nuhoglu-insaat-konkordato-istedi

Nuhoğlu İnşaat Konkordato istedi!

Nuhoğlu inşaat Konkordato talebinde bulundu. İstanbul, Ankara ve İzmir’de konut projeleri geliştiren Nuhoğlu İnşaat finansal darboğaza girince Konkordato talebinde bulundu.

Eylül 2018 sonlarına doğru sosyal medya platformunda Nuhoğlu İnşaat‘ın yaklaşık 900 işçiyi işten çıkardığı iddia edilmişti. Nuhoğlu İnşaat’ın İzmir Karabağlar’da hayata geçirdiği projesi Yenitepe İzmir projesinde çalışan 900 işçiyi işten çıkarması aslında alarm zillerinin çaldığını gösteriyordu.

İşten çıkarılan işçilerin büyük çoğunluğunun en az 3-4 bin lira arasında ücret ve tazminatının ödenmediği, bazılarının ise 5-6 yıllık tazminat alacağının olduğu iddia edilmişti.

Sosyal medyada yer alan iddialar

“İzmir’de Nuhoğlu İnşaat, 900 işçiyi tazminatsız işten attı | Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, Nuhoğlu İnşaat tarafından yapılan Yenitepe Projesi artan inşaat maliyetlerinden dolayı durdu. 900 işçi alacakları ödenmeden kendilerine açıklama yapılmadan işten çıkarıldı.” pic.twitter.com/Ec1LAJnU74

Yaşar Usta (@yasarustaportal) 23 Eylül 2018

Nuhoğlu İnşaat konkordato istedi

Fısıltı gazetelerinde ve sosyal medyada dillendirilen dedikoduların ardından çok geçmeden Nuhoğlu İnşaat Konkordato istedi. Şirketin Konkordato başvurusunun kabul edilmesi durumunda komiser atanacak ve şirketin yönetimini sürdürecek.

Konut, altyapı, çevre düzenlemesi, kent parkları, eğitim ve sağlık projeleri ile özellikli yapılar gibi alanlarda özel ve kamu sektörüne yönelik hizmetler sunan Nuhoğlu İnşaat, Türkiye’nin sembol yapıları arasına giren 100’ün üzerinde projeye imza attı.

Nuhoğlu İnşaat hakkında

Nuhoğlu İnşaat şirketi, 1986 yılında Ali Nuhoğlu tarafından kuruldu. İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Sinan Erdem Spor Kompleksi, Küçükkuyuport Lüks Konutları, Cebeci Kapalı Olimpik Spor Kompleksi ve Şehir Parkı, Bursa Hayvanat Bahçesi, Van 100 Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Bayrampaşa Şehir Parkı gibi bilinen önemli projeleri tamamladı.

Benzer Haber  Portekiz’de Ev Türk Yatırımcılarla Buluştu!

2 bin 500’e yakın çalışanı olan Nuhoğlu İnşaat’ın devam eden projeleri arasında İstanbul Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi de yer alıyor.

Nuhoğlu İnşaat devam eden projeleri:

Yenitepe Kadıköy

Nuhoğlu İnşaat tarafından inşa edilmekte olan Yenitepe Kadıköy projesi 21 katlı 4 bloktan meydana geliyor. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Yenitepe Kdıköy projesinde 25 bin 700 metrekarelik peyzaj alanı bulunuyor. Home ofislerin de bulunduğu proje 21 katlı blokları ile çok yüksek olmamasına rağmen, Fikirtepe’nin en yüksek tepesinde yer almasıyla kot farkı avantajına sahip olarak öne çıkıyor. Projede toplam 1.100 adet daire yer alıyor.

yenitepe-kadikoy-projesi

Yenitepe Kadıköy

 

Marinera Çeşme

Nuhoğlu – Gülsa İnşaat tarafından hayata geçirilen Marinera Çeşme projesi 7 blokta 74 daireden meydana geliyor.  Bloklar 3 katlı olarak tasarlandı. Çeşme’nin en ünlü koylarından Ayasaranda Koyu’nda inşa edilen projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. Marinare Çeşme’de 1+1’ler brüt 53,84 ila 74,29 metrekare, 2+1’ler brüt 79,38 ila 120,45 metrekare, 3+1’ler 99,53 ila 125,20 metrekare büyüklüğe sahip.

marinera-cesme-nuhoglu-insaat

Marinera çeşme

Yenitepe İzmir

Nuhoğlu İnşaat, Alt ve Üst Yapı İnşaat, Aybar İnşaat ortaklığı tarafından yapılan Yenitepe İzmir projesi 55 bin metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. Üç parselden oluşan projede 20 blokta 1533 konut ve 25 adet ticari ünite bulunuyor. Projede daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde planlandı. Yenitepe İzmir’de 1+1 daireler 65 metrekare, 2+1 daireler 93 ila 108 metrekare, 3+1 daireler ise 135 ila 164 metrekare büyüklüğe sahip.

yenitepe-izmir

Yenitepe İzmir

 

 

 

Yorum Yazın