İstanbul’un En Pahalı İlçesi Beşiktaş’ta Metrekare Fiyatları

İstanbul’un en pahalı ilçesi seçilen Beşiktaş, saray, köşk, müze, korular ve yalılarıyla meşhurdur. Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı bunlardan birkaçıdır. Yapılan araştırmalar metrekare fiyatı 15 bin TL olan Beşiktaş’ın İstanbul’un en pahalı ilçesi olduğunu belirtiyor. Peki,  Beşiktaş’ın semtlerinde metrekare fiyatları ne kadar? İşte, İstanbul’un en pahalı ilçesi Beşiktaş’ta metrekare fiyatları :

Bebek

Olağanüstü güzellikteki koyda yer alan Bebek,  köşkleri, yalıları, sahili ve kafeleri ile turistik bir rota olmayı hak ediyor.  Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan semtte, Rumeli Hisarı, Bebek Parkı, Hidiva Köşkü ve boğaz kıyısı boyunca uzanan parkları görülmesi gereken yerlerden birkaçı. Bu  şirin sahil semti balıkçıları ve badem ezmesi ile meşhurdur.

Bebek’te metrekare fiyatı: 30.048 TL

Kuruçeşme

Kuruçeşme, İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Beşiktaş ilçesine bağlı bir semttir. Ayrıca sahilde Ortaköy ile Arnavutköy arasında yer alır. İstanbul’un en gözde eğlence mekanları bu semtte yer alır.

Kuruçeşme’de metrekare fiyatı: 28.174 TL

Levazım

Levazım, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan bir mahalledir. Adını semtin ilk yerleşimlerden biri olan Levazım Sitesi’nden almıştır. Mahalle, Ulus’tan Ortaköy’e uzanan dik bir yamaçın üstüne kurulmuştur. Yakın zamanda yapılmış çok sayıda modern site bulunmaktadır.  Levazım mahallesi, Zincirlikuyu, Nispetiye, Ulus, Balmumcu ve Ortaköy semtleriyle komşu konumundadır.

Levazım’ da metrekare fiyatı: 22.295 TL

Balmumcu

Balmumcu, Yıldız ve Zincirlikuyu semtleri arasında yer alır. Semt, Beşiktaş’ın plazaları, otelleri ve yoğun trafiği ile bilinen semtlerindendir. Özellikle çalışma saatlerinde nüfusu oldukça artar ve İstanbul Balmumcu 5 yıldızlı otelleri, plazaları, iş merkezleri ile bilinir.

Balmumcu’ da metrekare fiyatı:  19.800 TL

Arnavutköy

Arnavutköy,  İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunur. Ortaköy ile Bebek semtlerinin tam ortasında yer alır. Arnavutköy,  İstanbul Boğazı’nın nefes kesici manzarasıyla büyüler. Ssahilden başlayıp tepelere doğru uzanır. Semtin arka kısmında ise Beşiktaş Ulus bulunur.

Benzer Haber  Edonia Garden fiyat listesi!

Arnavutköy’ de metrekare fiyatı:  18.724 TL

Ulus

Ulus, Beşiktaş ilçesinin Ortaköy Mahallesi’nin semtiydi fakat 1998’de mahalle olarak ayrıldı. Ulus, Etiler ve Nispetiye gibi rayici yüksek caddelere sahip olan Ulus Mahallesi, ünlülerin rağbet ettiği bir bölge olmakla beraber son dönemde markalı konutların da adresi oldu. Ulus mahallesi, Ortaköy Portakal Yokuşu’nun üst kısmı ve TRT binası ile Etiler’de bulunan Koç Köprüsü arasında bulunur. Ünlülerin yaşamak için tercih ettiği yerlerden biridir.

Ulus’ta metrekare fiyatı:  17.742 TL

Etiler

Etiler, İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde bulunan bir mahalledir.  Semtin çevresinde Akatlar, Bebek ve Kültür Mahalleleri bulunur. Arnavutköy ve Kuruçeşme’nin tepelerinde kurulan Ulus, Musevi nüfusun yoğun olduğu yerlerden bir yerleşim. Semtteki Ulus Parkı, ev sahipliği yaptığı restoranların yansıra muhteşem bir boğaz manzarası da sunuyor. Etiler, eğlence ve lüksü bir arada bulabileceğiniz bir semttir.

Etiler’de metrekare fiyatı:  17.510 TL

 

İstanbul’un en pahalı ilçesi Beşiktaş’ta semt semt metrekare fiyatları için aşağıda yer alan listeyi inceleyebilirsiniz.

Bebek 30.048
Kuruçeşme 28.174
Levazım 22.295
Balmumcu 19.800
Arnavutköy 18.724
Ulus 17.742
Etiler 17.510
Levent 16.640
Akat 16.382
Kültür 15.679
Ortaköy 15.338
Nisbetiye 12.043
Vişnezade 10.514
Konaklar 9.583
Gayrettepe 8.944
Dikilitaş 8.405
Yıldız 7.402
Mecidiye 7.181
Sinanpaşa 7.173
Cihannüma 7.063
Türkali 7.050
Muradiye 6.544
Abbasağa 6.462

Yorum Yazın