mars-19-konut-projesi

Mars 19 güncel fiyat listesi!

İstanbul Avcılar Firüzköy Mahallesinde cadde üzerinde Metraco Tekstil tarafından hayata geçirilen Mars 19 konut projesini her yönüyle haberimizde inceleyeceğiz. Öncelikle Mars 19 ismi nerden geliyor? Sorumuzu Metraco A.Ş Başkan Yardımcısı Mürşide Gökçe yanıtladı. Gökçe, ” Günümüz insanoğlu bu dünyadaki keşiflerini tamamladı. Dünya yeni bir yaşam alanını keşfetmeye çalışıyor. Biz de bu yeni keşif merakından dolayı Mars 19 ismini verdik. 19 ise kapı numarasından kaynaklanıyor” dedi.

Metraco A.Ş 30 yıldır tekstil sektöründe faaliyet gösteren tekstil firması. Kurucuları Okan Gökçe ve değerli eşi Mürşide Gökçe hanımefendi. Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerine ihracat yapan Metraco A.Ş Avcılar’da bulunan imalathanelerini değişen şartlar nedeniyle İzmit’e taşımak zorunda kalmış. İmalat tesisinin bulunduğu arsayı değerlendirmek için de konut projesi geliştirmeye karar vermişler. Uzun bir araştırma ve geliştirmenin arından Mars 19 projesi ortaya çıkmış.

300 çalışanıyla birlikte yoluna devam eden Metraco A.Ş tekstil sektöründe edindiği tecrübeyi konut sektörüne aktarıyor. Teknoloji ve moda odaklı geliştirdikleri konut projesinde çağdaş, modern ve yaşanabilir evler üretmeyi hedeflemişler. Başkan Yardımcısı Mürşide Gökçe’nin önderliğinde odağında bayanların olduğu mimari bir ekip oluşturulmuş. Konutların tasarımı da bu yönde gerçekleştirilmiş. Açıkçası projede her ayrıntı en ince noktasına kadar düşünülmüş.

Mars 19

Metraco A.Ş ilk markalı konut projesinde arazi sahibi olmanın avantajını da iyi kullanmış. Satışa çıkmadan projenin yüzde 50’si tamamlanmış. Yıl sonunda projeyi teslim etmeyi hedefliyorlar. Bütün satın almalar tamamlanmış. Konut almak isteyenler mahal listesini dahi görebilirler. Proje banka kredisi kullanmadan kendi öz sermayeleriyle devam ediyor.

Hiç satış olmasa dahi 148 adet dairenin yer aldığı projeyi yapıp teslim etme gücüne sahipler.Kalitesiz konut stoğunun olduğu Avcılar’da hayata geçirilen projede yatırımcıdan çok oturumculara göre dizayn edilmiş. 1+1’den 4+1’e kadar daire tiplerinin yer aldığı projede 1+1 daire sayısı çok sınırlı tutulmuş. Ailelerin çocuklarıyla birlikte konforlu bir şekilde yaşayabileceği yaşam alanı oluşturulmuş. Teknoloji vurgusu yapılan Mars 19 konut projesinde akıllı ev sitemleri kullanılmış. Elinizdeki telefonla evinizin her yerini kontrol edebileceksiniz.

Benzer Haber  TOKİ İstanbul Etrafında Yazlık Konut Üretimi Yapıyor!

Mars 19 projesinde metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Elbette fiyatlar kat ve şerefiyesine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Mars 19 güncel fiyat listesi

1+1 brüt 95 metrekare daire 522 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla

2+1 brüt 94 metrekare daire 517 bin liradan başlayan fiyatlarla

2+1 brüt 119 metrekare daire 654 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla

3+1 brüt 185 metrekare daire 1 milyon 17 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla

4+1 brüt 224 metrekare daire 1 milyon 232 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Kampanya var ama sınırlı değil. Yani sınırlı olmayan kampanya başlatılmış. Sınırlı olmayan kampanya ne anlama geliyor? Projeden konut satın almak isteyen herkesin bütçesi ve ödeme planlarına göre esneklik gösteriliyor. Ara formüller geliştiriliyor. Yüzde 30 peşin 48 ay sıfır faizle konut sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda yüzde 20 peşin geriye kalan yüzde 80 için de 0,84 faiz oranıyla 120 ay banka kredisi kullanabilirsiniz. Ancak bunlar bağlayıcı değil satış ofisine gittiğiniz zaman size uyacak esnek ödeme yöntemleri sunuluyor.

Mars 19 projesi sosyal donatı alanları arasında yüzme havuzu, kafeterya, yürüyüş parkuru, açık-kapalı otopark, 24 saat güvenlik, basketbol-futbol sahası, spa, fitness, buhar odası, çocuk oyun alanları yer alıyor.

Metraco Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cem Okçu, “Kendi arsamız üzerinde butik bir proje olacak. Aile konseptinde 1+1’den 4+1’e kadar daire tipleri var. 1+1 çok az. Amaç aile konseptinde proje geliştirmekti. Avcılar eski yapılardan oluşan bir bölge. Kalitesiz konut stoğu bulunan ve teknolojik olarak yetersiz. Avcılar’ın ciddi bir değişim arzusu var. Biz de projede akıllı ev sistemi kullandık, yerden ısıtma sistemi var. Evinizi uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Teknolojik bir proje oldu” dedi.

Benzer Haber  DASK Nedir? Nasıl Yapılır?

Avcılar’da arsa stoğu olmadığını ifade eden Gökçe, “ Firüzköy yolu üzerindeki sanayi kalkıyor. Üniversite yakınımızda. Ayrıca projemiz Kanal İstanbul’a komşu. Oturumu amaçlıyoruz ama yatırımcı için de oldukça cazip. Avcılar’da kiralık ev bulmanız çok zor. Kiralık da değerlendirilebilir. Kanal İstanbul’la birlikte fiyatlar da artacaktır” diye konuştu.

Mars 19 projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 62 70 numaralı telefonu aramanız yeterli.

Yorum Yazın