innovia-4-emlaklobisi

İnnovia 4 Mağdurları İçin Kötü Bir Haber Daha! İnnovia 4 İnşaatı Durdu!

İnnovia 4 Mağdurları İçin Kötü Bir Haber Daha! İnnovia 4 İnşaatı Durdu! 5 bin mağdur var!  Yeşil Holding’e ait Yeşil İnşaat’ın, Esenyurt’ta yapmış olduğu Innovia 4 projesini durdu. Hatta projede çalışan bütün işçilerin işten çıkarıldığı bildirildi.

Yeşil İnşaat İnnovia 4 Projesini Durdurdu!

innovia-4-emlaklobisi

Yeşil İnşaat yönetimi bütün taşeron firma yöneticilerini çağırarak İnnovia 4 projesini durduğunu, tüm taşeron firmaların malzeme ve takımlarını almalarını bildirdi.

Yeşil İnşaat yönetimi , tüm işçilere çıkış verdiklerini ve taşeron firmaların durumu işçilere bildirmelerini istedi. Projede çalışan idari kadronun durumu ise şimdilik belirsiz.

İşten Çıkarılan İşçiler Yeşil Plaza Önünde Eylem Yaptı!

innovia-4-emlaklobisi

İşten çıkarılan işçiler Yeşil Plaza önünde toplanarak bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Paralarını alamadıklarını söyleyen işçiler Yeşil Holding Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil’in kendileriyle görüşmeyi kabul ettiğini fakat odasına çıktıklarında, Engin Yeşil’in polis çağırıp kaçtığını iddia etti.

İşçiler, kendilerine mağduriyetlerini gidermek adına arsa teklif edildiğini de söyledi fakat Yeşil Holding’in konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadı.

Benzer Haber  İnnovia 4 ne zaman bitecek?

5 Bin Mağdur!

İnşaatı 2011 yılında başlayan ve 2013 yılında taahhüdü gerçekleşmeyerek 8 yıldır teslim edilmeyen Yeşil Inşaat Innovia 4 projesi twitter gündemine de bomba gibi düştü. Twitterda #innovia4magdurlarıyız hashtagiyle 2 binin üzerinde twit atan mağdurlar evlerine kavuşmak için çabalıyor. İşte sosyal medyada İnnovia 4 mağdurları;

innovia-4-emlaklobisi

innovia-4-emlaklobisi

innovia-4-emlaklobisi

innovia-4-emlaklobisi

innovia-4-emlaklobisi

 

Konkordato Başvurusu

Türkiye’nin en eski ayakkabı markalarından Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Şirket hakkında dün karar veren mahkeme, Yeşil Kundura’yı hacizlere karşı korumaya aldı. Üç ay geçici mühlet verilen şirket faaliyetlerinin denetimi için de iki kişilik konkordato komiser heyeti atandı.

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kızanlıklı, mahkemeye yaptıkları başvurunun gerekçesine ilişkin şunları söyledi: “Son dönemde, ülkemizde yaşanan; yüksek faizlerin uzun vadeli yatırımlara imkan vermemesi, TL’de yaşanan değer kaybı neticesinde satışların giderek azalması, ithal girdilerin kurdaki dalgalanmalardan etkilenmesi ve bunun gibi birçok olumsuz ekonomik gelişme nedeni ile, kısa vadeli ödemelerimizde yaşanan güçlükleri bertaraf etmek, ticari faaliyetlerimizi korumak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın bu zorlu süreçten daha da olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile Av. Ertuğrul Kılınç konkordato başvurusu yapma kararı almış bulunmaktayız. Konkordato ” Piyasa şartlarının iyi olmaması, borçlunun işlerinin bozulması, tahminlerinde yanılmış olması gibi sebeplerle, bir borçlunun mali durumu kötüleşmiş olabilir. Eğer borçlu bütün borçlarını ödemek zorunda bırakılırsa, borçlunun elindeki mevcudu bütün borçlarını ödemeye yetmeyecektir.

Konkodato iyi niyetli borçlunun alacaklılarıyla yaptığı, ticaret mahkemesinin onayıyla geçerlilik kazanan anlaşmadır. Konkordato elinde olmayan nedenlerle borçlarının tümünü ödeyemeyen iyiniyetli borçlular için kabul edilmiş bir borç ödeme anlaşmasıdır. Bu yolla borçlu haciz ve iflas takibinden kurtulur. Konkordato ile borçlu, alacaklılarının çoğunluğuyla bir anlaşma yapar.

Yorum Yazın