Kadıköy’de Satılık Konut Metrekare Fiyatları

Kadıköy’de satılık konut metrekare fiyatları yazımızda semt semt Kadıköy’de konut metrekare fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Kadıköy’de ortalama satılık konut büyüklüğü 135 metrekaredir ve geri dönüş süresi 31 yıldır. Haydarpaşa Bölgesi, Bahariye Caddesi ve Moda semti ile ünlü Kadıköy’de semt semt detaylı fiyat analizlerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

İşte, Kadıköy’ün en pahalı semtleri:

Fenerbahçe

Fenerbahçe, Kadıköy’ün en prestijli yarımadası olarak anılır. Tarihi köşkleri, lüks kafe ve restoranları, marinası, denizle birleşen yemyeşil parkı, spor kulüpleri ve eski İstanbul’u her şeye rağmen hatırlayan sakinleriyle bir bütün olarak Kadıköy’ün saklı cennetidir. Huzur veren doğal güzelliklere sahiptir. Kalamış Marina’ya komşu olan Fenerbahçe Parkı İstanbul’da görülmesi gereken yerlerdendir. Fenerbahçe, geçmişte Marmara Denizi’ne uzanan bir burundu. İsmi de Fenerbahçe Burnu olarak anılırdı. Fakat Fenerbahçe Yat Limanı’nın inşa edilmesiyle birlikte, karayla olan bağlantısı kesildi ve ada halini aldı.

Fenerbahçe’de ortalama satılık konut metrekare fiyatı: 10.069 TL

Caddebostan

Caddebostan, sahil şeridi, adalar manzarası, sakin, ağaçlı sokaklarında lüks aile apartmanları ile Kadıköy’ün bir diğer prestijli semtlerinden. Üst ve orta gelir grubu tarafından tercih edilen Caddebostan, kentsel dönüşümün gözdelerinden. Caddebostan Sahil, İstanbulluların meşhur buluşma noktalarından biri. Caddebostan sahili medeni ortamıyla renkli, kozmopolit, hoşgörülü ve her daim hem yerlileri hem de dışarıdan gezmeye gelenlerin gözdesi konumunda. Hareketli sokak hayatının hemen yanında sakin bir ev hayatı sürebilirsiniz.

Caddebostan’da ortalama satılık konut metrekare fiyatı: 9.753 TL

 

Suadiye

Suadiye; Bağdat Caddesi’nin tam ortası olan Şaşkınbakkal’ı ve sahili içine alan bir semttir. Hem sakin hem de hareketli bir yaşam sunar. Suadiye, sahil şeridindeki diğer komşuları gibi eski ve tarihi bir mahalledir. İsmini 1905’te Suad Hanım adına yapılan Suadiye Camii’nden almıştır. Yaşamak için genellikle aileler ve emekliler tarafından tercih edilir. Hareketli noktalara yakın olduğu kadar, bir arka sokakta da huzur bulma imkanı sağlar. Suadiye’nin her noktasında medeniyeti hissedeceksiniz.

Benzer Haber  Konut Kredisi Faizleri %1'in Altında!

Suadiye’de ortalama satılık konut metrekare fiyatı: 8.179 TL

Göztepe

Göztepe, her ne kadar bir çoğu taş yapılara dönüşmüş olsa da çok sayıda tarihi köşkün mimari dokusunu oluşturur. Göztepe’de, bu köşkler istasyon Caddesi olarak da adlandırılan Tütüncü Mehmet Efendi caddesinde, Tepegöz, Cavitpaşa ve Yeşilbahar sokaklarında bulunur. Göztepe’nin bir başka fark yaratan özelliği ise çok sayıda sağlık kurumunu barındırıyor olması. Göztepe, kentsel dönüşümün en aktif yaşandığı semtlerden biri. 60 yaş üzeri emekli kişiler, Kadıköy’ün eski yerleşim alanlarından birisi olması sebebiyle onlarca yıldır bölgede yaşayan Göztepe’deki en büyük grubu oluşturur.

Göztepe’de ortalama satılık konut metrekare fiyatı: 8.179 TL

Erenköy

Erenköy, Osmanlı zamanından beri varlıklı ailelerin köşklerine ve yazlıklarına ev sahipliği yapan semttir. Bu yapılar 60’lı yıllara kadar ayakta kalmıştır. Apartmanlaşma sonrasında ise bugünkü halini alır. Eski bahçelerden kalan yaşlı kestane ve çam ağaçları Erenköy’ün sokaklarına huzur ve güzel kokular verir. Nereden geldiği meçhul yeşil papağanlar bile bu bölgeyi kendilerine yuva olarak seçmiştir. Mahalleden geçen tren yolu, ev fiyatları ve toplumsal yapı anlamında Erenköy’ü ikiye böler. Sahil tarafında bulunan, arsa değeri çok yüksek evler, bölgede uzun zamandır yaşayan varlıklı kişilerindir. Kuzeyde kalan bölümde ise ev fiyatları nispeten daha ulaşılabilir seviyelerdedir.

Erenköy’de ortalama satılık konut metrekare fiyatı: 7.099 TL

Kadıköy’ün diğer semtlerinde ise ortalama metrekare fiyatları aşağıdaki gibidir;

Fenerbahçe 10.069
Caddebostan 9.753
Suadiye 8.179
Göztepe 7.251
Erenköy 7.099
Zühtüpaşa 6.934
Feneryolu 6.566
Koşuyolu 6.551
Fikirtepe 6.426
Acıbadem 6.227
Caferağa 6.148
Kozyatağı 6.076
Osmanağa 6.011
Dumlupınar 6.001
19 Mayıss 5.780
Rasimpaşa 5.724
Bostancı 5.535
Eğitim 5.374
Hasanpaşa 5.364
Sahrayıcedit 5.257
Merdivenköy 5.184

 

Yorum Yazın