Konut Kredisi Faizleri %1’in Altında!

Ev sahibi olmak isteyen herkesin en büyük problemlerinin ilki konut kredisi faiz oranları oluyor. Ziraat Bankası bu konuya el attı ve konut kredisinde faiz oranını yüzde 1,78’e düşürdü. İnşaat firmaları ise Ziraat Bankası ile çalışırlarsa konut alımlarında kredi faizi yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi alınabilecek.

Ziraat Bankası ile çalışan firmalar için faiz oranı yüzde 0,98

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada “Kredi faizleri ile ilgili yapılan uygulama kapsamında şu anda bankamızla aktif bir şekilde kredili çalışmakta olan inşaat firmaları katılmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi alma imkanı verilecektir” denildi.

Ziraat Bankası Ev Alacaklara Müjde Verdi!

Banka tarafından yapılan açıklamanın devamı ise şu bilgileri barındırıyordu: “Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirtilmiştir. Bankamızla hali hazırda çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koymalı. Faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak sunulacaktır.

Bu kapsamda, bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el veya henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecektir. Ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli bir çalışma yapılmış olacaktır.

Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerimiz olmak üzere tüm müşterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana çok daha kolay ulaşması sağlanacaktır. Ve konut sektörüne önemli bir canlılık sağlanmış olacaktır.”

Verilen kredilerin belli bir kısmı, inşaat şirketlerinin bankaya olan kredilerinin geri ödemesinde kullanılacak” diye belirtildi. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ise faiz oranının 0.98’inin müşteri, 0.80 puanının firmalar tarafından üstlenileceğini, özellikle orta ve düşük gelirli grubun hedeflenildiğini belirtti.

Benzer Haber  İstanbul Yeni Havalimanı Konut Fiyatlarını Uçurdu

Ziraat Bankası’nın başlattığı konut kredisi fazi kampanyası ile ilgili değerlendirmede bulunan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Bu kampanyayı dernek olarak biz önermiştik. Banka faizi 1.78’e düşürdü. 80 baz puanı da inşaatçılar olarak biz karşılayacağız. Alıcılara yüzde 0.98 faizle kredi imkânı sunulacak. Diğer kamu bankaları ile özel bankaların da bu topa girmesini istiyoruz. Girmeliler ki, sistem çalışsın. Bu kampanyayla alıcılar uygun maliyetle kredi kullanarak çarkı çevirecekler” diye belirtti.

 

 

Yorum Yazın