Gayrimenkul sektörüne ciddi fon girişleri olacak

Gayrimenkul sektörüne ciddi fon girişleri olacak! Kurumsal yatırım yapan yatırımcıların ve gayrimenkul fon yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği Private Equity Real Estate (PERE) Investor Forum Dubai’de gerçekleşti. Toplamda 24 ülkeden toplam varlıkları 2 trilyon doları aşan 250’nin üstünde yatırımcının yer aldığı Dubai’deki etkinlik, sektör için önemli etkinliklerden biri. Etkinlikte konuşma yapan Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusuyla, yakaladığı hızlı büyümeyi devam ettireceğini aktararak inşaat sektörüne verilen değeri belirtti.

Gayrimenkul sektörüne ciddi fon girişleri olacak! Kurumsal yatırım yapan yatırımcıların ve gayrimenkul fon yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği Private Equity Real Estate (PERE) Investor Forum Dubai’de gerçekleşti. Toplamda 24 ülkeden toplam varlıkları 2 trilyon doları aşan 250’nin üstünde yatırımcı yer aldı.  Etkinlikte konuşma yapan Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusuyla, yakaladığı hızlı büyümeyi devam ettireceğini aktardı. Ve inşaat sektörüne verilen değeri belirtti. Yeni İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, geliştirilen metro hatları ve limanlarla inşaat sektörüne yönelik altyapı çalışmalara değindi. Türkiye’nin hızlı büyümesini devam ettireceğini söyleyen Kozlu, toplam borç sayısının gelişmiş ülkelere nazaran daha düşük seviyede olduğunu belirtti. Özellikle kur dalgalanmasından dolayı Türkiye’ye yatırım yapmaktan çekinebilecek yatırımcılara yönelik olan cümlenin son kısmı, Türkiye’nin kur dalgalanması gibi problemleri çok zorlanmadan atlatabileceğine ve fon girişlerine müsait olduğuna dair yapılan vurguydu.

Private Equity Real Estate (PERE) Investor Forum etkinliği detayları

Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Dubai’de forumdaki yatırımcı ve fon yöneticilerine Türkiye’nin çeşitli teşvikler ve yeni pazarlara girişlerle birlikte ihracatının arttığını belirtti. Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinden çeşitli ülkelerle temasta bulunulduğunu söyledi. Ve pek çok sektörde hem toplu hem de birebir görüşmelerle dış ticarette bu ülkelerin düzenli olarak artacağını belirtti. Dış ticaretteki çalışmaların ardından Dubai’deki toplantıda Türkiye’nin son yıllarda gayrimenkul sektöründe geldiği noktayı da ifade etti. Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, yakın gelecekte özellikle de gayrimenkul sektörüne önemli fon girişlerinin sağlanacağını söyledi. Bülent Kozlu, 24 ülkeden gelen ve toplam varlıkları 2 trilyon doları bulan Türkiye’deki kiracı profillerinin iyi olduğunu aktardı.

Benzer Haber  TOKİ Başkanı Açıkladı: İndirim İçin Son Gün Bugün

Private Equity Real Estate (PERE) Investor Forum etkinliğinde, sadece gayrimenkul değil diğer pek çok sektörden de yatırım yapmak isteyen katılımcılar toplandı. Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu Türkiye’nin gayrimenkul konusunda geldiği yeri aktardı. Yabancı yatırımcıların kur dalgalanması gibi problemlerin geçici olduğunu görüp gerek kur gerekse yatırımla ilgili diğer konularda uzun vadede istikrarlı olduğuna inandığını belirtti. Türkiye’ye ve Türkiye’deki gayrimenkul sektörüne yatırım yapmaları için olumlu bakış açısı sağlaması adına önemli bir etkinlik olduğu yorumu yapıldı.

Yorum Yazın