marmara-universitesi-kampusu-arazisi

Nişantaşı Marmara Üniversitesi Arazisini Dap Yapı Satın Aldı!

Emlak Konut GYO İstanbul’un en değerli arazileri arasında gösterilen Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisini 1 milyar 763 milyon lira karşılığında DAP Yapı‘nın sahibi Ziya Yılmaz’a ait olan Eltes İnş. Tesisat San. Ve Tic. A.Ş. & İstlife Yapı San.Tic. A.Ş. İş Ortaklığı’na sattı.

Pazarlık-Açık arttırma şeklinde geçen ihalede Caba İnşaat, Doruk GYG Şehircilik, Taşyapı, Astaş, Dap Yapı’nın sahibi olduğu Eltes-İstlife ve Özak GYO-İnt-Er Yapı iş ortaklığı yarıştı. Emlak Konut GYO ile daha önce de büyük projelere imza atan DAP Yapı ihaleyi kazanan taraf oldu.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği ve İletişim Fakülte’lerinin bulunduğu 25 bin metrekare büyüklüğündeki araziye konut+ticaret alanları yapılacak. İstanbul’un en değerli semti olan Nişantaşı’nda bulunan 25 bin metrekarelik arazinin 11 bin metrekaresine konut ve ticari üniteler yapılacak.

DAP Yapı Ticaret+Konut projesi geliştirecek!

DAP Yapı tarafından satın alınan arazi üzerine en yüksek 10 katlı konut blokları yapılabilecek. Ticari alanların yüksekliği ise 5 katta sınırlı kalacak.

ziya-yilmaz-dap-holding

Ziya Yılmaz

Kıran kırana geçen ihalenin ardından açıklamalarda bulunan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Avrupa yakasının en değerli bölgesinde proje yapacağımız için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın dokusuna ve yaşamına uygun proje geliştirmeyi arzuluyoruz. Burada proje yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Ziya Yılmaz, “Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız” diye konuştu.

Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisinin yanında yer alan Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması nedeniyle yeşil alan düzenlenmesi yapılmış ve üniversite alanı kaldırılarak arazi konut ve ticari olarak değiştirilmişti.

Anadolu yakasında Validebağ Konakları projesine imza atan DAP Yapı Nişantaşı arazisi üzerine yine modern mimariye sahip yeni bir yaşam alanı geliştirecek. Proje özellikle şehrin merkezinde yüksek residence bloklarında yaşamayı tercih etmeyen ve az katlı yaşamı sevenler için fırsat olacak.

Benzer Haber  Abel Çengelköy Evleri fiyat listesi!

Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan araziyi bu kadar değerli kılan en büyük özellik ise şehrin merkezinde bu büyüklükte arazilerin çok fazla bulunmaması.

Emlak Konut GYO Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisini TOKİ’den 455 milyon liraya satın almıştı.

Dileğimiz DAP Yapı’nın şehre değer katan nitelikli bir projeye imza atması.

Yorum Yazın