mesa-cadde-projesi

MESA Cadde projesi satışa çıktı!

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, CABA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen, Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan ve projenin mimari tasarımını yapan İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader ev sahipliğinde 23 şubat 2018’de düzenlenen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılan MESA Cadde projesinde lansman satışları başladı.

Projenin sunduğu en büyük ayrıcalığın; gayrimenkul sektörünün 3 büyük firması olan MESA, ASLAN YAPI ve CABA’nın deneyimlerinin bu projede birleşmiş olduğunu ifade eden Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan projenin bir diğer önemli özelliğinin ise mimarisi, ince düşünülmüş teknik detayları, iyi tasarlanmış yaşam alanları ile de birçok açıdan yakaladığı başarılar olduğunu söyleyerek “MESA CADDE tasarımda estetiğin, efektif kullanımın ve çevre dokusuyla uyumun buluştuğu, yaşam ile ticari alanların birbirine katkı sağladığı ve üzerinde bulunduğu Bağdat Caddesi ile etkileşime giren bir mimariye sahip olması ile bölgede fark yaratan bir proje olucaktır. MESA CADDE’nin bu çok yönlü mimari başarısı, sınırları aştı ve European Property Awards’da aldığı ödül ile de taçlandırıldı. Proje mimarımız İki Desing Group’un kurucu ortağı Türkiye’nin en önemli mimarlarından Murat Kader’e de burada bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Konut fiyatları en düşük seviyede

MESA Mesken İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mert Boysanoğlu, konut fiyatlarında en düşük dönemi yaşıyoruz. Fiyatlar daha fazla düşmez. Bu fiyatları 1-2 yıl içinde bulmak mümkün değil. Enflasyon artış oranı yüzde 12 olurken inşaat maliyetleri aynı dönemde yüzde 22 oranında arttı. Haliyle bu yükseliş konut fiyatlarına yansıyacaktır” dedi.

Satış ve pazarlama stratejisi olarak daha butik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Boysanoğlu, “bugüne kadar Mesa ailesi olarak 90 bin konut sattık. Önceliğimizi bizden konut alanlara vereceğiz. Mail, SMS v.b şekilde onlara ulaşacağız. Satışla ilgili kaygımız yok. Çok kısa sürede satılacağını tahmin ödiyorum. Lansman öncesi projenin yüzde 10’nu satıldı” şeklinde konuştu.

Benzer Haber  Nef Nakkaştepe Projesi!

Mesa Cadde yatırım maliyeti

400 milyon TL yatırım maliyetine sahip olan proje yükseklikleri 6 ve 16 katlı toplam 4 bloktan meydana gelecek. Projede büyüklükleri 76 ile 229 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlarında 253 konut ve 11 bin metrekarelik bir alan üzerinde cadde mağazaları inşa edilecek.

Projenin sosyal donatı alanları şöyle:

  • Peyzajlı yeşil alanlar, organik bahçeler, yürüyüş yolları, açık hava şöminesi
  • Açık alanda yoga, pilates alanları ve açık hava sineması
  • Yeme-içme mekânları ve alışveriş mağazaları
  • Projedeki daireler 4. kattan itibaren deniz manzarasına sahip
  • Kapalı otopark
  • 7/24 güvenlik

Mesa Cadde fiyat listesi

Konut teslimlerinin temmuz 2020’den önce yapılması planlanan projede lansman dönemine özel olarak metrekare satış fiyatları ortalama 7 bin 500 TL seviyelerinde bulunuyor. Konut fiyatlarının 449.000 Liradan başladığı projede kişiye özel ödeme planları hazırlanıyor.

Maltepe sahil yoluna 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan proje Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, Kadıköy’e ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20’şer dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakika, E-5 Karayolu’na 15 dakika mesafede bulunuyor.

Yorum Yazın