İstanbul İlçeleri Kira Fiyatları

İstanbul ilçeleri kira fiyatları ile ilgili tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. İstanbul’da ilçelerin her semtinin farklı değerlere sahip olması, konut fiyatlarının da değişiklik göstermesine neden oluyor. Sadece birkaç kilometrelik alan içerisinde özellikle işyeri ve konut kiralarında yaşanan değişimler, semtin arazi değerlerinden kaynaklanıyor.

Arazi değerini artıracak yatırımlar ve özel projeler aracılığıyla, İstanbul’un ilçelerine bağlı olarak farklı değerlerde konutlar seçilebiliyor. Konut kiralarıyla ilgili yapılan yatırımlara ek olarak, İstanbul’da kiralık arsa veya konut yatırımcıları için semtlere göre incelemeler yapıldı.

Beşiktaş’ta konutların kira bedelleri

İstanbul’un gözde semtleri arasında yer alan Beşiktaş’ta ucuz kiralara rastlamak pek mümkün olmuyor. Şehirde çok daha düşük kiraların belirlendiği semtler bulunduğu için özellikle Beşiktaş ve Arnavutköy semtlerindeki kiralar, şehir ortalamasının üzerindedir. Altunizade ve Üsküdar semtleri de öğrenciye kiralık daire çeşitleri açısından avantajlı fakat yüksek kira bedellerine sahiptir. Ortalama 1500 TL kiraların belirlendiği şehrin mahallelerine bağlı olarak bu ortalamanın altında ve üzerinde konutlar bulunuyor.

İstanbul’da hangi ilçelerde konutlar ucuz?

Hangi semtte hangi değerlerde konutların bulunduğu göz önünde bulundurularak yapılan incelemeler, ortalama kira bedellerinin de anlaşılmasını sağladı. İstanbul’da lüks ve düşük arsa değerlerine sahip semtlerin ortalama kira bedeli 1400 Türk Lirası civarındadır. İstanbul’da ortalama konaklama fiyatı olarak belirlenen bu değerin yanı sıra, konutların boyutlarına ve konumlarına göre değişiklik görülüyor.

İstanbul’da Ayazağa, Sarıyer, Bakırköy, Silivri, Ahırkapı, Fatih, Aksaray, Esenler, Esenyurt, Zeytinburnu, Bağcılar, Avcılar semtlerinde uygun fiyatlı konutlar bulunuyor. Şehrin en ucuz konutlarının yer aldığı semtler özellikle öğrenciye kiralık daire açısından da talebi karşılayabilecek durumdadır. Açılan yeni üniversitelerin civarındaki inşaatların büyük bir bölümü, üniversite öğrencilerinin konaklayabileceği stüdyo daireler ve apartlar olarak yapılıyor.

Beylikdüzü ortalama konut kiraları

Beylikdüzü uygun fiyatlı konutlarının bulunduğu bir semt olarak dikkat çekiyor. Öğrenciler de ulaşım masraflarını hesaba katarak, düşük kira bedelleri bulunan kiralık konut ilanlarını Beylikdüzü civarında değerlendiriyorlar. Bu sayede aylık ortalama 1200 Türk Lirası kirayla ev bulma olanaklarına sahip oluyorlar. İstanbul’da ilçe özelliklerine göre konutlarda üç kata varan fiyat farkları görülüyor.

Benzer Haber  Mesa Cadde güncel fiyat listesi!

Herhangi bir fiyat karşılaştırması yapılmaması durumunda dahi, kiralarının diğer semtlerden daha uygun olduğu, kiralık dükkan ilanlarında da görülüyor. Dükkanların metrekare birim fiyatları, konutların metrekare birim fiyatları, Kadıköy gibi semtlerin çok altında kalıyor. İlerleyen yıllarda da aynı durumun devam edeceği öngörülerek, ev sahipleri tarafından Beylikdüzü için düşük kira bedelleriyle konut tutulması son derece avantajlı olacaktır. Okul civarında oturmak isteyen öğrenciler için apart ve stüdyo daire fiyatları ise yaklaşık 1100 TL olarak açıklandı.

Yorum Yazın