metal-yapi-konut

Metal Yapı

Metal Yapı Konut

Şanlıurfa’da ticaretle uğraşmakta olan Saçaklıoğlu ailesinin İstanbul’a yerleşmesi ile birlikte 1980sli yılların başında ticaret hayatına atılmasıyla Metal Yapı Ömer Saçaklıoğlu tarafından kurulmuştur. Kısa süre içerisinde hızla ilerleyen firma çok sayıda farklı projeye imza atmıştır. 2016 yılında gelişmeye devam eden firma grup şirketleri arasına Doğa Okulları’nın da katılmasıyla eğitim alanında büyük çapta bir projeye imza atmıştır.

Geniş hizmet alanıyla çalışmalarını aralıksız şekilde Devam ettirmekte olan firma Ömer Saçaklıoğlu tarafından 38 yıl önce başlatılan çalışmalar doğrultusunda kısa zamanda Türkiye’nin önemli firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

Metal Yapı Faaliyet Alanları

Çok sayıda farklı hizmet alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. Firmanın hizmet faaliyet alanları arasında inşaat, enerji, akaryakıt, gıda, perakende, eğitim, otelcilik ve AVM işletmeciliği başta olmak üzere tam olarak 20 faaliyet göstermekte olan şirket ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Metal Yapı Projeler

Geçmişten günümüze kadar özellikle inşaat alanında aralıksız şekilde çalışmalarını devam etmekte olan firmanın tamamlamış olduğu ve hala devam etmekte olan çok sayıda farklı projesi bulunmaktadır. Gelecekte de aynı şekilde çalışmalarını devam ettirerek pek çok farklı projeye imza atmayı planlayan firma geniş hizmet alanıyla yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarını devam ettirmektedir. Firmanın tamamlamış oldu Metal Yapı projeleri şunlardır.

İstanbul Tower 205,

Blue Lake İstanbul,

Belgrad Life,

Real Life,

Kemerlife XXIII,

Kemer ofis,

Arcadıum Life III,

Arcadıum Life I-II,

Country Life,

The Holl,

Kemerlife XXII,

Arketip,

Kemerlife XXI,

İstanbul Akvaryum,

Aqua Florya AVM,

Crowne Plaza Florya,

Isparta Kule,

Koru Florya,

Historia AVM,

Fatih Ofis Binası.

Benzer Haber  Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan Açıkladı! İndirim 19 Ekim'de Bitiyor

Ödüller

Firma yapmış olduğu projeler sayesinde özellikle pek çok farklı alanda ödül almaya layık görülmüştür. Hizmete başladığı günden itibaren geliştirmiş olduğu projelerinde özellikle modern ve yaşanabilir alanların oluşturulmasının yanı sıra son derece lüks ortamların elde edilmesi için uzman kadro ile hizmet vermekte olan firmanın almış olduğu ödüller şunlardır;

Aqua Florya AVM düzenlenmiş olan Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin yapmış olduğu incelemelere göre 2013 Avrupa Alışveriş Merkezleri ödüllerinde bölgesel alışveriş merkezi kategorisinde Türkiye’de finale kalan AVM olmuştur.

Hürriyet tarafından düzenlenmiş olan en prestijli gayrimenkul ödüllerinde Aqua Florya AVM Sign of the City Awards ödülünü almıştır.

Çocuklar Gülsün Diye Aqua Florya AVM’nin 2013 yılında başlatmış olduğu dernek ile birlikte hareket ederek gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projesi Marcom Ödülleri’nde sosyal sorumluluk kategorisinde yer alarak Platin ödül almaya layık bulunmuştur.

Ekonomist ve Capital dergilerinin birlikte hareket ederek düzenlemiş olduğu Real Estate Stars Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri 2016 Zirvesi kapsamında Metal Yapı Konut ‘En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketler’ kategorisinde ilk on şirket arasında yer alarak ödül almaya layık görülmüştür. Çok sayıda farklı ödülü sayesinde inşaat sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Yorum Yazın