Mesa İnşaat

Mesa inşaat, kuruluşunun 50.yılında ülkemizin en önemli inşaat firmalarından biri olarak bilinmektedir. Bu 50 yıl içerisinde hem proje başarıları hem de vizyon ve misyon anlamında markalaşma yolunda önemli adımlar atılmıştır. Mesa İnşaat, konut ve ofis inşaatlarından altyapı projelerine kadar sektörde geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerinde uçtan uca çözümler geliştiren Mesa İnşaat, bu sayede üretim sürecinin her aşamasında yer almaktadır.

Bugün artık 12 milyon metrekarelik alanda inşa edilen 100 binden fazla konut bulunmaktadır. Çalışan sayısının 4500’e yaklaşması da Mesa İnşaat’ın geldiği noktayı göstermesi açısından önemlidir. Mesa İnşaat bugün sadece konut ya da ofis üreten bir firmanın ötesine geçmiş durumdadır. Altyapı projesi gibi çalışmaların geliştirilmesi ve denetlenmesi de firmanın uzmanlık alanları haline gelmiştir. MESA İnşaat’ın günümüzde Yönetim Kurulu Başkanı, Erhan Boysanoğlu’dur. Evli ve 2 çocuk babası olan Boysanoğlu, İngilizce bilmektedir.

Kendisine “Yaşam Markası” olmayı vizyonunu yükleyen Mesa İnşaat, bu kapsamda proje geliştirmenin de ötesine geçmektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından inceleyen firma, bu gelişmelerin sektörde uygulanması için öncülük de etmektedir. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de titizlikle yaklaşan Mesa İnşaat; eğitim, kültür ve sağlık alanlarında insanların hayatına dokunan projeler geliştirmektedir.

Mesa inşaat Kuruluş Yılları

1969 yılında kurulan MESA İnşaat, başlangıçta Ankara bölgesine odaklıydı. Başlangıçta toplu konut ve ofis alanları ile sosyal yaşam merkezleri üretti. Bu çalışmalardaki başarılar, MESA İnşaat’ın kısa sürede fark yaratmasını sağladı. Bu sayede önce ülke çapında sonrasında da yurt dışında tanınmaya başlandı. 1980’lerin sonlarında artık MESA İnşaat, bir şirketler topluluğu halini aldı. Ayrıca sadece konut değil, pek çok alanda inşaat çalışmalarının gözdesi oldu. Altyapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de bu süreçte firmanın diğer uzmanlık alanları haline geldi. Ayrıca müşteri ilişkilerine verdiği önem sayesinde müşteriyle firma arasındaki güven ilişkisini her zaman korudu. Bugün gelinen noktada ise tüm bu çalışmalar, MESA İnşaat’ı bir “Yaşam Markası” haline getirdi. Firmanın günümüzde 4.000’i aşan istihdam yaratmıştır. Tüm bu gelişmeler, MESA İnşaat’ı yurt içi ve yurt dışında sektörün en önemli markalarından biri haline getirmiştir.

Benzer Haber  Tasarrufa Dayalı Faizsiz Yatırım Sistemi, Vakıfevim

MESA İnşaat’ın Tamamladığı Projeler

Kuruluşundan bugüne pek çok konseptte yapılar inşa etmiştir. Bu yapılar ülkenin her tarafına yayılırken marka kimliğini de güçlendirmiştir. Bu projelerden bazıları: Tema İstanbul, Mesa Sahil 223-224, Mesa Marmara, Kartall Mesa, Papirus Plaza, Çamlıca’da Mesa, Sahill Mesa, MN Bahçeşehir.

MESA İnşaat, sadece konut ve ofis değil kurumlara özel altyapı ve çeşitli inşaat çözümleri de sunmaktadır. Bununla ilgili olarak yapılan projelerden bazıları ise: LÖSEV Eğitim ve Sağlık Kampüsü, TÜPRAŞ Rup Projesi Ana Kontrol Binası, Demokrasi ve Özgürlük Adası, Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi Koruma Binası..

MESA İnşaat sadece ülke içi değil, yurt dışında da birbirinden önemli işlere imza atmıştır. Bu projeler Orta Doğu’dan Avrupa ve Afrika’ya dair dünyanın çeşitli yerlerini kapsamaktadır. Bakü Official Residence, Panorama Plaza I.Etap, Wafa İskele Tesisleri Projesi gibi projeler yurt dışında MESA İnşaat imzası bulunan işlerden bazılarıdır.

Devam Eden Projeleri

Sektörde elde ettiği birikimi sonraki projelerinde başarıyla kullanmaktadır. Bu kapsamda Mesa Bodrum, Mesa Orman, Mesa Cadde, Mesa Çubuklu 28, Mesa Koz, Mesa Gökada, Yeşilyaka Su, Mesa Koza 66, Park Mozaik, Yeşilyaka Koru ve Tema İstanbul Bahçe gibi projeler de MESA İnşaat’ın geliştirdiği ve pek çok açıdan fark yaratması beklenen yapılardan bazılarıdır.

 

 

Yorum Yazın