konuttayüzdeyirmiindirim

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası!

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası ile satış ofislerinin telefonları kilitlendi! Kredi faizleri yüzde 1’in altına çekildi ve konutta yüzde 20 indirim kampanyası başlatıldı. Gayrimenkul sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle hem kamu hem şirketler ardı ardına indirim açıkladı.

KDV, tapu harcı ve faiz indiriminden sonra şirketler de yüzde 20 indirim yapınca satış ofislerinin telefonları kilitlendi. Sektör temsilcileri yılın ilk 4 ayında düşen satış oranlarının bekledikleri gibi tersine döndüğünü belirtti. 1 ay süreyle 150 konut projesinde peşin ve kredili alımda yüzde 20 indirim yapılacak. Peşinat oranı ise yüzde 20 yerine yüzde 5 olacak.

konuttaindirimkampanyasi

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası

41 firmanın katıldığı konutta yüzde 20 indirim kampanyası satış ofislerini hareketlendirdi. TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı konut satış istatistiklerine göre, konut satışları nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9.9 azalarak 103 bin 87´ye indi. Yılın ilk 4 ayında yaklaşık 407 bin aile ev sahibi oldu. Geçen yıl aynı dönemde ise bu rakam 440 bini aşmıştı. Son aylarda konut pazarında yaşanan durgunluğun önüne geçmek için hem kamu hem de özel sektör önemli adımlar attı.

Konut ve ofiste KDV yüzde 18’den yüzde 8’e düştü, tapu harcında indirim yapıldı, kredi faizleri yüzde 1’in altına çekildi ve yüzde 20 indirim kampanyası başlatıldı.

Konutta İndirim Kampanyası Satışları Hareketlendirdi!

Son 2 gündür satış ofislerinde ciddi hareketlilik yaşandığını belirten İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “İNDER üyeleri bir araya geldim ve bir üyemiz ‘4 aydır kapımı çalan yoktu, 2 günde 4 ev sattım’ dedi. Bunun yanı sıra bizim Teknik Yapı olarak satış ofislerimizde ciddi trafik oldu. Telefonlar kilitlendi. Nisan ayında yaşanan düşüşü çok rahat telafi ederiz. Bu sene genelinde ise 2017’nin üzerine çıkıp, rekor kırarız. Sektörün 3 çatı derneği olarak 41 firma 150 projede yüzde 20 indirim yapacağını açıklamıştı. Bu kampanya ile ilk etapta 3 milyarlık satış bekliyorduk ama ilgi beklediğimizden fazla. Bu rakam 8-9 milyar lirayı bulacak.

Benzer Haber  Saygın Aksoy Aşçıoğlu'nun kurumsal iletişim ve pazarlama müdürü oldu!

konuttayüzde20indirim

Gayrimenkul sektöründe indirimler ardı ardına geldi

* Konutta yüzde 18 olan KDV yüzde 8’e indi.

* Binde 20 olan tapu harcı binde 15’e düşürüldü.

* 1.25-135 bandında olan aylık konut kredi faizi yüzde 0.98’e çekildi.

* 150 konut projesinde yüzde 20 indirime gidildi. Peşinat da yüzde 5’e düştü.

*İşyeri tesliminde yüzde 18 olan KDV yüzde 8’e indi.

 

 

Yorum Yazın