İstanbul’a Yakın Yatırımlık İlçeler

İstanbul’a Yakın Yatırımlık İlçeler Hangileri? İstanbul’a en yakın nereden yatırımlık konut alınır? Tüm bu soruların cevaplarını detaylarıyla yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen birçok kişi, İstanbul, kendi içerisinde yaşam veya tarım alanlarını hızlı bir şekilde tükettiğinden dolayı  İstanbul’a yakın konumda bulunan şehirler ve bölgelerde yatırımlık ilçeler ile ilgili araştırma yapıyor. Bu araştırmalar kapsamında, İstanbul’un şehir dışına doğru açılan ilçeleri ve komşu konumda bulunan Tekirdağ, Kocaeli, Yalova ve Kırklareli gibi şehirlerde yer alan ilçeler de yatırım için avantajlı bölgeleri oluşturuyor.

Bu yatırımlar için çoğu zaman arsa tercihleri yapılırken, kimi zaman ise konut veya yazlık yatırımları tercih edilebiliyor. Arsa yatırımları, daha uzun vadede geleceğe dönük yatırımlar sağlarken, konut ve yazlık yatırımları, hızlı bir geri dönüş sağlanabilmesi ve kullanım avantajı ile birlikte ilerleyen yıllarda satış opsiyonu ya da kiralama fırsatı içermesi nedeniyle tercih ediliyor.

İstanbul’a yakın yatırımlık ilçeler:  Silivri, Arnavutköy ve Çatalca

İstanbul’a en yakın konumda bulunan Silivri, Arnavutköy ve Çatalca gibi ilçeler, en kolay ulaşılabilen yatırımlık ilçeler arasında yer alıyor. Özellikle Silivri, son 1 yıl içerisinde arsa ve konut metrekare fiyatlarının yükseliş gösterdiği bir bölgeyi oluşturuyor. Çatalca ilçesi ise İstanbul’un en büyük ilçesi olarak yüz ölçümü noktasında İstanbul’un Batı sınırlarındaki en büyük alanı oluşturuyor.

Günümüz şartlarında yapısal olarak çok yüksek bir ilerleme göstermeyen, fakat giderek yatırım amacıyla değeri artan Çatalca ilçesinde özellikle arazi ve imara açılmış arsalar konusunda alternatifler bulunuyor.

İstanbul’a Yakın İllerde Yatırımlık İlçeler

İstanbul, Silivri ve Çatalca ve Tuzla ya da Pendik gibi ilçelerde yatırım imkanlarının arttığı bir bölgeyi oluşturuyor. İl dışında Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne gibi illerde de yatırımlık ilçeler göze çarpıyor.

Tekirdağ üzerinden yatırım gerçekleştirilmesi için tercih edilebilecek ilçeler arasında Saray ilçesi bulunuyor. İstanbul’a 120 kilometre mesafede bulunan Saray ilçesi, özellikle satılık arsa fiyatları konusunda uygun bir fiyat aralığı sağlıyor. Tekirdağ ili sınırları içerisinde Saray ilçesi gibi farklı illerde de yer alan Çorlu, Babaeski, Vize, Lüleburgaz ve Edirne’de Uzunköprü, Keşan ile Çanakkale’de Eceabat ve Gelibolu ilçeleri de İstanbul iline en yakın konumda yatırım için önemli bölgeleri oluşturuyor.

Benzer Haber  Sur Yapı

İstanbul’dan Anadolu’ya doğru seyreden bir yatırım planı göz önünde bulundurulduğunda, yatırımlık ilçeler Kocaeli ve Adapazarı gibi bölgelerde değer oluşturuyor. Kocaeli sınırları içerisinde yer alan Gebze ve Çayırova gibi bölgeler, özellikle arsa yatırımları yapmak isteyen kişiler için Kadıköy’e olan yakınlığı ve ulaşımın rahat olması sayesinde tercih edilebiliyor.

Yorum Yazın