Galatasaray-oteli

Galatasaray Oteli ne zaman bitecek?

Galatasaray Oteli ne zaman bitecek? Haberimizde bu soruya cevap arayacağız. Ünal Aysal’dan Mustafa Cengiz’e kadar Galatasaray Oteli’nin serüvenine bakacağız.

“Şampiyon cimbombom’um ne istersen iste benden
istersen donatalım dört bir yanı bayraklarla
istersen çınlatalım dört bir yanı şarkılarla
istersen eğlenelim davullarla zurnalarla..”

Erol Evgin’in “birtanem söyle canım” şarkısından esinlenilerek yapılan bu tezahuratı Ali Samiyen Stadında her Galatasaray’lı dinlemiştir. Şimdi ne alaka Galatasaray Oteli yazısıyla bunun diyebilirsiniz. Ali Sami Yen Stadı’nın yıkılıp taşınması yanlıştı. Stadın hemen yanında yer alan GS Store Mağazasının da oradan kaldırılarak otel projesine dönüşmesi daha beterdi.

Dursun Özbek Galatasaray Oteli 15 milyon Dolara bitecek!

23 Mayıs 2015’te göreve gelen Dursun Özbek başkan olmadan önce Sabah gazetesine yaptığı açıklamada, “Mecidiyeköy’deki otele 15 milyon Dolar harcayacağız, kredisi Denizbank’tan alındı, parası hazır. İnşaat ruhsatımız da var. Düzenleme yapılması lazım planlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nde. İmar Komisyonu da onayladı. Prosedürleri kaldı. İnşaat devam ediyor.” demişti.

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Cumhur Arslan’ın 8 Haziran 2016 yılında yaptığı haberde Dursun Özbek İnşaatın 2016 Ekim ayında biteceğini söylüyor.

Mecidiyeköy’de eski Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki 17 bin metrekarelik alanda yer alan ve tapusu Sarı-Kırmızılı kulübe ait Galatasaray Oteli’nin inşaatında 3 aya yakın süredir hiçbir çalışmanın olmaması camiada soru işaretlerini beraberinde getirdi. Otelin inşaatı için Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in girişimleriyle yaklaşık 20 milyon Dolar kredi alınmıştı. Diğerlerinden farklı bir özellik taşıyan bu krediyle para bankada bloke olduğu için harcamalar sadece otel inşaatında kullanılabiliyor. Dursun Özbek, otelin 150 milyon Dolar değerinin olduğunu ve inşaatın 2016 Eylül veya Ekim ayında biteceğini açıklamıştı.

 

Hıncal Uluç Dursun Özbek’i eleştiriyor!

Galatasaray efsanesi Gazeteci Hıncal Uluç Aspor kanalında yaptığı açıklamada, Başkan Dursun Özbek’i sert sözlerle eleştirmişti. İşte o eleştiriler;

Benzer Haber  Üst Hakkı (İnşaat Hakkı) Nedir?

Dursun Özbek 20 Ocak’ta yapılan Olağanüstü Kongrede başkanlık seçimini tek rakibi Mustafa Cengiz’e kaybetti. Otelci Başkan Dursun Özbek başladığı işi bitiremedi. Galatasaray Oteli inşaatı devam ediyor. Kongre öncesi yaptığı açıklamada “Galatasaray Oteli’nin 6-8 aylık bir iş kaldı. Turizm giderek düzeliyor. Bizim yavaşlamamızın sebebi kötü bir zamanda açılış yapmamak istememizdendi. Şimdi turizm faaliyetleri düzelince yeniden hızlandık, zannediyorum ki 6-8 ay içerisinde o yapılaşmayı tamamlayacağız” demişti.

Bitmeyen Otel!

Mustafa Cengiz yönetimi de oteli bitiremezse teklifim otel hiç bitmesin. İsmini de “bitmeyen otel” olarak değiştirelim. Ünal Aysal ve Dursun Özbek’te hep bu bitmeyen otelle anılsın. Gaudi’nin Sagrada Familia’sı gibi.

 

Yorum Yazın