gurtas-insaat

Gürtaş İnşaat

Gürtaş inşaat

1982 yılında kurulan Gürtaş İnşaat 35 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin birçok ilinde inşaat sektörüne hizmet vermektedir.

1982 yılında kurulan Gürtaş İnşaat 1987 yılında merkezini Ankara’ya taşımıştır. Yurtiçinde birçok ilimizde ve yurtdışında pek çok projeye imza atan şirket 4.500.000 metrekare üzerinde yaşama alanı inşa etmiştir. Gürtaş İnşaat Sahibi ve Yetkilisi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Başalma aynı zamanda Gordion Grup Başkanı’dır. Birçok kamu binası gibi konut projeleri ve alışveriş merkezi projelerine de imza atmıştır. Üst yapılarla ilgilendiği gibi çok sayıda alt yapı projelerini de yürütmüştür.

Gürtaş İnşaat Kamu Binası Projeleri

Ankara merkezli Gürtaş İnşaat kamu binaları ihalelerinde de sık görülen bir isimdir. 1996 yılında tamamlanan en önemli projelerinden biri Keçiören Belediyesi Hizmet Binası’dır. 40.000 metrekarelik kullanım alanına sahip bina dönemin en teknolojik ve modern binalarından biridir. Çağdaş teknoloji ve malzeme ile tamamlanan bina Gürtaş İnşaat’ın döneminde gurur kaynağıdır.

Gürtaş İnşaat Romanya’da Proje

Gürtaş İnşaat’ın yurtdışı projeleri kapsamında Romanya’daki PelicanCom firması ile birlikte yapılan 875 metrekarelik arsa üzerine kurulan proje bulunmaktadır. Şehir merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan arsa, ofis ve iş merkezlerinin arasında kalmıştır. Dev bir rezidans olarak inşa edilmiştir.

Bükreş’te 2011 yılında tamamlanan Atlantis projesi ise 7.000 metrekarelik arsaya kurulan modern bir yaşam alanıdır. Açık- kapalı otopark, çocuk oyun parkı, yüzme havuzu ve yeşillik alanları ile Bükreş’e Türkiye’nin adını duyurmuş bir projedir.

Giy – Koop Tekstil Sitesi

Tekstil sektöründeki en çağdaş proje olan Giy-Koop 50.000 metrekarelik alan içinde 4.000’den fazla iş yeri ve sosyal tesisi kapsamaktadır. 2000 yılında hayata geçen tekstil sitesi, halen daha benzerlerinin çok üzerinde bir hizmet sunmaktadır. Giyim dünyasını bir araya getiren bu projede 5 yıldızlı otel, kongre – fuar alanı, PTT binası, sağlık merkezi ile hem gelişmiş, hem de tüm ihtiyaçları karşılayan bir kompleks olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Altın Orman Projesi

İzmir’in gözde ilçelerinden Bornova Altındağ’da hayata geçecek olan Altın Orman Projesi, doğa ile iç içe konumu, ulaşım imkanlarına yakınlığı ve en önemlisi körfez manzarası ile gözleri üzerine çekmektedir. Huzur ve yeşillik alanların ön plana çıktığı projede 11 bin metrekare peyzaj alanı bulunmaktadır.

Koruluklar, dinlenme alanları ve sosyal alanları ile Avrupa standartlarının bile üzerinde çevre ve doğa dostu bir proje olarak tanımlanmaktadır. Birinci derece deprem bölgesi olan İzmir için en hassas konulardan biri de depreme karşı betonarme yapının dayanıklılığıdır. Zemin iyileştirmesi için özellikle hassasiyet gösteren Gürtaş İnşaat depreme karşı güvenli bir yapı yapacaklarını dile getirmiştir.

Altın Orman projesi İzmir halkı için tüm sosyal alanları içermektedir. Havuz, süs havuzları, çocuk oyun alanları ve parkları, piknik alanları, orman içinde ağaç ev, küçük çocuklar için çocuk kulübü çocuğu olan aileler için ideal bir ortam oluşturmaya yetmektedir. Sporsever genç ve genç hissedenler için basketbol sahası, mini futbol sahası, yürüyüş yolları, bisiklet kullanım parkı, fitness, skuaj ve sauna bulunmaktadır.

Evcil hayvanları olan aileleri de unutmayan projede evcil hayvanların gezeceği özel serbest alanlar, hayvan bakım ünitesi yer almaktadır. Ayrıca hobi bahçeleri, meyve bahçeleri ve doğal koruluk da Altın Orman sakinlerinin keyifli vakit geçirmeleri için düşünülmüştür.

 

Benzer Haber  Mesa İnşaat

Yorum Yazın