2018 Yılında gayrimenkul almak için en iyi ülkeler hangileri?

follow url Yatırım yapmak amacıyla gayrimenkul almak için en iyi ülkeler hangileri? Bu sorunun cevabı için Dünyaca ünlü liveandinvestoverseas.com sitesinden Lief Simon bir araştırma yaptı. Sonuçlarına şaşıracaksınız.

İşte karşınızda Gayrimenkul almak için en iyi ülkeler:

  • Panama:

planalorunglyc.tk

Özellikle 2 özelliği ile Panama çok cazip bir fırsat olarak gösterilmiş. Kiralama fiyatları ve tarım alanında yapılan yatırımlar.

Lief Simon’un Panama hakkında yorumları:

Arjantinli, Kolombiyalı ve Venezüellalı alıcılar, Panama Emlak Pazarı’nın son 10 yılda istikrarlı büyümesine yardımcı olmuştur. Panama’nın bölgedeki diğer pazarlar ile mücadele etmelerini ve o pazarları geçmesini sağlamışlardır.

Bugün, Kuzey Amerikalılar ve Avrupalılar yatırım yapmaya devam ediyorlar ancak Panama’nın Çin’le kurduğu yeni ilişki, büyümenin bir sonraki aşamasıyla bu ekonomiyi körükleyecek. Çinliler 1990’larda Vancouver’da yaptıkları gibi büyük hacimle girerlerse, Panama Emlak fiyatları yeni seviyelere yükselecek.

Panama 2018 yılında emlak yatırımı yapmak için büyük fırsatlar barındıran topraklardır. Bu ülkenin iç kısımları bile verimli bir ekmek sepeti.

  • Brezilya:

Yine Lief Simon Brezilya’yı tanımlarken ilginç noktalara değiniyor. Araştırmacıya göre:

Brezilya, birçok farklı emlak piyasasını barındıran büyük bir ülkedir. Bu piyasaların bazıları diğerlerinden daha ilginçtir. Fortaleza bölgesine odaklanmasını öneriyorum. Bu kıyı bölgesi, Brezilyalı turistler için en iyi yer. Yerel tatil pazarını hedefleyen kiralar, güvenilir bir şekilde % 8’den daha iyi bir net kazanç sağlayabilir.

Ayrıca, sahil kıyısına yatırım yapmanızı tavsiye ederim.

Brezilya Reali ABD doları karşısında zayıf kalmaktadır.

İyi ekonomik getiriler ve zayıf bir para birimi, bu ülkeyi 2018 için güçlü bir fırsat bölgesi yapmaktadır.

  • Dominik Cumhuriyeti:

Site bu ülkeyi yorumlarken ekonomik verileri öne çıkarıyor. Araştırmacı Dominik Cumhuriyeti şu şekilde tanımlanıyor:

Dominik Cumhuriyeti, düşük bir maliyetle yüksek kaliteli bir yaşam sunuyor. Dominik Cumhuriyeti’nde başkent Santo Domingo’ya odaklanmasını öneriyorum.

Dominik Cumhuriyeti, güçlü doğrudan büyümenin yanı sıra doğrudan yabancı yatırımların artmasının da tadını çıkarıyor. Ülkenin ekonomik patlamasından doğan tüm iş yolculukları Santo Domingo’dan geçiyor … ve hepsinin uyuyacak yerlere ihtiyacı var.

Bu arada turizm rakamları da etkilemeye devam ediyor; Bu ülke, 2016 yılında 5,9 milyon olan turist sayısını 2017 yılında 6,5 ​​milyona çıkardı.

Benzer Haber  Kentsel dönüşüm için 5 püf nokta ve Kentsel Dönüşümün Detayları

Bu iş gezisi yapan ya da tatil tutkunlarından biri için mobilyalı bir kiralama, mükemmel bir nakit akışı kaynağı olabilir. Yatırımı doğru yaparsanız sermayeniz hızlı bir şekilde size döner.

  • Tayland

Site araştırmasında Taylan’ı tanımlarken bazı noktalara dikkat çekmiş. İşte Lief Simon’a göre Tayland:

Tayland’ı öncelikle tarım yatırımları için seviyorum ama bu ülkenin güçlü ekonomisi ve genişleyen turizm endüstrisi için de dikkat çekeceğini düşünüyorum.

Tayland’ın olumsuz tarafı, yabancıların mülk sahibi olmalarına dair kısıtlamalar getirilmesidir.

Bir yabancı mülk sahibi, topraktaki inşaatın mülkiyetini elinde bulundurabilir. Ancak arazi konusunda eliniz diğer fırsat ülkelere göre daha zayıf.

Bir ankete göre, Bangkok 2017 yılında dünyanın bir numaralı şehri seçildi. Bu şehir geçen yıl Londra veya Paris’ten daha fazla ziyaretçi aldı. Yine, bu özelliği bile tek başına emlak yatırımcısının dikkatini çekmeli.

  • Portekiz:

Araştırmacı zaten Portekiz’in çok bilinen bir pazar olduğunu bildiriyor. Bu ülke hakkında diğer yorumları ise şu şekilde:

Portekiz’de emlak piyasaları 2015’ten bu yana hareket halindeydi. Örneğin, Lizbon’da ki bazı mahalleler, bir mülk yatırımı için mantıklı olmaktan çıkmış durumda. Bununla birlikte bu ülkenin diğer alanları, özellikle bir yenileme projesi içindeyseniz iyi bir fırsat sunmaya devam ediyor.

2018’de, ülkenin Algarve kıyısında ve Lizbon’un kuzeyindeki Porto bölgesinde daha az ziyaret edilen bölgelere odaklanmanızı tavsiye ederim.

Portekiz, yerleşik olmayanın ipotek almasının mümkün olduğu ülkelerden bir tanesi.

  • Fransa

Yine çok bilinen bir ülke. Lief Simon’a göre Fransa:

Yıllarca Paris emlak piyasasında çalıştım ve yaklaşık 15 sene bu şehirde ikamet ettim. Fiyatlar her yerde olduğu gibi yukarı ve aşağı oynar. Ancak Paris’te gayrimenkul yatırımı uzun vadede servetin en akılda kalıcı markalarından birisidir.

Fransız emlak piyasasının en çekici özelliklerinden biri de yabancıların ülke içi finansman için uygun olduğu bir ülke olmasıdır. Yabancılara verilen Fransız ipotekleri için faiz oranları % 2’den az durumda.

  • Meksika

Yine araştırmacının bu ülke için yorumları oldukça ilginç ekonomik vurgular barındırıyor:

Uyuşturucu kartelleri hakkında endişeleri bir kenara koyun. Meksika, hem turizm hem de emeklilik için Kanadalılar ve Amerikalılar arasında önde gelen bir yer olmayı sürdürüyor. Ülkenin orta sınıfı genişlemeye devam ettikçe yerel turizm pazarında da iyi bir büyüme yaşanıyor.
Bütün bunlar, Meksika’yı emlak yatırımı için iyi bir seçenek haline getiriyor.

Ülkenin yatırım için iyi bölgeleri Pasifik kıyısında Puerto Vallarta ve Riviera Maya’da Playa del Carmen’dir. Bu popüler turistik kasabalarda mülk yatırımı mükemmel bir getiri sağlayabilir.

Benzer Haber  THY ve Emlak Konut'tan Dev Proje!

Emlak yatırımı için Meksika’da kurulan ABD kredilendirme kurumlarından olmak üzere yerleşik olmayanlar için finansman seçenekleri yatırımcıya sunuluyor.

  • Belize

Kolay kolay akla gelmeyecek bir öneri geliyor Lief Simon’dan. Bu ülke için yorumları ise:

Belize’deki Ambergris Caye’deki turizm ve yerleşik ticaret pazarlarının 2018 ve sonrasında da genişlemeye devam edeceğine inanıyorum. Bu Karayip adası emlak yatırımı için iyi bir seçim.

Belize’nin makul bir fiyata kaliteli kalacak yerlerin az olduğu Cayo’ya odaklanmak akılcı olacaktır.

  • Türkiye

Ülkemiz için söylenecek çok şey var. Ancak objektif olmak adına sadece araştırmacının sözlerine bakalım:

Bu ülkede 2016 yılında yapılan darbe girişimi birçok yabancı yatırımcıyı uzaklaştırdı. Bu arada da İstanbul’da değerler yükseldi.

İstanbul, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri oldu. Ziyaretçi sayısı Paris, Londra, New York ve Hong Kong gibi marka şehirlerin arkasındaydı. Ancak Berlin, Barselona, Roma ve Los Angeles gibi birçok büyük şehirden fazlaydı.

Turizm büyümesine ek olarak, İstanbul ve Türkiye genel olarak nüfus arttıkça ve orta sınıf genişledikçe güçlü ekonomik büyümenin tadını çıkarıyorlar. Hem kiralık dairelere olan talep hem de öğrenci kiralamalarının fazlalığı emlak yatırımı açısından cazip bir seçenek haline getiriyor.

İstanbul’un böyle bir yatırım için cazip olmasının sebeplerinden biride düşük giriş maliyeti. Bu pazardaki bir emlak yatırımı herhangi bir yatırımcının bütçesinde olabilir.

  • Turks and Caicos Adaları

Yine bir Karayip Adası çalışmada yer alıyor. Lief Simon bu adayı şu şekilde tanımlıyor:

Normalde, lüks bir emlak yatırımı daha az bütçeli bir emlak yatırımı kadar yüksek oranda kira getirisi sağlamaz.

Ancak bu adada lüks bir emlak satın alma bu kuralın bir istisnası olabilir. Bu Karayip pazarında, lüks yatırımdan bile net kira verimi elde etmek mümkün olabilir.

Turks ve Caicos’taki bankalar yerleşik olmayanlara borç veriyor. Bu pazardaki lüks yatırımları ipotek ve mortgage yöntemiyle alabiliyorsunuz. Bu da adayı yatırım için cazip hale getiriyor.

Araştırmanın orijinal metnini aşağıda bulabilirsiniz:

10 Best Places To Buy Real Estate Overseas In 2018

 

Yorum Yazın