Nuhoğlu İnşaat

1986 yılında kurulan Nuhoğlu İnşaat, gayrimenkul ve inşaat sektöründe hizmet vermektedir. Yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren Nuhoğlu İnşaat, gerek kamu gerekse özel sektöre yönelik projeler geliştirmektedir. Bu projeler genellikle gayrimenkullerden oluşmaktadır. Ayrıca altyapı, çevre düzenleme ve kent parkları gibi çeşitli kullanım amaçları için de firmanın çeşitli çalışmaları bulunmaktadır. Nuhoğlu İnşaat, mutlu ve ayrıcalıklı hissettiren yaşam alanları inşa etmeyi öncelikli hedef olarak belirlemiştir. “Hizmette Kalite” anlayışını benimsemesi de bunun en iyi örneklerinden biri. Bugüne kadar 100’den fazla projeye imza atan firma, toplamda 3 milyon metrekareden fazla alan inşa etmiştir. Bu projeler konut, ofis, altyapı çalışmaları gibi pek çok alanı kapsamaktadır. Nuhoğlu İnşaat; Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi gibi pek çok yönetim sistemine sahiptir.

Nuhoğlu İnşaat’ın Kuruluş Yılları

Nuhoğlu İnşaat, 1986 yılında Ali Nuhoğlu tarafından kuruldu. Başlangıçta İstanbul’da konut ve ofis gibi gayrimenkul projeleri geliştirmekteydi. Aradan geçen yıllarda kalite standardı sürekli yükseldi. Bu da yurt içi ve yurt dışında pek çok inşaat projesine imza atılmasını sağladı. Bu projeler sadece gayrimenkul projesi olmaktan çıkıp altyapı gibi pek çok alana yayıldı. Bugün Türkiye’nin yanı sıra Irak, Libya, Kazakistan ve Katar’da ofisleri bulunan Nuhoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ali Nuhoğlu yürütmektedir. Ali Nuhoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Bulgarca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

Nuhoğlu İnşaat’ın Tamamladığı Projeler

Nuhoğlu İnşaat, kurulduğu 1986 yılından bugüne dek pek çok önemli konut ve ofis gibi yaşam alanları inşa etmiştir. Firmanın günümüze kadar bitirdiği kalite standardı en yüksek projelerinden bazıları ise şu şekilde: İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Crowne Plaza Hotel Florya, Küçükkuyuport, Sinan Erdem Arena, Çekmeköy Devlet Hastanesi, Bayrampaşa Şehir Parkı. Bu projelerin yanı sıra firmanın çalışmaları arasında çeşitli altyapı hizmetleri de yer almaktadır.

Benzer Haber  Bina tamamlama sigortası nedir?

Nuhoğlu İnşaat’ın Devam Eden Projeleri

Nuhoğlu İnşaat’ın pek çok şehirde yapımına devam eden projeleri bulunmaktadır. Bu projelerden bazıları: Yenitepe Kadıköy, Cubes Ankara ve Yenitepe İzmir.

Bu projelerden Yenitepe Kadıköy, Fikirtepe bölgesindeki kentsel dönüşümün simge yapılarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. “Yeditepeli İstanbul’un Yenitepesi” olarak sunulan Yenitepe Kadıköy’ün konutları iki etaptan oluşmakta. “Yenitepe Park” ve “Yenitepe Cadde” konseptleriyle sunulan yapı, 1+0’dan 5+1’e kadar farklı büyüklüklerde evler sunmaktadır. 21 katlı 4 kuleden oluşan yapı, toplamda 1100 konuta ev sahipliği yapmaktadır.

 

Yorum Yazın