emlak-konut-thy

Emlak Konut ve THY’den 3. Havalimanına 15 bin konut!

kinun-houju.com/wp-content/mohufac/683.php Emlak Konut ve THY ortaklığında 3. Havalimanına komşu 15 bin konut geliyor. İstanbul Arnavutköy’e bağlı Dursunköy’de 3.6 milyon metrekare alanda THY işbirliğiyle yaklaşık 15 bin konut yapılması planlanıyor.

tentlibizpasor.ga Emlak Konut Gayrimenkul yatırım Ortaklığı, enter site THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.’ye Arnavutköy Dursunköy’de yer alan 3 milyon 639 bin 117 metrekare büyüklüğündeki arsanın yüzde 50’sini 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle sattı.

Emlak Konut GYO sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, blognahiconke.gq Dursunköy mahallesinde yer alan 3 milyon 639 bin 117 metrekare büyüklüğündeki arsanın yüzde 50 hissesi, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle THY’ye sattı.  Emlak Konut , arsalar üzerinde THY ile birlikte, etaplar halinde projeler geliştirecek.

Emlak Konut ve THY 15 bin konut yapacak!

Proje hem 3. havalimanı çalışanlarına satılacak hem de İstanbuluların oknut ihtiyacını karşılayacak. Projelerden elde edilecek “net kazanç”, yüzde 50’si Emlak Konut’a, yüzde 50’si THY’ye ait olmak üzere paylaşılacak.

Hem İstanbullular hem de yeni havalimanı çalışanları için dev projeler yolda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada havalimanı personeli için büyük bir konut projesi planladığını söyledi ve “3. havalimanına yakın bir yere personel için 10 bin konut yapıyoruz” dedi.

“Şehircilik anlayışı budur” diyen Erdoğan, bu konutların personelin ulaşımı için kolaylık sağlayacağını belirtti. Üçüncü havalimanının açılmasıyla birlikte en az 150 bin kişinin kentin kuzeyine taşınacağını belirten uzmanlar, emlak piyasasının da hareketlenmesini bekliyor.

Emlak Konut ve THY 15 bin konut yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra Emlak Konut GYO devreye girdi. Arnavutköy’deki 3.6 milyon metrekare alanda yaklaşık 15 bin konut hayata geçecek. Türk Hava Yolları (THY) arsanın yüzde 50’sini satın alarak projeye dahil oldu.

Emlak Konut GYO’nun THY ile yapacağı dev projenin detayları belli oldu. Dev proje 15 bin bağımsız üniteden meydana gelecek. Projede 2+1 ve 5+1 daire seçeneklerine kadar tüm daire tipleri yer alacak. Konut fiyatlarının minimum düzeyde olacağı projede ödeme koşulları da makul olacak.

Benzer Haber  TOKİ'den Temmuz Ayında Kura Fırsatı!

Dev projenin temeli 29 Ekim’de atılacak. Etaplar halinde inşa edilecek projenin ilk etabı 16 ay içerisinde tamamlanacak. İstanbul Yeni Havalimanı’nın resmi açılışı da 29 Ekim’de yapılacak.

İstanbul Yeni Havalimanı’na 12 kilometre, Kuzey Marmara Otoyolu’na 11 kilometre uzaklıkta yer alan dev proje Kanal İstanbul, 3. havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün kesiştiği noktada konumlanıyor.

Bu alanda etap etap konutlar inşa edilerek personele satılacak. Diğer yarısı için Emlak Konut’un ihale yapması bekleniyor.  Emlak Konut’un 5 yıl önce aldığı arsa, Kanal İstanbul güzergahında yer almasıyla da dikkat çekiyor.

Yeni havalimanına komşu 15 bin konut

Emlak Konut, arsayı 2013 yılında Yıldız Holding’ten satın almıştı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada yaklaşık 326 milyon 774 bin lira bedelle protokol imzalandığı açıklanmıştı. Kanal İstanbul ve 3. havalimanına yakınlığıyla dikkat çeken arsa yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmişti. Katar devletine ait Qatari Diar adlı gayrimenkul şirketi, ocak ayında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşen fuarda Emlak Konut yetkilileri ile görüşmüştü.

Yeni havalimanına komşu 15 bin konut

Havalimanı çalışanları için yapılacak proje Arnavutköy ilçesi Dursunköy Mahallesi’nde yükselecek. 3.6 milyon metrekarelik arsa, yeni havalimanına 15 dakika uzaklıkta.

Emlak Konut tarafından Aralık 2017’de söz konusu arsa için bir değerleme yaptırıldı. Yapılan analize göre 14 parselin toplam yüzölçümü 4.8 milyon metrekarede. Emlak Konut’a düşen pay ise 3 milyon 639 bin metrekare. Yapılan değerleme çalışmasına göre 14 parselin değeri 444 milyon 956 milyon lira. Raporda 601 bin metrekare toplam inşaat yapılacağı düşünüldüğünde ortaya 1 milyar 568 milyon lira hasılat çıkacağı da belirtilmiş.

outer-edge-design.com/components/work/1544-locate-for-vivo.php Emlak Konut GYO’nun KAP açıklaması:

Şirketimiz, sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesindeki 3.639.117 m2 büyüklüğündeki arsasının P hissesini, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.’ne  satmak üzere protokol imzalamıştır.

Benzer Haber  Berat Albayrak Enflasyonla Mücadele Programını Açıkladı

Söz konusu protokol çerçevesinde, Şirketimizin arsalar üzerinde Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ile birlikte, etaplar halinde geliştireceği projelerden elde edilecek “net kazanç”, P’si Emlak Konut’a, P’si  Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.’ne ait olmak üzere paylaşılacaktır.

 

 

Yorum Yazın