ogrenci-evi

Öğrenciler için eşyalı kiralık ev bulma yöntemleri

Öğrenciler tarafından bir konutun kiralanmak istenmesi halinde, yüzlerce TL daha fazla kira talep ediliyor. Aileye 1000 TL’ye kiralanabilecek olan konut için öğrencilere 1300 – 1600 TL gibi yüzde 30 ile yüzde 60 daha fazla kiralama yöntemleri kullanılıyor. Otobüs, dolmuş, metro, metrobüs, tramvay gibi taşıtların bulunduğu bölgelerde öğrenci için eşyalı kiralık ev bulma yöntemlerini anlattık. İşte, öğrenciler için eşyalı kiralık ev bulma yöntemleri;

öğrenci eşyalı ev ile ilgili görsel sonucu

Eşyalı kiralık dairelerin fiyatları

Öğrenciler için ev bulma olanakları merkez bölgelerin dışındaki alanlarda çok daha fazladır. İstanbul’da ilçe merkezlerinde ve Beykoz, Nişantaşı gibi bölgelerde yüksek satış rakamları belirlenmiştir. Ev için merkezi bölgelerde bulunan konutların yanı sıra okul çevrelerindeki bölgelerin sayısında artış görülmüştür.

Üniversite kampüsü çevresindeki bloklar, şehre bağlı olarak 700 Türk Lirası ile 3 bin Türk Lirası arasında değişiklik gösteren kira değerlerinde evler bulunuyor. Ev kiralamayla ilgili süreçte ankastre eşyalı, mobilyalı konutlar için normal kira değerinin çok üzerinde olmayan sözleşmelerin yıllık olarak yapılması mümkün.

Öğrenciler için ev bulma yöntemleri

öğrenci evi ile ilgili görsel sonucu

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir’in devlet ve özel üniversitelerinin kurulduğu alanın yakınındaki konutlarda 100 metrekare için ortalamanın üzerinde kira belirlenir. Ulaşım için ekstra ödeme yapılması gerekmediği gibi çok yüksek aidatlar bulunmayan ilçelerde toplu konut projelerinden yararlanılabilir.

Konutların kiraları, ilçenin dış kesimlerinde bulunmaları ve şehir merkezine uzak olması sebebiyle 100 ile 300 TL daha düşük belirlenir.  Öğrenciler için ev kiralama taktikleri de özellikle okula yürüme mesafesinde olmayan bölgeler için daha düşük kira bedellerinde anlaşmaktır. Okul çevresindeki konutlar öğrencilere daha kolay verilirken şehrin uzak kesimlerindeki konutlarda ise ev sahipleri öğrenci kabul etmeyebiliyor.

Eşyalı ucuz ev bulma taktikleri

Ä°lgili resim

Uygun fiyatlı ev bulmak için özellikle sadece çevredeki ulaşım vasıtalarının öne sürülmesinden kaynaklanan fiyat artışları olmayan konutlara yönelmek gerekir. Öğrenciye eşyalı kiralık ev bulma yöntemleri ile hem İstanbul hem de diğer şehirlerde her zaman için geçerli olan metrekare taktikleri belirlenmiştir.

Benzer Haber  Devletten Parasını Alamadığını Söyleyen Büyük Şirket Konkordato İlan Etti!

Bölgelerin metrekare başına birim fiyatlarının incelenmesi, kira gelirlerinin döngüsü 20 yılın üzerinde olan mahallelerden yararlanılması son derece önemlidir. Kira geliriyle evin toplam değeri ne kadar uzun sürede tamamlanıyorsa kaliteli çevrede konutlar için düşük kirası bulunması gerektiği anlaşılacaktır.

Eşyalı konutlar tamamen ihtiyaçlara uygun tasarlandıkları öne sürülebildiği için özellikle normal değerlerinin üzerine aylık 200 ile 250 TL ekleme yapılabiliyor. Hem eşyalı hem de büyük konutlarda kira değerinin 1000 TL’yi aşmadığı mahalleler de bulunuyor. Tramvay, metro hattının bulunduğu caddeler yerine bir arka cadde üzerindeki evlerin daha düşük kira değerlerinden yararlanılabilir.

Yorum Yazın