murat-kurum-cevre-sehircilik-bakani

Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Genç ve başarıl bürokrat Murat Kurum Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirildi.

24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir döneme girdik. Yeni dönemde ülkemiz Parlementer Sistem’le değil dünyada başarılı örnekleri olan Başkanlık Sistemi’yle yönetilecek. 24 Haziran’da halkın tercihiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başkan’ı seçilen Recep Tayyip Erdoğan 9 Temmuz’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek göreve başladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk “Başkan”ı ilk “Bakanlar Kurulu” listesini açıkladı. Bu “Bakanlar Kurulu” çok önemli, çünkü seçilenler isimlerini tarihe yazdırdılar.

Bizim için en önemli bakanlık koltuğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı. TOKİ bilindiği gibi Başbakanlığa bağlıydı. Yeni sistemde Başbakanlık olmayacağı için TOKİ Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yükü biraz daha arttı ve oldukça önemli bir konuma geldi.

8 Temmuz 2018 tarihinde Milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ettiler. 9 Temmuz 2018 günü de Başkan Recep Tayyip Erdoğan Meclis’te yemin etti. 9 Temmuz’da tarihi bir güne tanıklık etmiş olduk.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Bakanlar Kurulu listesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum’un yol haritasını gelin hep birlikte inceleyelim.

1- Emlak Konut GYO görevine 2009 yılında geldi ve başarıyla sürdürmekte. 2006 ve 2009 yılları arasında da TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı görevini de yürüttü.

2- 1976 Ankara doğumlu. 42 yaşında. Emlak Konut GYO Genel Müdürü olduğunda 33 yaşındaydı. Genç yaşında çok başarılı işlere imza attı. Özellikle inşaat sektöründe sevildi, sayıldı ve en önemlisi saygı gördü.

3- Emlak Konut GYO ve TOKİ yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlanabilir. Eğer böyle bir karar alınırsa hem TOKİ’yi hem de Emlak Konut GYO’yu çok iyi bilen Bakan Murat Kurum için büyük bir avantaj olur.

Benzer Haber  Luxera Bahçelievler Fiyat Listesi!

4- TOKİ Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde yıldızı parlayan Erdoğan Bayraktar da Çevre ve Şehircilik Bakanı olmuştu. Devletin işleyişinde bu tür geçişlerin olması başarılı sonuçlar veriyor.

5- 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından konut sektörünü toparladı. “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” gibi kampanyalarla sektörü adeta ayakta tuttu.

Murat Kurum kimdir?

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakultesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü’ nden mezun oldu. 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı. 2005 – 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı. 2006 – 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda Uzmanlık görevlerini üstlendi. 2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini icra etmektedir. 1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum evli ve 2 çocuk babasıdır.

Emaklobisi.com ailesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a gönülden başarılar diliyoruz.

 

Yorum Yazın