konut-kredisi-faiz-indirimi-ziraat-bankasi

Konut kredisi faizi aylık yüzde 1’in altına iniyor!

https://clusacaccu.ml Konut kredisi faizi aylık yüzde 1’in altına iniyor. Ntv İnternet sitesinde yer alan habere göre, İmar barışı, KDV ve tapu avantajlarının ardından konut sektörüne bir destek de bankalardan geliyor. Başbakan Yıldırım, Ziraat Bankası’nın konutta piyasanın hareketlenmesine yarayacak kampanya açıklayacağını müjdeledi.

dayreupelett.tk Ziraat, source url Halk ve https://tuincachumpty.tk Vakıfbank’tan oluşan üç kamu bankasının yanı sıra aralarında uninburree.gq Ziraat ve Vakıf Katılım’ın yer aldığı iki kamu katılım bankası, en az 3 aylık süreyle kampanyayı başlatacak.

HANGİ KREDİDE NE KADAR ÖDENECEK?

Başbakan Yıldırım’ın dün duyurduğu kampanyanın ayrıntıları yakında açıklanacak. Edinilen bilgilere göre önderliğini en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası’nın yapacağı kampanya ile bu 5 bankada aylık yüzde 1.25 ile yüzde 1.35 aralığında olan faiz oranları yüzde 1’in altına indirilecek.

 

Böylece konut faizleri 36 baz puan kadar inerek aylık yüzde 0.99’dan konut kredisi bulunabilecek. 10 yıl vadeyle 200 bin lira kredi alan bir kişinin aylık ödemesi 3 bin 375 liradan 2 bin 855 liraya inecek.

 

AYLIK ÖDEMELER NASIL DEĞİŞECEK?

Toplamda ise 200 bin lira kredi alan vatandaş 62 bin 360 lira daha az faiz ödeyecek. Sadece toplam faiz tutarı 205 bin 27 liradan 142 bin 667 liraya düşmüş olacak.

Benzer Haber  İnşaat Sektörünü Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

Yorum Yazın