ahmet-ozderici

Nuvo Dragos projesinde 100 ay sıfır faiz!

Bu dönemde konut bulmak kolay ama 100 ay sıfır faiz kampanyalı konut bulmak oldukça zor. Özderici Gayrimenkul GYO Maltepe’de geliştirdiği Nuvo Dragos projesinde herkes ev sahibi olabilsin diye 100 ay sıfır faiz kampanyası başlattı. Biz’de emlaklobisi.com ailesi olarak Nuvo Dragos projesini ve 100 ay sıfır faiz kampanyasının detaylarını konuşmak üzere carddonsimphealth.tk Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Ahmet Özderici beyefendiyi ziyaret ettik. Nuvo Dragos projesinin satış ofisinde gerçekleştirdiğimiz ziyarette sıcak ve samimi ev sahipliği için kendisine çok teşekkür ederiz.

Muhteşem bir satış ofisi hazırlamışlar. Otomobilimi nereye park edeceğim derdi yok. Girişte soğuk kış gününde sıcak bir karşılama. Yüksek tavan insana rahatlama hissi veriyor. Teknik ekipten arkadaşlarımız kamera, ışık gibi ayarları yaparken Ahmet Özderci beyefendi ile kahve içiyoruz. Projeyi bitirmiş olmanın mutluluğu ve huzuru var yüzünde. Herkes https://acposcompmami.cf Sat-Yap tarzında proje geliştirirken Ahmet Özderici ve ekibi tam tersi sauveyspeliten.tk Yap-Sat modelini tercih etmiş.

Nuvo Dragos’ta yaşam başlamış. Otopark derdi yok. 2+1 daireye bile 2 otopark verilmiş. Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. Fiyat-Kalite çarpanı çok ama çok başarılı. Ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Asansör seçimini çok başarılı buldum. Ben çok dikkat ederim. Çünkü her gün binlerce insanı taşıyan makinalar sonuçta.

Ahmet Özderici sohbet sırasında en ufak detaya kadar dikkat ettiklerini söyledi. Yerdeki seramiklerden kapı, pencereye kadar en iyisini tercih ettiklerini ifade eden Özderici, “Asansörlerimiz Mitsubishi markasıdır. En iyi markalardan olsun istedik” diye heyecanla Nuvo Dragos projesini anlatmaya devam etti.

Enine boyuna projeyi konuşmaya devam ederken arkadaşlarımız çekim için hazır olduklarını işaret ettiler. Ahmet Özderici ile yaptığımız bu güzel röportajı hem video şeklinde hem de metin şeklinde hazırlamaya çalıştık. Şimdi gelin birlikte bu güzel röportajı okuyalım ve izleyelim.

Nuvo Dragos, iki etabın ve sosyal alanların bittiği ve yaşamın başladığı bir proje. Burada yaşayanların alım tercihlerinde projenin lokasyonunun etkili olduğunu ifade ettiklerini söyleyen Ahmet Özderici, “Nuvo Dragos eşsiz konumuyla burada yaşayanların hayatını kolaylaştırıyor. Projemiz E-5 ve sahil arasında kalan bölümünde yer alıyor. Nuvo Dragos, deniz, hava, kara ve raylı sistemlerle entegre bir ulaşım ağına sahip. E-5, TEM, sahil yolu ve minibüs yolu, metro gibi alternatif ulaşım imkanlarıda yürüme mesafesinde oluşuyla zaman kazandırıyor. Marmaray ile entegre Kadıköy Pendik Metro’suna yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Devlet Hastanesi, Marmara Üniversitesi Diş Hastanesi gibi sağlık kurumlarına dakikalar içinde ulaşmak mümkün. Nuvo Dragos’un çevresinde yer alan üniversiteler arasında Marmara Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi yer alıyor” dedi.

Benzer Haber  Bakan Müjdeyi Verdi! TOKİ Ön Ödemeli Konut Satacak

İçindekiler

100 ay sıfır faiz

Gayrimenkul sektörüne yönelik teşviklerin kaldırılması ve satış sürecini hareketlendirmek için başlattıkları kampanyayı anlatan Özderici GYO Genel Müdürü Ahmet Özderici şunları söyledi: ”Mart ayı sonuna kadar geçerli olacak, stoklarla sınırlı olmak üzere bir kampanyaya başlıyoruz. Kampanyamız yüzde 25 peşinat geri kalan yüzde 75’inin bankadan 100 ay sıfır faizli kredi alımını kapsıyor. Bu kampanyamız 1 Şubat ile 31 Mart 2018 tarihleri arasında geçerli olacak. ”

smalavarslumla.tk Nuvo Dragos bitmiş bir proje olduğu için tüketici nezdinde tüm riskleri ortadan kaldıran ve ayrıcalıklı bir konuma sahip oluşuyla minimum 2 bin 500 liradan başlayan kira gelirinin olduğunu vurgulayan Ahmet Özderici şöyle konuştu: “Projede maketten daha avantajlı olan bu alım sürecinde yatırımcının; dairesi nerede yer alıyor, dairesi nereye bakıyor, konumu ne, kaç metrekare halı ölçüsüne sahip gibi riskleri ortadan kalkıyor. Proje biter mi bitmez mi sorusunu ortadan kaldıran bir durum ve ayrıcalıktır bitmiş projeden ev almak. Hemde böyle bir projede KDV sadece yüzde 1, hemen teslim hemen yaşamın başladığı bir proje. İsterseniz hemen kiraya da verebilirsiniz.

Yüzde 50 prim garantisi

Metrekare ölçüleri büyük olan 2+1′ lerin şu anda 3 bin 500 liradan kiracıları var. Yine büyük 3+1′ lerin ise 4 bin 500 lira bandında kiracıları bulunuyor. Nuvo Dragos’ta 3+1 daireler 156 ile 219 metrekare büyüklüğe, 2+1 daireler ise 101 ile 154 metrekare arasında değişen büyüklüğe sahip. Nuvo Dragos’un ikinci etabında daha düşük metrekarelerde dairelerde mevcut. Bu dairelerde ise 2+1′ ler 2 bin 500 liradan, 3+1’ler ise 3 bin 500 liradan kiraya veriliyor.

Nuvo Dragos’ta konutun kendini amorti etme süresi 20 ile 23 yıl arasında değişirken sektörde bu oran 28 yılı buluyor. Ayrıca 2 yıl içinde ben projenin çok rahatlıkla yüzde 50 getiri sağlayacağını düşünüyorum. Eğer yatırım amaçlı alıp kiraya verdiyseniz hem gayrimenkulünüz ortalama yüzde 50 oranında prim kazanıyor hem de kira geliri kazanıyorsunuz.”

Benzer Haber  Emlak Bankası yeniden açılıyor!

Maltepe Belediyesi Aqua Park açılışı yapacak

Proje arazisinde yaptıkları terklerin oluşturduğu alana Maltepe Belediye’si tarafından Aqua Park yapılacağını ifade eden Ahmet Özderici sözlerine şöyle devam etti: “Nuvo Dragos projesi için satın aldığımız arazi toplamda 52 bin metrekare büyüklüğe sahipti. Biz bu alanın 30 bin metrekaresine projemizi oturttuk. 22 bin metrekare alanı terk ettik. Maltepe Belediye’si tarafından Aqua Park inşa ediliyor. Aqua Park’ın içinde büyük yeşil alanların, göletin ve restaurantların olduğu kompleks özel bir park yapılacağını biliyoruz. 2018’in yaz dönemine bitirilmesi ve hizmete açılması planlanan park bizim projemizin arka cephe manzarasını da oluşturacak.

İkinci etapta 515 konut toplamda da 1. etapla beraber 999 konut ve 7 ticari üniteden oluşan Nuvo Dragos’un satışları hakkında bilgi veren Özderici GYO Genel Müdürü Ahmet Özderici, ” Nuvo Dragos’un C blokunun yüzde 65’i satıldı ve oturum başladı. Bu blokta yüzde 35 stokumuz var. Nuvo Dragos’un 2017’de Maltepe ortalamasını baz alarak çıktığımız metrekare birim fiyatıyla devam ediyoruz. Şu anda ortalama fiyatımız 5 bin 800 lira civarında.

Net ve brüt arasındaki fark ideal

Çoğunlukla 1+1 dairelerin satışı tamamlandı o nedenle özellikle aile ortamı olan 2+1 ve 3+1 daireleri bu kampanya bazında değerlendirmeyi hedefliyoruz. Zaten projemizin neredeyse yüzde 50’si 2+1 daireden ibarettir. Yüzde 25’i 3+1 yüzde 25′ i ise 1+1 daireden oluşuyor. Projemizde stüdyo daire hiç yok. Çünkü projemizi aile konseptine uygun bir şekilde tasarladık. Net – brüt farklarımız çok düşük. 1+1 dairede brütü 66 metrekare olan bir daire 47 metrekare net halı ölçüsüne sahiptir. Piyasada bu net ölçüye sahip dairelerin brütte 80 metrekareden satıldığını da görüyoruz. Otoparklarımız çok fazla 2+1 daireye 2 adet otopark veriyoruz” şeklinde konuştu.

Nuvo Dragos’un bulunduğu alan ve çevresinin gelişimini tamaladığını söyleyen Özderici, “Projenin bulunduğu çevrenin gelişmesi gibi bir beklentimiz yok. Çünkü projenin etrafı gelişmiş durumda tüm raylı sistemlere yakınlık yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Alt yapı çalışmaları tamamen yapılmış durumda. Bizim projemiz özelinde bakarsak yakınımızda bir AVM var çok yakında Piazza AVM’de bitmiş olacak. Hastane, okul, üniversite hepsine yakınız” dedi.

Yorum Yazın