Konutta-yuzde-20-indirim-seferberligi

Konutta yüzde 20 indirim seferberliği!

Konutta yüzde 20 indirim seferberliği bugün resmen başladı. Bankaların faiz indirimi ve hükümetin KDV oranları ile tapu harçlarındaki indirimine inşaat patronları da destek verdi. GYODER, İNDER ve KONUTDER Başkanları “güç birliği” kampanyası başlattı. Kampanyaya 41 inşaat firması 150’ye yakın projeyle destek verdi.

Bankaların başlattığı 0,98 – 0,99 faiz oranlarına ek bazı firmalar yüzde 20 indirim kampanyası başlattı. Halk GYO, Teknik Yapı, Sur Yapı, Ege Yapı, Ağaoğlu, Nef, Tahincioğlu, Dap, Artaş İnşaat, Sinpaş, Mesa gibi önemli firmaların katıldığı kampanyanın 150 projede gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kampanyada peşinatlar da yüzde 5’e indirildi. Peşinat ile 120 ay vadeli kredi seçeneğinden yararlanmak isteyenler 0,98 faiz oranından yararlanıp yüzde 20 indirim ile konut satın alabiliyorlar.

Bugün başlayan konutta yüzde 20 indirim seferberliği 1 ay sürecek. 30 gün sürecek olan kampanyada son gün 15 Haziran 2018 olacak. Kampanya kapsamında her inşaat şirketinin kendi kampanyaları da devam edebilecek.

Konutta yüzde 20 indirim seferberliği!

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin içinde yüzde 8’lik bir paya sahip dolayısı ile bir çok sektöre de direk etki eden bir sektör. Ülkemiz için atılan bu değerli adımı çok önemsiyoruz ve bundan da memnuniyet duyuyoruz. Bizler her zaman faiz oranalrının düşmesinden yanayız. Böylece daha geniş bir platformda buluşma imkanı bulunur” dedi.

Yıllık konut ihtiyacının 750 bin olduğuna işaret eden Altan Elmas, “biz her kesimden insana konut yapmak durumundayız. Vatandaşın konuta ihtiyacı var. Atılan adımlarla birlikte sektördeki tüm sıkıntılar azalacak. Uzun zamandır biz inşaat sektörü temsilcilerinin önemsediğimiz bir konu vardı ve Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız konuya el attı. Tapu ve KDV oranlarında indirim yapıldı. Ardından konut sektörünün canlanması için banka faiz oranları 1’in altına indirildi. Bu fırsat her zaman gelmez. Biz her daim fedakarlığa hazırız. Herşeye rağmen her şartta Türkiye kazanacaktır” diye konuştu.

Benzer Haber  Gürtaş İnşaat

nazmi-durbakayım-inder

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Gıda sektöründen sonra konut sektörü geliyor. Eğer hükümetimiz bu kadar önem veriyorsa biz sektör temsilcileri olarak seve seve destek veririz. Yüzde 20 indirim bugüne kadar konut sektöründe görülmiş bir indirim değil. Ama bu geçici bir süre. “Birlikten güç doğar, Türkiye kazanacak” kampanyasını detekliyoruz. Sizden de bu desteklere destek bekliyoruz” dedi.

Fiyatlar üzerinde artışın kesinlikle yapılmadığını dile getiren Durbakayım ‘Biz konut yapmaya başladığımızda 1/3 arsa payı, 1/3 müteahhit payı ve yüzde 1/3 kar marjı olarak hesaplanıyordu. Ama artık devir değişti. Şimdi kat karşılığı oranları yüzde 50’lerin üzerine çıktı. Biz çok uzun zamandan beri zaten çok az kar marjlarına çalışıyoruz. Akıllara fiyatlar zaten yüksekti düşüncesi gelmesin. Bizim alım gücümüzü güçlendirmemiz lazım’ dedi.

Kampanyadan 3 milyar TL’lik bir satış hacmi bekleniyor.

HANGİ FİRMALAR KAMPANYAYA KATILDI?

Konutta yüzde 20 indirim seferberliği kampanyasına katılan firmaların listesi şöyle:

*Ağaoğlu Şirketler Grubu

*Artaş Grubu

*Akkuş Grubu

*Arven Yapı

*Çukurova Gayrimenkul

*Çalık Gayrimenkul

*Ege Yapı

*Gürallar Yapı

*Kiler GYO

*İş GYO

*Halk GYO

*Kuzu Grup

*Sur Yapı

*Nuhoğlu

*Tahincioğlu

*Gayrimenkul 24

*EYG

*NEF

*DKY

*Akzirve

*Babacan Holding

*Dap Yapı

*Fer Yapı

*Teknik Yapı

*Mesa Mesken

*Torunlar GYO

*Polatyol

*AND Gayrimenkul

*Baysas

*Demir İnşaat

*Garanti Koza

*Hasanoğlu İnşaat

*Solid İnşaat

*Yiğit İDK

*Gedizler Yapı

*Cathay Grup

*ANT Yapı

*NG Residence İstanbul

*Haldız Grup

*Sinpaş GYO

 

Emlaklobisi / Mayıs 2018

 

Yorum Yazın