mert-boysanoglu-mesa

Mesa Orman Projesini Mert Boysanoğlu Anlattı!

Mert Boysanoğlu lagrandequercia.webgenesyslab.it/assets/minnesota/143.php Mesa Orman Çubuklu konut projesini siz değerli okurlarımız için anlattı. Mesa Mesken İnşaat’ın genç ve başarılı Genel Müdürü Mert Boysanoğlu’na verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederiz. Beykoz’da göl ve orman manzarasında gerçekleştirdiğimiz röportajın detayları…

buhihoxogaca.bar/172-amaseno-palestra.php Mesa İnşaat kalitesini Çubuklu’ya taşıdı. Mesanın son projesi Mesa Orman Çubuklu’nun lansmanındayız. Toplantı sonrası Mesa Genel Müdürü Mert Boysanoğlu’yla birlikteyiz. Arazi kime ait? Ne kadarlık bir arazi üzerinde konumlanıyor proje?

https://vapevudojid.bar/703.php Mert Boysanoğlu: Arazi Yüksel inşaata aittir. Burası aslında karşımızda bulunan kendilerinin daha önceden yaptığı 1. etap diye anlandırdıkları evlerin Çubuklu Vadi’nin 2. etabı olarak planlandı. Daha sonra vazgeçtiler ve bu alan bize kısmet oldu diyelim.

Kendileri ile uzun süre görüştük daha sonra finansal konularda anlaştıktan sonra proje çalışmaları başladı. Yaklaşık bir yıldır Murat Kader ile proje üzerinde çalışıyoruz. Böyle güzel bir alanada güzel bir proje yakışacağı için çok önem gösterdik. Mesa kalitesini çok güzel bir projeyle Beykoz’a taşıdık.

Mesa orman Çubuklu çaç konut olacak?

Mert Boysanoğlu: 219 konut var bu ilk etabında. 2. etap konusunda da daha planları sürüyor. Bir o kadar daha konut olacağını tahmin ediyorum. Projemizde 2+1’den 4+1’kadar daireler var.

Tabi 4+1 üstü de var. 5+1, 6+1 daire tiplerimizde mevcut. Genelde 2+1, 3+1 ve 4+1 hepsi bahçe kullanımına açık. Ayrıca burada emlak değerleri düşük olduğu için KDV’de %1. Tabi bu çok büyük bir avantaj.

Biz özellikle daha önceki projemizde başarılı olduğunu düşündüğümüz neti 147 metrekare civarı olan 4+1 daire tiplerinden burayı planladık. Açıkçası ön talep zamanında en çok rağbeti onlar gördü.

Proje 30 dönüm bir arazi üzerinde. Taban alan olarak 10.000 metrekare bir alan kapladığı için hemen hemen arazinin 3/2’si yeşile terkettik. Genelde Mesa projelerinde bu projede yaptığımız gibi araç dolaşımını komple yerin altına indirince yeşil alana terk kısmını optimize etmiş olduk. Kullanıcıya daha fazla yeşil alansağlamış olduk.

Benzer Haber  Adana İnşaat Sektörünün Temsilcileri  Filli Boya – Ayamder İşbirliği İle Bir Araya Geldi

Burası bölge ormanı diye adlandırdığımız alan. Burası halka açık bir bölge. Kullanıcı burayı günün her saati ne zaman isterse kullanabilecek. Göletimiz var, çınar ağaçlarımız mevcut burada. Gerçekten olağanüstü bir yer. Aslında slogan Mesa kalitesi Beykoz’da olabilir, saklı cennet olabilir, Mesa Orman aslında bunların hepsini içinde bulunduran bir proje. Mimar olduğum için de meslek olarak çok inandığım, çok çok güvendiğim bir bölge.

Çok kısıtlı sayıda 219 daire var burada. Sanıyorum bir kısmında satışları tamamlandı.

 % 25-30’a varan kısmı satıldı. Bugün bile iki tane satışımız oldu, % 25-30’a varan oranda kesinleşmiş satışımız var. Reel olarak % 30’unu satmış durumdayız. Bundan sonraki niyetli olan müşterilerin buraya gelmeleri için önemli bir şey.

Fiyatlar 11.800 tl’den başlıyor, KDV oranı % 1. Şerefiyesini bulduktan sonra değişken fiyatlarımız mevcut. 2+1 ara katlar genelde daha uygun daireler. Bahçe katları için biraz daha yüksek oluyor.

Mesa Orman Çubuklu projesinde ne gibi ödeme seçenekleri mevcut?

Mert Boysanoğlu: Çok değişik ödeme planlarımız var. 60 ay 0 faiz imkanımız da var. Mesa adına kendi yaptığımız ödeme planları da mevcut. Açıkçası burası butik bir proje olduğu için Mesa için burada alıcıya yönelik terzi usulü ödeme planları da yaptık.

Bu proje başladı satışlardan memnun sunuz. Diğer projelerde nasıl gidiyor satışlarınız?

Mert Boysanoğlu: Yeşil Yaka projemiz mesela çok hızlı satış yaptı ki Hadımköy’de villa projesi için herkes temkinli konuşur. Tema İstanbul çok iyi gidiyor geçtiğimiz ay 60 civarı daire sattık. Mesa Cadde planladığımız şekilde devam ediyor, Koz MESA’da öyle. Gökada daha lansmanını yapmadık ama orada da %15-20 civarı ön satış yakaladık.

Yorum Yazın