘Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’’ olmasıyla beraber Emlak Konut; tasarım alanında dünyada yankı bulan, çevreye duyarlı teknolojileri içinde barındıran, şehre değer katan niteliklerde projelerin ardında yer aldı.

2003 yılından bugüne kadar çeşitli büyüklükte toplam 139 projenin ihalesini gerçekleştirerek, bu projelerin tamamlanması sonucunda yaklaşık 132.276 bağımsız bölümün yapılmasını sağlamış olacaktır.

Emlak Konut hızlı büyümesini taçlandıracak, hedeflerini daha geniş ufuklara taşıyacak bir atılımla iki kez halka arz edildi. 2010 yılındaki ilk arz, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzı arasına girdi. 2013’teki ikincil halka arz ise son 5 yılda Avrupa’da gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arz oldu.

Halka arzlarla büyüyen Emlak Konut, 3,8 milyar liralık ödenmiş sermayesi ve 30 Haziran 2018 itibariyle ulaştığı 22,3 milyar liralık aktif toplamıyla Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.

Emlak Konut kuruluşundan beri artan ivmesi, insan odaklı kurum felsefesi ve geldiği noktadaki konumu itibariyle yarınlara güçlü adımlarla yürüyor. Bu ülkenin gururla anılacak, küresel oyuncusu olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor…

 

Yorum Yazın